Komunikaty PR

Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!

2018-05-16  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania Neon ( 0.11 MB )

Fundacja Dom Development City Art ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczestników tegorocznej Nocy Muzeów (sobota, 19 maja) na Osiedle Żoliborz Artystyczny, przy Pl. Czesława Niemena, gdzie o godzinie 18.00 oraz 20.30 odbędą się niezwykłe wieczorne spacery, podczas których zgodnie z duchem Osiedla Żoliborz Artystyczny, zaprezentowane zostaną najnowsze dzieła sztuki, które powstały w hołdzie sławnym artystom związanym z warszawskim Żoliborzem. Będzie to doskonała okazja do obejrzenia m.in.:

  • muralu poświęconego Jerzemu  Ficowskiemu autorstwa Piotra Młodożeńca,
  • neonu Krzysztofa Komedy wykonanego przez Rafała Dominika,
  • rzeźby inspirowanej postacią Kaliny Jędrusik wykonanej przez Maurycego Gomulickiego,
  • hiperrealistycznej instalacji Katarzyny Górnej odnoszącej się do dorobku literackiego Stanisława Dygata,
  • portretów Jerzego Kawalerowicza wykonanych przez Olgę Wolniak

oraz wielu innych dzieł umieszczonych w przestrzeni miejskiej Żoliborza Artystycznego.

Wydarzenie poprowadzi znana warszawska artystka Olga Wolniak wraz z Radosławem Bielińskim, prezesem Fundacji Dom Development City Art.

Żoliborz Artystyczny to unikalny w Polsce przykład osiedla mieszkaniowego, które jest jednocześnie swoistą galerią sztuki, dostępną dla mieszkańców oraz gości. Osiedle promuje swoich patronów oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach dzieła sztuki (murale, mozaiki, rzeźby, instalacje) nawiązujące do twórczości wybranych artystów. Osiedle Żoliborz Artystyczny zajmuję powierzchnię 10 ha, obejmuje osiem kolonii, z czego każda kolonia posiada swojego patrona. Docelowo na osiedlu powstało 13 budynków z około 1 650 lokalami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Różowe flamingi i kocia sjesta na XXVII Aukcji Nowej Sztuki w Art in House Biuro prasowe
2018-10-09 | 15:00

Różowe flamingi i kocia sjesta na XXVII Aukcji Nowej Sztuki w Art in House

Obrazy szukają domu! Jeżeli chcecie zostać ich nowymi właścicielami, zapraszamy na XXVII Aukcję Nowej Sztuki, która będzie miała miejsce 26 października o 19:30 w Domu Aukcyjnym
Sztuka Niezwykła-zwykła Ukraina. Nowa wystawa w Bytomiu
2018-10-05 | 10:00

Niezwykła-zwykła Ukraina. Nowa wystawa w Bytomiu

Już od 2 października w Galerii na Poziomie można oglądać wystawę pt. „Ukraina”. Autorem zdjęć jest Daniel Dmitriew, zdobywca kilku nagród Śląskiej Fotografii
Sztuka Włoskie Pranie na Placu Bankowym 1
2018-10-02 | 01:00

Włoskie Pranie na Placu Bankowym 1

Włoskie Pranie na Placu Bankowym 1 Włochy. Wielu kojarzą się ze świetnym jedzeniem, kunsztem smaku, wysublimowanym gustem i Fiatem 500. Wielu na myśl o Włoszech przychodzi jednak d o

Gwiazdy

Brandon Howard chce nagrać płytę z artystami z Polski. Chciałby trafić na polski rynek ze swoją muzyką

Jako dziecko grał na pudełkach po butach, dziś nazywany jest księciem popu. Brandon Howard właśnie nagrał piosenkę z bratankiem Michaela Jacksona i przewiduje, że kawałek ten szybko stanie się hitem. Koncertuje głównie w Azji, gdzie jego muzyka jest szczególnie popularna, nie wyklucza jednak, że ponownie zawita do Polski. Spotkał tu bowiem utalentowanych artystów, z którymi chętnie nawiązałby współpracę.

Uroda

Zosia Ślotała: Zwykle lubię naturalny, delikatny i rozświetlony makijaż. Moim trendem na ten sezon są krwisto-czerwone usta

Na co dzień Zosia Ślotała stawia na dziewczęcą naturalność i make'up niemal niewidoczny. Najchętniej podkreśla oczy, wykorzystując w tym celu zagęszczające tusze do rzęs. Z kolei na czerwonym dywanie, stylistka często zniewala spojrzeniem w makijażu smoky eyes lub zmysłowymi ustami w kolorze krwistej czerwieni. Jeśli natomiast chodzi o pielęgnację skóry twarzy i włosów, to jej ulubionym kosmetykiem jest olejek arganowy.

Psychologia

Polkom brakuje samoakceptacji. Najbardziej nie mogą się pogodzić z kształtem swojego brzucha, nóg i nosa

Badania przeprowadzone na zlecenie WHO pokazują, że co najmniej 90 proc. młodych Polek narzeka na swój wygląd, a jedynie 5 proc. ankietowanych w pełni akceptuje swoje ciało i dobrze czuje się nago. Najczęstszym powodem kompleksów jest kształt brzucha i dodatkowe kilogramy. Zdaniem dr Katarzyny Jasiewicz w większości przypadków taka postawa wynika z niskiego poczucia własnej wartości pielęgnowanego od pokoleń.

Podróże

Ładna pogoda sprzyja hotelarzom. W sezonie jesiennym pobyt nad Bałtykiem kosztuje nawet o 40 proc. mniej niż w wakacje

Jesienny pobyt nad morzem kosztuje nawet o 40 proc. mniej niż w wakacje – wynika z danych platformy rezerwacyjnej VacationClub. Z pozasezonowych obniżek korzysta coraz więcej Polaków. Hotelarze i właściciele apartamentów w nadmorskich kurortach szacują, że liczba rezerwacji na październik i listopad jest o 9 proc. wyższa niż rok temu, choć coraz więcej turystów podejmuje decyzję o wyjeździe na ostatnią chwilę.