Komunikaty PR

Wirtualna rzeczywistość – nie tylko dla graczy

2017-06-19  |  15:47
Biuro prasowe

Hasło „wirtualna rzeczywistość” kojarzy nam się najczęściej z grami dla miłośników komputerowej rozrywki. Okazuje się jednak, że za pomocą dedykowanego laptopa, gogli VR oraz wielu aplikacji możemy znacznie więcej – projektować ubrania w 3D, spacerować uliczkami każdego miasta, które chcielibyśmy aktualnie zwiedzić, zaprojektować mieszkanie czy nawet powędrować do wnętrza ludzkiego ciała.

Do niedawna obcowanie z wirtualną rzeczywistością było zarezerwowane dla posiadaczy wydajnych komputerów stacjonarnych. Wraz z pojawieniem się na rynku laptopów wyposażonych w nowoczesne karty graficzne GeForce GTX serii 10 gogle VR mogą zakładać również posiadacze mobilnych komputerów. Wirtualna rzeczywistość wykracza poza środowisko gier komputerowych i otwiera nam nowe ścieżki w kreatywnym działaniu m.in. w edukacji, modzie czy sztuce. Oto co możemy zdziałać dysponując okularami do VR i odpowiednim aplikacjom.

Tilt Brush – aplikacja malarska dla każdego

Jak pobudzić wyobraźnię? Czy każdy może poczuć się jak projektantka mody? Tak. Dzięki aplikacji Tilt Brush oraz dzięki okularom VR zyskujemy nieograniczone możliwości twórcze. Możemy stworzyć własny projekt sukienki lub innej części garderoby. Aplikacja to wielka gratka dla osób, które zawsze chciały spróbować swoich sił w projektowaniu lub chcą… stworzyć idealny projekt wymarzonej kreacji, którą później zrealizuje dla nich krawcowa. Jednocześnie aplikacja może być świetną zabawą dla całej rodziny – za jej pośrednictwem dzieci mogą rozwijać wyobraźnię, tworząc kolejne niesamowite rysunki.

Nie masz funduszy na dalekie podróże? Wypróbuj Google Earth w VR

Nie każdy może sobie pozwolić na zwiedzanie odległych zakątków świata… ale każdy może już je zobaczyć! O aplikacji Google Earth słyszało z pewnością wiele osób, jednak dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy dużo więcej. Po założeniu okularów VR i wybraniu danej lokalizacji na świecie, możemy przenieść się do niej wirtualnie i np. obejrzeć panoramę miasta z lotu ptaka czy zobaczyć z bliska atrakcje turystyczne, które zawsze chcieliśmy zobaczyć.

Urządź mieszkanie bez wychodzenia z domu

IKEA jest jedną z firm, która udostępnia za darmo aplikację VR ułatwiającą planowanie wystroju wnętrz. Dzięki niej możemy zobaczyć wizualizację zaprojektowanej przez siebie kuchni, spacerując po niej tak jak w realnym świecie. Możemy zmieniać poszczególne meble, dobierać kolory i materiały, otwierać szafki i szuflady, a nawet spojrzeć na urządzone pomieszczenie z perspektywy małego dziecka.

Body VR czyli podróż do wnętrza… siebie

Jak wygląda wnętrze naszego ciała? Dzięki okularom od wirtualnej rzeczywistości możemy w każdej chwili przenieść się do wnętrza ludzkiej komórki, aby zobaczyć jak tworzy się DNA czy w jaki sposób tlen jest dostarczany do wszystkich organów ciała. To wspaniała, ale również edukacyjna zabawa dla całej rodziny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Fitnesowe last minute, czyli jak poprawić sylwetkę przed wyjazdem na wakacje Biuro prasowe
2017-06-22 | 16:02

Fitnesowe last minute, czyli jak poprawić sylwetkę przed wyjazdem na wakacje

Urlop tuż tuż, a wiele z nas nie jest w formie, żeby bez skrępowania pokazać się w bikini na plaży. Zmęczone pracą i obowiązkami domowymi co chwila znajdujemy sobie kolejne
Styl życia Weź udział w grze terenowej Galerii Tarnovia – znajdź skarb nocy świętojańskiej!
2017-06-22 | 15:30

Weź udział w grze terenowej Galerii Tarnovia – znajdź skarb nocy świętojańskiej!

Centrum handlowe zaprasza wszystkie rodziny na godz. 18.00 w piątek do Parku Strzeleckiego. Będzie dobra zabawa i wartościowe nagrody!   Mieszkańcy Tarnowa będą mieli okazję
Styl życia Sprawność na długie i późne lata
2017-06-22 | 11:15

Sprawność na długie i późne lata

Czy da się zachować zdrowie i energię, gdy pierwsza młodość jest już za nami? Zdecydowanie tak – przykładem tego są aktywni seniorzy, którzy epatują siłą i dobrym humorem,

Kalendarium

Moda

Media

Jarosław Kret: Zawsze chciałem kręcić filmy przyrodnicze, a przez przypadek zostałem pogodynkiem. Teraz realizuję plan B – piszę książki

Prezenter pogody zdradza, że ma w głowie sporo pomysłów, które właśnie przelewa na papier. Pracuje obecnie nad dwoma scenariuszami książek kryminalnych – kryminałów podróżniczych. Pracę nad nowymi publikacjami łączy z obowiązkami zawodowymi w stacji Nowa TV, gdzie zajmuje się przygotowywaniem prognozy pogody. Jego wielkim marzeniem jest realizowanie filmów przyrodniczych.

Handel

Blogerzy i opnie znajomych mają coraz większy wpływ na to, co kupujemy. Tradycyjne reklamy tracą na znaczeniu

Reklama ma coraz mniejsze znaczenie w komunikacji sprzedażowej, ważniejsza staje się komunikacja bezpośrednia i opinia najbliższych – wynika z badania „Niecodzienne decyzje zakupowe Polaków”. Bardziej świadomie do zakupów podchodzą przede wszystkim osoby młode. Ufamy przede wszystkim rodzinie i znajomym, blogerom i vlogerom. Reklamy telewizyjne, internetowe i outdoorowe uznajemy za niewiarygodne i mało rzetelne. W epoce fake newsów i post-prawdy duże znaczenie mają mikroinfluencerzy. Skupiamy się na naszym najbliższym otoczeniu – podkreśla Adam Sanocki, prezes Attention Marketing.

Patronat Newserii

Seriale

Elżbieta Romanowska zagra w nowym serialu telewizyjnym pielęgniarkę. Premiera zaplanowana jest na wrzesień

Moja nowa bohaterka Ewa jest konkretna i bardzo kobieca. Dzięki tej postaci pokochałam sukienki. Ona wprost uwielbia je nosić i nawet jej uniform pielęgniarski jest bardzo dopasowany i wydekoltowany – podkreśla Elżbieta Romanowska. Aktorka na razie nie chce zdradzać wielu szczegółów dotyczących nowego serialu, do którego zdjęcia właśnie trwają. Romanowska ma jednak nadzieję, że widzowie szybko polubią jej bohaterkę.