Komunikaty PR

Zrób to sam, czyli czas na homecooking w światowym wydaniu!

2015-11-04  |  14:00
Kontakt
Paulina Kowalcze
Core PR

ul. Genewska 18
03-963 Warszawa
paulina.kowalcze|corepr.pl| |paulina.kowalcze|corepr.pl
+48 503 099 243
www.corepr.pl/

Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny na jedzenie poza domem Polacy wydają rocznie 2,5% swoich dochodów. Ze statystyk dodatkowo wynika, że wyjścia do restauracji odbywają się średnio raz na tydzień. Najbardziej sprzyjające spotkaniom w restauracjach i barach wciąż pozostają letnie temperatury. Jesienią i zimą Polacy lubią przygotowywać posiłki w domu i celebrować je z rodziną i przyjaciółmi.

Z raportu przeprowadzonego przez Open Card wynika, że Polacy najchętniej jadają posiłki w restauracjach sieciowych (42%), z kuchnią europejską (10%) czy egzotyczną (9%). Nasuwa się więc pytanie: dlaczego nie odtwarzać smaków tych kuchni w domowym zaciszu mając pewność co do świeżości składników?

Polacy lubią gotować w domu!

Okazuje się, że w ciągu ostatnich lat w Polsce zapanowała swoista moda na domowe gotowanie. Co prawda, wciąż lubimy co jakiś czas zjeść posiłek w ulubionej restauracji, jednak to właśnie homecooking dominuje w Polskich domach. Przejawia się to zarówno w przygotowywaniu posiłków do pracy i szkoły, jak i organizowaniu kolacji i wspólnym gotowaniu z przyjaciółmi.  Modę tę pokazuje również telewizja, która popularyzuje kucharzy-amatorów eksperymentujących w kuchni. Domowi kucharze z powodzeniem odtwarzają smaki kuchni całego świata.

Świeże składniki podstawą w kuchni

Gotowanie w domu rozpoczyna się przede wszystkim doborem odpowiednich składników. Robiąc zakupy mamy pewność, że wybrane przez nas elementy dania są świeże i dobre jakościowo. Mając dostęp do Internetu, możemy jednocześnie korzystać z dorobku kuchni azjatyckiej, europejskiej czy amerykańskiej. Przygotowując burgera wystarczy jedynie 15 minut, dobrej jakości wołowina, pieczywo, świeże warzywa i sos – który połączy całość. Do tego amerykańskiego dania najlepszy będzie delikatny sos majonezowy z dodatkiem ketchupu lub bardziej wyrazisty sos barbecue z wędzonym aromatem. W domu bez problemu można stworzyć także danie z najlepszej azjatyckiej restauracji. Wystarczy odpowiedni sos słodko-kwaśny, świeże warzywa, makaron ryżowy i orientalne przyprawy.  Tak samo można eksperymentować z wieloma innymi kuchniami: delikatny smak curry wyczuwalny w remuladzie duńskiej podkreśli smak warzyw i mięs. Salsa mexicana z kawałkami warzyw wprowadzi nas w prawdziwie meksykański klimat.

Celebrowanie posiłków z najbliższymi

Homecooking nie musi zatem wiązać się z długimi godzinami w kuchni. Czasami do wspólnego gotowania wystarczy zaprosić rodzinę i przyjaciół i wspólnie celebrować posiłki na miarę najlepszych szefów kuchni. – Jedzenie w restauracjach ustępuje miejsca tradycyjnemu, domowemu gotowaniu. Polacy chętnie eksperymentują, odtwarzając egzotyczne dania z kuchni chińskiej czy tajskiej. Sami decydują o wyborze składników, dlatego też coraz chętniej sięgają po warzywa z  targów zamiast dużych hipermarketów. Nie zapominajmy także o tym, jak popularne są dania fast-food typu hamburger. Mając odpowiedniej jakości mięso, świeże warzywa i sos zyskujemy wartościowy posiłek zaledwie w ciągu parunastu minut – dodaje Łukasz Kotaniec, producent sosów Folwark. – Chodzenie do restauracji daje mi inspirację do gotowania w domu. Lubię udoskonalać dania i doprawiać je według własnych preferencji, mam również wpływ na jakość używanych składników – dodaje Arkadiusz Gólski z bloga R'n'G Kitchen. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność Biuro prasowe
2020-06-05 | 11:20

