To będzie prawdziwie rekordowa edycja "Spaceru po Zdrowie"
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
W ramach tegorocznej edycji akcji Spacer po Zdrowie, w dziesięciu polskich miastach odbędzie się oficjalna próba ustanowienia nowego Rekordu Polski na największy spacer zorganizowany w wielu lokalizacjach jednocześnie.
Jednoczesne spacerowanie dla zdrowia odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca – 29 września 2018 roku, w: Chrzanowie, Ciechocinku, Kraśniku, Malborku, Oświęcimiu, Sandomierzu, Skierniewicach, Sopocie, Świerklańcu i Żyrardowie.
Planowy przebieg wydarzenia, w każdym z miast przedstawiamy poniżej:
● 10.00 -11.00 – Rejestracja
● 11.00 – 11.45 – Warsztaty Nordic Walking, Warsztaty dla kobiet w ciąży i Warsztaty Zdrowy Kręgosłup
● 11.45 – rozgrzewka – 15 minut
● 12.00 – 12.30 – Bicie Rekordu Polski na największy spacer w wielu lokalizacjach jednocześnie (30 minut)
● 12.30-12.45 – relaks, wyciszenie
● 13.00-13.30 – zakończenie i zaproszenie na dalszą część wydarzenia
Akcja „Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza” jest organizowana i finansowana w ramach ogólnopolskiego projektu Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/spacer-po-zdrowie/

Ruszyła rekrutacja do ASICS FrontRunner

Toyota w wyścigach endurance. Co było przed hipersamochodem?

ASICS zmienia logo i uruchamia globalną akcję charytatywną – #SunriseMind
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Grażyna Wolszczak: Mimo pandemii nie tracę nadziei i wierzę w sukces mojego teatru. Na razie chcemy realizować spektakle online
Aktorka mocno wierzy w to, że po zdjęciu obostrzeń jej nowy teatr Garnizon Sztuki w końcu ruszy pełną parą. Na razie pandemia pokrzyżowała niemal wszystkie plany. Spektakle zostały odwołane. Grażyna Wolszczak nie załamuje jednak rąk, tylko stara się realizować różne projekty w sieci i ma nadzieję, że w ten sposób uda się przetrwać ten ciężki czas.
Robotyka i SI
Sztuczna inteligencja pomoże osobom po udarach. Tworzona przez Polaków aplikacja mobilna dostępna będzie za darmo w ciągu dwóch lat

Dzięki aplikacji mobilnej stworzonej przez polski start-up pacjentów po udarach będzie można objąć indywidualną terapią, która przywróci ich do pełnej sprawności. Dziś większość takich osób kończy leczenie po odzyskaniu podstawowej sprawności fizycznej, jednocześnie pozostając z poważnymi defektami poznawczymi. W ciągu najbliższych dwóch lat rozwiązanie może uzyskać status leczenia cyfrowego i zostać objęte refundacją w Niemczech. Polscy pacjenci najprawdopodobniej otrzymają aplikację w zamian za możliwość wykorzystania ich danych anonimowo do uczenia algorytmów.
Problemy społeczne
dr Michał Sutkowski: Jesteśmy w trudnym momencie pandemii. Musimy wytrzymać jeszcze kilka miesięcy

Rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski podkreśla, że Polska jest w tej chwili w trudnym momencie pandemii i społeczeństwo musi utrzymać reżim sanitarny jeszcze przez kilka miesięcy, aż akcja masowych szczepień nabierze tempa. Wskaźniki zakażeń i rozwój sytuacji epidemiologicznej w kolejnych tygodniach będą też w dużej mierze uzależnione od powrotu uczniów do szkół. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało ponad 1,39 mln osób, a prawie 31,3 tys. chorych zmarło.