Komunikaty PR

Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017

2018-04-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Stępień
Fabryka Mebli Gala Collezione sp. z o.o.

Lisi Ogon, 73
86-065 Łochowo
izabela.stepien@galameble.com
52 / 583 25 99
www.GalaMeble.com
Do pobrania Raport ( 0.16 MB )

 

Kolorystyka salonów w naszych polskich domach coraz bardziej się zmienia. Na popularności tracą coraz bardziej brązy i beże, pojawia się coraz więcej odcieni z zupełnie odmiennej palety kolorystycznej. Czy w tym zakresie pozostajemy pod wpływem mody i trendów płynących ze światowych ośrodków desingu, czy raczej wybieramy przede wszystkim praktycznie? Na to pytanie odpowiada raport przygotowany przez Gala Collezione: „Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017 r.”

Neutralny i bezpieczny szary

W 2017 roku w kolorystycznych wyborach Polaków królował kolor szary w rozmaitych odcieniach – od jasnopopielatego, po grafitowy. Sofę, narożnik lub fotel w takim kolorze kupiło aż 40% osób, które zdecydowało się na nowy mebel do salonu. Jeszcze w 2015 i 2014 roku Polacy najchętniej kupowali sofy brązowe, beżowe lub kremowe.

Kolor szary jest lubiany z kilku powodów. Przede wszystkim – jest barwą bezpieczną i neutralną. Nie stwarza problemów na przykład wtedy, gdy planujemy zmianę koloru ścian, dodatków dekoracyjnych czy też stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu. Dodatkowo – bardzo łatwo dopasować go do innych barw, zarówno tych pastelowych, jak i bardziej agresywnych i wyrazistych. Ponieważ Polacy są narodem praktycznym – chętnie po niego sięgają, ponieważ doskonale pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, skandynawskim, nowoczesnym, high-tech i wielu innych.

Szare sofy i narożniki…

…stają się coraz bardziej popularne. Odchodzimy powoli od wybierania mebli ze skóry brązowej i beżowej. Choć beżowy jest nadal popularny – w ostatnich sezonach Polacy coraz chętniej sięgali po meble czarne i szare. Obydwa te kolory nadają sofie niezwykłej klasy i elegancji. Rosła także popularność białych mebli skórzanych. Miało to zapewne związek z promowaniem przez projektantów stylem skandynawskim, w który takie meble wpisują się doskonale.

Szary zdominował także wybory dotyczące sof i narożników w tapicerce tkaninowej. Aż 50% osób, które zdecydowało się na kupno mebla w obiciu tkaninowym, wybrało różne odcienie szarości (od popielatego po grafit). Rośnie także grupa osób podążających z chęcią za wnętrzarskimi trendami – świadczy o tym rosnąca popularność takich kolorów, jak pudrowy róż, mięta czy żółty, które całkiem niedawno promowane były m.in. przez Instytut Pantone.

Uczymy się kolorów…

Zauważalnym trendem w ostatnich latach jest wybór fotela w innym kolorze, a często i rodzaju obicia. Fotel zaczyna być coraz częściej traktowany nie tylko jako mebel do wypoczynku, ale także jako „kolorystyczna kropka nad i”. Prócz spełniania swojej podstawowej funkcji, pełni także rolę pięknego dodatku dekoracyjnego. Z tego też powodu coraz chętniej dobierany jest w mocnym, zdecydowanym kolorze, np. czerwonym, niebieskim czy żółtym. W przypadku foteli i szezlongów skórzanych, w ostatnich sezonach Polacy stopniowo odchodzili od tradycyjnych beży, brązów czy beży, wybierając na przykład elegancką czerń, sterylną biel czy neutralną szarość. Rosnącą fantazję w doborze kolorów, także w kategorii foteli i szezlongów w obiciu tkaninowym  – niebieski, żółty, turkusowy czy wrzosowy mebel wygląda pięknie i buduje przytulną atmosferę w salonie.

Moda na kolor dominujący we wnętrzach ciągle się zmienia. Jako Polacy nauczyliśmy się już reagować na trendy, które płyną do nas zza granicy. Coraz większa grupa naszych rodaków kieruje się w swoich wyborach podpowiedziami ekspertów i projektantów, którzy promują kolory modne w danym sezonie lub związane z konkretnym stylem. To sprawia, że nasze polskie domy stają się coraz bardziej kolorowe, a dzięki temu także bardziej przytulne. 

