Komunikaty PR

Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017

2018-04-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Stępień
Fabryka Mebli Gala Collezione sp. z o.o.

Lisi Ogon, 73
86-065 Łochowo
izabela.stepien|galameble.com| |izabela.stepien|galameble.com
52 / 583 25 99
www.GalaMeble.com
Do pobrania Raport ( 0.16 MB )

 

Kolorystyka salonów w naszych polskich domach coraz bardziej się zmienia. Na popularności tracą coraz bardziej brązy i beże, pojawia się coraz więcej odcieni z zupełnie odmiennej palety kolorystycznej. Czy w tym zakresie pozostajemy pod wpływem mody i trendów płynących ze światowych ośrodków desingu, czy raczej wybieramy przede wszystkim praktycznie? Na to pytanie odpowiada raport przygotowany przez Gala Collezione: „Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017 r.”

Neutralny i bezpieczny szary

W 2017 roku w kolorystycznych wyborach Polaków królował kolor szary w rozmaitych odcieniach – od jasnopopielatego, po grafitowy. Sofę, narożnik lub fotel w takim kolorze kupiło aż 40% osób, które zdecydowało się na nowy mebel do salonu. Jeszcze w 2015 i 2014 roku Polacy najchętniej kupowali sofy brązowe, beżowe lub kremowe.

Kolor szary jest lubiany z kilku powodów. Przede wszystkim – jest barwą bezpieczną i neutralną. Nie stwarza problemów na przykład wtedy, gdy planujemy zmianę koloru ścian, dodatków dekoracyjnych czy też stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu. Dodatkowo – bardzo łatwo dopasować go do innych barw, zarówno tych pastelowych, jak i bardziej agresywnych i wyrazistych. Ponieważ Polacy są narodem praktycznym – chętnie po niego sięgają, ponieważ doskonale pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, skandynawskim, nowoczesnym, high-tech i wielu innych.

Szare sofy i narożniki…

…stają się coraz bardziej popularne. Odchodzimy powoli od wybierania mebli ze skóry brązowej i beżowej. Choć beżowy jest nadal popularny – w ostatnich sezonach Polacy coraz chętniej sięgali po meble czarne i szare. Obydwa te kolory nadają sofie niezwykłej klasy i elegancji. Rosła także popularność białych mebli skórzanych. Miało to zapewne związek z promowaniem przez projektantów stylem skandynawskim, w który takie meble wpisują się doskonale.

Szary zdominował także wybory dotyczące sof i narożników w tapicerce tkaninowej. Aż 50% osób, które zdecydowało się na kupno mebla w obiciu tkaninowym, wybrało różne odcienie szarości (od popielatego po grafit). Rośnie także grupa osób podążających z chęcią za wnętrzarskimi trendami – świadczy o tym rosnąca popularność takich kolorów, jak pudrowy róż, mięta czy żółty, które całkiem niedawno promowane były m.in. przez Instytut Pantone.

Uczymy się kolorów…

Zauważalnym trendem w ostatnich latach jest wybór fotela w innym kolorze, a często i rodzaju obicia. Fotel zaczyna być coraz częściej traktowany nie tylko jako mebel do wypoczynku, ale także jako „kolorystyczna kropka nad i”. Prócz spełniania swojej podstawowej funkcji, pełni także rolę pięknego dodatku dekoracyjnego. Z tego też powodu coraz chętniej dobierany jest w mocnym, zdecydowanym kolorze, np. czerwonym, niebieskim czy żółtym. W przypadku foteli i szezlongów skórzanych, w ostatnich sezonach Polacy stopniowo odchodzili od tradycyjnych beży, brązów czy beży, wybierając na przykład elegancką czerń, sterylną biel czy neutralną szarość. Rosnącą fantazję w doborze kolorów, także w kategorii foteli i szezlongów w obiciu tkaninowym  – niebieski, żółty, turkusowy czy wrzosowy mebel wygląda pięknie i buduje przytulną atmosferę w salonie.

Moda na kolor dominujący we wnętrzach ciągle się zmienia. Jako Polacy nauczyliśmy się już reagować na trendy, które płyną do nas zza granicy. Coraz większa grupa naszych rodaków kieruje się w swoich wyborach podpowiedziami ekspertów i projektantów, którzy promują kolory modne w danym sezonie lub związane z konkretnym stylem. To sprawia, że nasze polskie domy stają się coraz bardziej kolorowe, a dzięki temu także bardziej przytulne. 

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w raporcie przygotowanym przez Gala Collezione: „Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble wypoczynkowe Polacy kupowali w 2017 roku”.

