Komunikaty PR

Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!

2018-05-16  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania Neon ( 0.11 MB )

Fundacja Dom Development City Art ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczestników tegorocznej Nocy Muzeów (sobota, 19 maja) na Osiedle Żoliborz Artystyczny, przy Pl. Czesława Niemena, gdzie o godzinie 18.00 oraz 20.30 odbędą się niezwykłe wieczorne spacery, podczas których zgodnie z duchem Osiedla Żoliborz Artystyczny, zaprezentowane zostaną najnowsze dzieła sztuki, które powstały w hołdzie sławnym artystom związanym z warszawskim Żoliborzem. Będzie to doskonała okazja do obejrzenia m.in.:

  • muralu poświęconego Jerzemu  Ficowskiemu autorstwa Piotra Młodożeńca,
  • neonu Krzysztofa Komedy wykonanego przez Rafała Dominika,
  • rzeźby inspirowanej postacią Kaliny Jędrusik wykonanej przez Maurycego Gomulickiego,
  • hiperrealistycznej instalacji Katarzyny Górnej odnoszącej się do dorobku literackiego Stanisława Dygata,
  • portretów Jerzego Kawalerowicza wykonanych przez Olgę Wolniak

oraz wielu innych dzieł umieszczonych w przestrzeni miejskiej Żoliborza Artystycznego.

Wydarzenie poprowadzi znana warszawska artystka Olga Wolniak wraz z Radosławem Bielińskim, prezesem Fundacji Dom Development City Art.

Żoliborz Artystyczny to unikalny w Polsce przykład osiedla mieszkaniowego, które jest jednocześnie swoistą galerią sztuki, dostępną dla mieszkańców oraz gości. Osiedle promuje swoich patronów oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach dzieła sztuki (murale, mozaiki, rzeźby, instalacje) nawiązujące do twórczości wybranych artystów. Osiedle Żoliborz Artystyczny zajmuję powierzchnię 10 ha, obejmuje osiem kolonii, z czego każda kolonia posiada swojego patrona. Docelowo na osiedlu powstało 13 budynków z około 1 650 lokalami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Olympus Perspective Playground we Wrocławiu Biuro prasowe
2019-01-18 | 13:25

Olympus Perspective Playground we Wrocławiu

Mieszkańcy Wrocławia i miłośnicy sztuki z całej Polski będą mogli uczestniczyć w festiwalu kreatywnej fotografii, który odbywa się od 15 lutego do 10 marca 2019 roku, w starej
Sztuka Średniowieczne baśnie - wernisaż wystawy Malwiny de Brade
2019-01-16 | 13:30

Średniowieczne baśnie - wernisaż wystawy Malwiny de Brade

Już 19 stycznia 2019 o 18:00 zapraszamy Państwa do Centrum Praskiego Koneser (wejście od ulicy Białostockiej, lokal przy księgarni Świat Książki) na wernisaż wystawy Malwiny de Brade,
Sztuka Nowy obraz na nowy rok. XXIX Aukcja Nowej Sztuki w Art in House
2019-01-10 | 15:15

Nowy obraz na nowy rok. XXIX Aukcja Nowej Sztuki w Art in House

Aby cały rok był szczęśliwy, należy rozpocząć go ze sztuką – dlaczego więc nie zrobić tego z Art in House? Wystarczy odwiedzić nas 21 stycznia 2019 r. o 19:30 przy

Podróże

Katarzyna Zielińska: Uwielbiam Nowy Jork. To jest jedno z trzech miejsc na Ziemi, gdzie chciałabym spróbować choć przez chwilę pomieszkać

Aktorka przyznaje, że pokochała Nowy Jork od pierwszego wyjazdu. Jej zdaniem, to miasto nigdy nie zasypia, ma niepowtarzalny klimat i potrafi nieźle zawrócić w głowie. Katarzyna Zielińska kilka lat marzyła o tym, by stworzyć spektakl, którego akcja będzie się rozgrywać w Nowym Jorku. W końcu udało się spełnić to pragnienie. Najnowsza propozycja Teatru Roma to muzyczna opowieść o wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja.

 

Gwiazdy

Kuba Wesołowski: Kolarzówa dzisiaj najbardziej rozpala moją wyobraźnię. Treningi o szóstej rano to moja codzienność

Aktor podkreśla, że sport zajmuje ważne miejsce w jego życiu i nie wyobraża sobie dnia bez solidnej porcji aktywności fizycznej. Po dwóch latach intensywnego biegania, ostatnio postanowił przerzucić się na rower. Jak przyznaje, sport pozwala mu oczyścić umysł i poukładać myśli.

Ochrona środowiska

Prawie 60 proc. domów jednorodzinnych w Polsce jest w złym stanie technicznym. To wpływa na zdrowie mieszkańców

58 proc. budynków w Polsce ma powyżej 40 lat, jest w złym stanie technicznym i negatywnie wpływa zarówno na zdrowie mieszkańców, jak i jakość powietrza – wynika z ostatniego „Barometru zdrowych domów”. Eksperci podkreślają, że niezbędne są preferencyjne narzędzia finansowe i programy wsparcia, bo Polacy najczęściej nie dysponują odpowiednim kapitałem, który mogliby przeznaczyć na termomodernizację. Jednym z takich narzędzi, które ma przyczynić się do ograniczenia niskiej emisji i smogu w Polsce, ma być wprowadzona w tym roku ulga termomodernizacyjna, dzięki której będzie można odliczyć od podatku wydatki poniesione na docieplenie domu jednorodzinnego do 53 tys. zł. 

 

IT i technologie

Praca w IT daje kobietom duże możliwości. Pozwala łączyć karierę z życiem rodzinnym

Możliwość pracy zdalnej, łączenia kariery z życiem rodzinnym, swobodna atmosfera i satysfakcjonujące zarobki – to zdaniem kobiet główne zalety pracy w branży IT. Co istotne, żeby pracować w IT, nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego ani studiów technicznych. W Polsce 1/3 kobiet zatrudnionych w tej branży stanowią absolwentki kierunków społecznych, humanistycznych i artystycznych. – Za mniej więcej dekadę kobiety będą stanowiły już około 40 proc. pracowników branży IT – prognozuje założycielka Femtech Sheela Subramanian. Jak podkreśla, ważne jest jednak, aby kompetencje w zakresie nowych technologii zaczynać rozwijać już na etapie przedszkoli i podstawówek.