Komunikaty PR

Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017

2018-04-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Stępień
Fabryka Mebli Gala Collezione sp. z o.o.

Lisi Ogon, 73
86-065 Łochowo
izabela.stepien|galameble.com| |izabela.stepien|galameble.com
52 / 583 25 99
www.GalaMeble.com
Do pobrania Raport ( 0.16 MB )

 

Kolorystyka salonów w naszych polskich domach coraz bardziej się zmienia. Na popularności tracą coraz bardziej brązy i beże, pojawia się coraz więcej odcieni z zupełnie odmiennej palety kolorystycznej. Czy w tym zakresie pozostajemy pod wpływem mody i trendów płynących ze światowych ośrodków desingu, czy raczej wybieramy przede wszystkim praktycznie? Na to pytanie odpowiada raport przygotowany przez Gala Collezione: „Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017 r.”

Neutralny i bezpieczny szary

W 2017 roku w kolorystycznych wyborach Polaków królował kolor szary w rozmaitych odcieniach – od jasnopopielatego, po grafitowy. Sofę, narożnik lub fotel w takim kolorze kupiło aż 40% osób, które zdecydowało się na nowy mebel do salonu. Jeszcze w 2015 i 2014 roku Polacy najchętniej kupowali sofy brązowe, beżowe lub kremowe.

Kolor szary jest lubiany z kilku powodów. Przede wszystkim – jest barwą bezpieczną i neutralną. Nie stwarza problemów na przykład wtedy, gdy planujemy zmianę koloru ścian, dodatków dekoracyjnych czy też stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu. Dodatkowo – bardzo łatwo dopasować go do innych barw, zarówno tych pastelowych, jak i bardziej agresywnych i wyrazistych. Ponieważ Polacy są narodem praktycznym – chętnie po niego sięgają, ponieważ doskonale pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, skandynawskim, nowoczesnym, high-tech i wielu innych.

Szare sofy i narożniki…

…stają się coraz bardziej popularne. Odchodzimy powoli od wybierania mebli ze skóry brązowej i beżowej. Choć beżowy jest nadal popularny – w ostatnich sezonach Polacy coraz chętniej sięgali po meble czarne i szare. Obydwa te kolory nadają sofie niezwykłej klasy i elegancji. Rosła także popularność białych mebli skórzanych. Miało to zapewne związek z promowaniem przez projektantów stylem skandynawskim, w który takie meble wpisują się doskonale.

Szary zdominował także wybory dotyczące sof i narożników w tapicerce tkaninowej. Aż 50% osób, które zdecydowało się na kupno mebla w obiciu tkaninowym, wybrało różne odcienie szarości (od popielatego po grafit). Rośnie także grupa osób podążających z chęcią za wnętrzarskimi trendami – świadczy o tym rosnąca popularność takich kolorów, jak pudrowy róż, mięta czy żółty, które całkiem niedawno promowane były m.in. przez Instytut Pantone.

Uczymy się kolorów…

Zauważalnym trendem w ostatnich latach jest wybór fotela w innym kolorze, a często i rodzaju obicia. Fotel zaczyna być coraz częściej traktowany nie tylko jako mebel do wypoczynku, ale także jako „kolorystyczna kropka nad i”. Prócz spełniania swojej podstawowej funkcji, pełni także rolę pięknego dodatku dekoracyjnego. Z tego też powodu coraz chętniej dobierany jest w mocnym, zdecydowanym kolorze, np. czerwonym, niebieskim czy żółtym. W przypadku foteli i szezlongów skórzanych, w ostatnich sezonach Polacy stopniowo odchodzili od tradycyjnych beży, brązów czy beży, wybierając na przykład elegancką czerń, sterylną biel czy neutralną szarość. Rosnącą fantazję w doborze kolorów, także w kategorii foteli i szezlongów w obiciu tkaninowym  – niebieski, żółty, turkusowy czy wrzosowy mebel wygląda pięknie i buduje przytulną atmosferę w salonie.

Moda na kolor dominujący we wnętrzach ciągle się zmienia. Jako Polacy nauczyliśmy się już reagować na trendy, które płyną do nas zza granicy. Coraz większa grupa naszych rodaków kieruje się w swoich wyborach podpowiedziami ekspertów i projektantów, którzy promują kolory modne w danym sezonie lub związane z konkretnym stylem. To sprawia, że nasze polskie domy stają się coraz bardziej kolorowe, a dzięki temu także bardziej przytulne. 