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w raporcie przygotowanym przez Gala Collezione: „Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble wypoczynkowe Polacy kupowali w 2017 roku”.

 

----------------------------

Raport jest opracowaniem własnym Fabryki Mebli Gala Collezione na podstawie losowo dobranej próby N=60 000 zamówień z terenu całej Polski na meble tapicerowane w skórze naturalnej i tkaninie, produkowane przez Fabrykę Mebli Gala Collezione, złożonych w 2017 r. oraz N=60 000 zamówień złożonych w 2016 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ETC Swarzędz zaprasza na 24. urodziny Biuro prasowe
2018-04-20 | 16:00

ETC Swarzędz zaprasza na 24. urodziny

Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend, w dn. 20-21 kwietnia, w godzinach otwarcia centrum. W tym tygodniu na terenie ETC Swarzędz  w każdym sklepie i punkcie handlowym dostępne
Styl życia Galeria Zaspa zaprasza na drugie urodziny
2018-04-20 | 15:35

Galeria Zaspa zaprasza na drugie urodziny

Na drugie urodziny Galeria Zaspa zaprasza całe rodziny – w sobotę, 21 kwietnia, w godz. 11-18. Nie zabraknie zarówno atrakcji dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych, a
Styl życia Robowyścig po nagrody w Zielonych Arkadach
2018-04-20 | 09:40

Robowyścig po nagrody w Zielonych Arkadach

Niezapomniane emocje, duch sportowej rywalizacji i to uczucie, gdy przekracza się linię mety. W dniach 20-29 kwietnia Plac Eventowy w Zielonych Arkadach zamieni się w niezwykły tor

Muzyka

Maryla Rodowicz: nie czuję się legendą polskiej muzyki

Lubię ludzi i śmiech – twierdzi wokalistka. Jej zdaniem to właśnie optymizm i pogodna natura zdecydowały o jej sukcesie muzycznym. Uwielbiana przez kilka pokoleń Polaków gwiazda nie uważa się jednak za legendę rodzimej muzyki

 

Gwiazdy

Wojciech Gąssowski: Kiedyś było mnóstwo prywatek. Kto miał płyty, był królem

Piosenkarz już pod koniec lat osiemdziesiątych pytał „Gdzie się podziały tamte prywatki?”, a utwór grany był przez wszystkie stacje radiowe i przeszedł do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Dziś artysta podkreśla, że kultowe prywatki pozostały tylko we wspomnieniach tych, którzy w nich uczestniczyli. Z dużym sentymentem powraca myślami do czasów, kiedy w prywatnych, zazwyczaj niewielkich, mieszkaniach organizowało się kulturalne spotkania towarzyskie z pysznymi kanapkami i dyskretnie pitym winem. Najważniejszym punktem każdej prywatki była jednak dobra muzyka.

Farmacja

Standardy leczenia szpiczaka plazmocytowego w Polsce odbiegają od europejskich. W najgorszej sytuacji są pacjenci z zaawansowaną postacią choroby

Szpiczak plazmocytowy powoli staje się chorobą przewlekłą. Szansę na znacznie dłuższe życie, wolne od skutków ubocznych i powikłań, mają nawet pacjenci z nawrotową postacią choroby. W Polsce brakuje jednak dostępu do innowacyjnych leków stosowanych na świecie od III linii leczenia. Mimo zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia do programów lekowych nie trafił pomalidomid, stanowiący podstawę leczenia nawrotowego szpiczaka

Muzyka

Sławek Uniatowski: Moja płyta ma swoją premierę 20 kwietnia i już jest numerem 1. w przedsprzedaży

Wokalista twierdzi, że jego debiutancki album „Metamorphosis” będzie wyjątkową pozycją na polskim rynku muzycznym. Przedpremierowe rokowania sprzedaży płyty są bardzo dobre, jednak artystka nie chce ulegać przedwczesnym emocjom i czeka na stan faktyczny. Ci, którzy mieli już okazję posłuchać nowych kompozycji, podkreślają, że są one niezwykle zmysłowe, z pięknymi melodiami, których nie da się zapomnieć i z mądrymi tekstami, za które poza wokalistą odpowiadają Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz i Michał Zabłocki