 

----------------------------

Raport jest opracowaniem własnym Fabryki Mebli Gala Collezione na podstawie losowo dobranej próby N=60 000 zamówień z terenu całej Polski na meble tapicerowane w skórze naturalnej i tkaninie, produkowane przez Fabrykę Mebli Gala Collezione, złożonych w 2017 r. oraz N=60 000 zamówień złożonych w 2016 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia 5 akcesoriów w najmodniejszych kolorach, które odmienią mieszkanie na wiosnę Biuro prasowe
2019-03-20 | 13:04

5 akcesoriów w najmodniejszych kolorach, które odmienią mieszkanie na wiosnę

Wiosenne temperatury sprawiają, że większości z nas udziela się pozytywny nastrój i czujemy nagły przypływ energii. Związane jest to nie tylko z nadejściem ciepłych, słonecznych
Styl życia Walka o ekosystem, czyli plastik na celowniku
2019-03-20 | 07:00

Walka o ekosystem, czyli plastik na celowniku

Ekologiczna postawa nie przejawia się tylko w tym co jemy, ale również w tym, czym i jak jemy. Niestety zarówno produkcja, jak i gospodarowanie odpadami plastikowymi wciąż
Styl życia Rekord Polski dla dzieci z Przylądka Nadziei. Sztafeta 24 godziny na rolkach
2019-03-20 | 01:00

Rekord Polski dla dzieci z Przylądka Nadziei. Sztafeta 24 godziny na rolkach

Wydarzenie CEPA Rolki Reggae Rekord oleśniccy rolkarze organizują dla dzieci chorych na raka z kliniki Przylądek Nadziei. Dwójka rolkarzy, przez 24 godziny bez przerwy, wymieniając się

Podróże

Paulina Młynarska: Zakochujemy się w pewnych miejscach. Dla mnie takim miejscem zawsze była Grecja

Dziennikarka na stałe zamieszkała w Grecji, spełniając tym samym marzenie z dzieciństwa. Do przeprowadzki przygotowywała się przez blisko 10 lat, stopniowo wycofując się z mediów i szukając możliwości pracy zdalnej. Twierdzi, że w Grecji urzeka ją zarówno niesamowity klimat, jak i uśmiechnięci, pomocni i pozytywnie nastawieni do życia ludzie.

Media i PR

CNN: Współczesne niewolnictwo i handel ludźmi silniejsze niż kiedykolwiek. Dziennikarze mają tu ogromną rolę do odegrania – uważa Dominika Kulczyk

Mamy do czynienia ze zjawiskiem niewolnictwa na ogromną skalę, to biznes liczony w setkach miliardów dolarów – podkreślają dziennikarze CNN zaangażowani w inicjatywę CNN Freedom Project. Od 2011 roku stacja przygotowała na ten temat ponad 600 reportaży i filmów dokumentalnych. Jednym z takich reportaży jest „Troubled Waters” (pol. „Wzburzone wody”) przygotowany wspólnie z Dominiką Kulczyk i Kulczyk Foundation na temat niewolniczej pracy dzieci z regionu jeziora Wolta w Ghanie.

Firma

Kompetencje społeczne zyskują na znaczeniu. To one będą przesądzać o sukcesie na rynku pracy

Efektywny dialog, umiejętność współpracy i mądrze pojęte przywództwo to umiejętności miękkie, które wkrótce będą przesądzać zarówno o sukcesie zawodowym, jak i biznesowym – wynika z najnowszego raportu Orange Polska „Mądre zarządzanie”. Eksperci wskazują, że kompetencje te mocno zyskują na znaczeniu, zwłaszcza w kontekście postępujących zmian technologicznych. Do nowych realiów muszą się dostosować zarówno pracownicy, jak i całe organizacje.

 

Edukacja

Niezdarność dziecka często spowodowana jest poważnym zaburzeniem. Rodzice nierzadko to lekceważą

Częste potykanie się, trudności z kopaniem piłki, ubieraniem się czy posługiwaniem sztućcami – takie symptomy mogą świadczyć o dyspraksji. To zaburzenie, które upośledza rozwój motoryczny malucha, często prowadząc do alienacji. Cierpi na nie nawet co dziesiąte dziecko, częściej chłopcy niż dziewczynki. Objawy dyspraksji mogą być łagodzone dzięki terapii integracji sensorycznej, wymaga to jednak prawidłowej i szybkiej diagnozy. Wielu rodziców myli jednak te zaburzenia z niezdarnością dziecka.