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5
Styl życia Światła, kamera, akcja! Graffiti Films ma nowe (domowe) biuro
2020-06-05 | 08:00

Światła, kamera, akcja! Graffiti Films ma nowe (domowe) biuro

Dom czy biuro? W nowej siedzibie Graffiti te granice się przenikają. Eklektyczna przestrzeń zaprasza, aby być razem i tworzyć wspaniałe produkcje wideo. Stare drewniane podłogi, bardzo
Styl życia Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na OPPM Online (10 czerwca, 10:00-17:00)
2020-06-04 | 12:00

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na OPPM Online (10 czerwca, 10:00-17:00)

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne w sieci - OPPM online. Po kilku ostatnich miesiącach intensywnej pracy i nowych wyzwań przyszedł czas na

Więcej ważnych informacji

Media

Małgorzata Leitner: Pandemia koronawirusa miała duży wpływ na branżę rozrywkową. Wielu artystów zostało pozbawionych zarobku [DEPESZA]

W wywiadzie dla PRoto.pl menedżerka podkreśla, że kryzys i społeczna izolacja wywołane koronawirusem całkowicie zaburzyły rytm funkcjonowania zarówno branży rozrywkowej, jak i modowej. Wiele gwiazd z dnia na dzień zostało pozbawionych dochodów.  Nie udało się też zrealizować zagranicznych kontraktów, co więcej, nie wiadomo też, kiedy zostanie wznowiona ta współpraca. Leitner zapewnia jednak, że jej firma skupiła się na takiej formie działalności, dzięki której pomimo kryzysu nadal może oferować podopiecznym sporo zleceń.

 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Leczenie alergii na jad owadów żądlących w dobie COVID-19 nie powinno być przerywane. Jest to terapia ratująca życie

Lekarze podkreślają, że chociaż w dobie pandemii ogranicza się procedury medyczne do minimum, to zabiegi odczulania na jad owadów są  wykonywane nadal, zgodnie ze schematem leczenia. Wynika to z tego, że traktowane są jako terapia ratująca życie. Zwykle reakcja na jad owadów żądlących, typu osy, szerszenie czy pszczoły, oznacza miejscowy obrzęk i świąd w miejscu użądlenia, jednak dla niektórych osób może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, który zagraża życiu. Jedynym sposobem leczenia alergii na jad owadów jest odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa. Jej skuteczność sięga 80–90 proc.

Problemy społeczne

Nadopiekuńczość i brak konsekwencji to jedne z najczęstszych błędów wychowawczych. Współczesnym rodzicom trudno ich uniknąć [DEPESZA]

– Nie ma idealnych rodziców i wszyscy popełniają jakieś błędy – mówi psycholog, dr Iwona Krosny-Wekselberg. Jak podkreśla, współczesnym rodzicom trudno uniknąć błędów wychowawczych, chociażby z powodu pośpiechu i braku czasu, nagromadzenia sprzecznych informacji czerpanych z portali czy książek o rodzicielstwie, a czasem też przez własne doświadczenia z dzieciństwa, oczekiwania rodzinne i rady mam czy teściowych. Często powodem są też popularne wśród rodziców stereotypy – np. ten, że dzieciństwo powinno być najszczęśliwszym okresem w życiu. Takie przekonanie skutkuje roztoczeniem nad dzieckiem parasola ochronnego, co zaburza rozwój jego osobowości.

Medycyna

Zużyliśmy miliony ton maseczek i rękawiczek. Polscy naukowcy zbadają, jak bezpiecznie dla środowiska zutylizować odpady [DEPESZA]

W USA produkuje się fartuchy wielokrotnego użytku z poduszek powietrznych, które można prać nawet 50 razy. Naukowcy z Uniwersytetu w Nebrasce testują, czy światło ultrafioletowe odkazi i przedłuży żywotność masek medycznych. Wszystko po to, by zmniejszyć ilość odpadów. Maseczki czy rękawiczki, które chronią przed koronawirusem, dla środowiska mogą być dużym zagrożeniem. Polscy naukowcy angażują się w projekt badawczy UPS-Plus, który ma zbadać, w jaki sposób bezpiecznie utylizować zużyty sprzęt ochronny.