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w raporcie przygotowanym przez Gala Collezione: „Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble wypoczynkowe Polacy kupowali w 2017 roku”.

 

----------------------------

Raport jest opracowaniem własnym Fabryki Mebli Gala Collezione na podstawie losowo dobranej próby N=60 000 zamówień z terenu całej Polski na meble tapicerowane w skórze naturalnej i tkaninie, produkowane przez Fabrykę Mebli Gala Collezione, złożonych w 2017 r. oraz N=60 000 zamówień złożonych w 2016 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Nowa” platforma społecznościowa Biuro prasowe
2018-09-20 | 10:00

„Nowa” platforma społecznościowa

Tęsknimy za tym, co prawdziwe – w otaczających nas rzeczach, w sposobie bycia, szczególnie zaś – w kontaktach z innymi ludźmi. Budowanie autentycznych relacji możliwe jest
Styl życia Niezwykła sesja zdjęciowa w Porcie Łódź!
2018-09-19 | 01:00

Niezwykła sesja zdjęciowa w Porcie Łódź!

Jeszcze do soboty włącznie w Atrium Portu Łódź będzie można wziąć udział w bezpłatnej sesji zdjęciowej do spersonalizowanej okładki katalogu IKEA. Przez pierwsze dni zabawy,
Styl życia Zapomnij o jesiennej chandrze! Oto 5 sposobów jak zatrzymać lato
2018-09-18 | 11:05

Zapomnij o jesiennej chandrze! Oto 5 sposobów jak zatrzymać lato

Wiosną i latem czujemy przypływ energii i motywacji – przechodzimy na diety, stajemy się bardziej aktywni, rozwijamy zainteresowania, odkrywamy nowe smaki, odpoczywamy, remontujemy

Film

Karolina Korwin-Piotrowska: Książka „Dziewczyny z Dubaju” jest unurzana w sensacji. Może z tego wyjść ciekawa historia filmowa

Dziennikarka zgadza się, że tzw. afera dubajska to bardzo filmowy temat, który może dobrze się sprawdzić na dużym ekranie. Nie zamierza też oceniać sposobu, w jaki Doda wydaje swoje pieniądze. Jej zdaniem wokalistka nieźle wypadła w filmie „Pitbull. Ostatni pies”, choć nie ma dużego talentu aktorskiego.

 

Seriale

Maciej Zakościelny: Wkręciłem się w świat lekarzy. Jestem wrażliwszy na ludzkie problemy ze zdrowiem

Do swojej partnerki zawsze mówię: doktor Zakościelny może pomóc – żartuje aktor. Dzięki roli lekarza w popularnym serialu odkrył, jak ciekawy jest świat medycyny i systemu opieki zdrowotnej – poznał jego jasne i ciemne strony. Artysta podkreśla, że w ten sposób kwestia zdrowia otaczających go ludzi stała mu się znacznie bliższa.

Problemy społeczne

Polacy nie chcą czekać na wizytę do lekarza. Większość płaci więc za świadczenia zdrowotne z własnej kieszeni

Starzejące się społeczeństwo, zbyt mała liczba lekarzy, niska efektywność i konieczność cyfryzacji – to tylko część z listy wyzwań, które stoją przed polską służbą zdrowia. – Powinniśmy dążyć do wzmocnieniu partnerstwa pomiędzy sektorem publicznym a prywatnym. Największym beneficjentem takiej współpracy będą pacjenci – uważa Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED. Sektor prywatny jest skuteczniej zarządzany, bardziej innowacyjny, szybciej wprowadza nowoczesne technologie, np. z zakresu telemedycyny i przoduje w spersonalizowanej opiece medycznej.  

 

Moda

Anita Sokołowska: Moja szafa pęka w szwach. Oddaję ubrania, których nie noszę dłużej niż 2 lata

Aktorka chętnie dzieli się zawartością garderoby. Oddaje ubrania, których nie miała na sobie dłużej niż dwa lata, wierząc, że przekazuje tym samym dobrą energię nowym właścicielkom. Zakupy robi głównie w sklepach stacjonarnych, w ubraniach zamówionych online zazwyczaj wygląda bowiem gorzej niż prezentujące je modelki. Aktorka stara się nie inspirować sposobem ubierania innych kobiet, choć podoba jej się styl Cate Blanchett i nie wyklucza, że bezwiednie go naśladuje.