Komunikaty PR

Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!

2018-05-16  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania Neon ( 0.11 MB )

Fundacja Dom Development City Art ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczestników tegorocznej Nocy Muzeów (sobota, 19 maja) na Osiedle Żoliborz Artystyczny, przy Pl. Czesława Niemena, gdzie o godzinie 18.00 oraz 20.30 odbędą się niezwykłe wieczorne spacery, podczas których zgodnie z duchem Osiedla Żoliborz Artystyczny, zaprezentowane zostaną najnowsze dzieła sztuki, które powstały w hołdzie sławnym artystom związanym z warszawskim Żoliborzem. Będzie to doskonała okazja do obejrzenia m.in.:

  • muralu poświęconego Jerzemu  Ficowskiemu autorstwa Piotra Młodożeńca,
  • neonu Krzysztofa Komedy wykonanego przez Rafała Dominika,
  • rzeźby inspirowanej postacią Kaliny Jędrusik wykonanej przez Maurycego Gomulickiego,
  • hiperrealistycznej instalacji Katarzyny Górnej odnoszącej się do dorobku literackiego Stanisława Dygata,
  • portretów Jerzego Kawalerowicza wykonanych przez Olgę Wolniak

oraz wielu innych dzieł umieszczonych w przestrzeni miejskiej Żoliborza Artystycznego.

Wydarzenie poprowadzi znana warszawska artystka Olga Wolniak wraz z Radosławem Bielińskim, prezesem Fundacji Dom Development City Art.

Żoliborz Artystyczny to unikalny w Polsce przykład osiedla mieszkaniowego, które jest jednocześnie swoistą galerią sztuki, dostępną dla mieszkańców oraz gości. Osiedle promuje swoich patronów oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach dzieła sztuki (murale, mozaiki, rzeźby, instalacje) nawiązujące do twórczości wybranych artystów. Osiedle Żoliborz Artystyczny zajmuję powierzchnię 10 ha, obejmuje osiem kolonii, z czego każda kolonia posiada swojego patrona. Docelowo na osiedlu powstało 13 budynków z około 1 650 lokalami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka \ Światłoczułość\ w Galerii Delfiny Biuro prasowe
2018-05-21 | 13:00

\"Światłoczułość\" w Galerii Delfiny

Beata Jarzębska – „ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ”   23 maja br. Galeria Delfiny zaprezentuje wystawę zdjęć autorstwa Beaty Jarzębskiej „Światłoczułość”.
Sztuka Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta!
2018-05-17 | 14:30

Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta!

Agora Bytom zainaugurowała działalność Galerii na Poziomie w nowej odsłonie. Zdjęcia tyszanina można oglądać do 1 lipca. Na 30 pracach prezentowanych w galerii codzienność życia na
Sztuka Chryzantema królową polskiej wiosny na Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ
2018-05-14 | 17:09

Chryzantema królową polskiej wiosny na Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ

Około 50 tys. gości odwiedziło tegoroczny, jubileuszowy Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ. Odbywające się już od trzech dekad wydarzenie oszałamiało rozmachem florystycznych

Żywienie

Magda Gessler otworzyła restaurację w Gdyni. Inspirowała się rybnymi knajpkami z Portugalii

Nowa restauracja Magdy Gessler ma wypełnić lukę w nadmorskim rynku gastronomicznym. W przeciwieństwie do większości tamtejszych lokali serwować będzie wyłącznie świeże ryby, pochodzące zarówno z polskich, jak i hiszpańskich portów. Restauracja jest spełnieniem dawnego marzenia właścicielki o ponownym zaistnieniu na gastronomicznej mapie Trójmiasta.

 

Gwiazdy

Ola Nowak: Moje wyjazdy zawsze łączę z pracą. W czerwcu jadę do Los Angeles

Influencerka zdradza, że czekają ją bardzo pracowite wakacje. Priorytetem jest wyjazd do Los Angeles i to w nim pokłada największe nadzieje zawodowe. Nie powinno jej też jednak zabraknąć czasu na relaks. Jej wyjazdy są zawsze połączeniem pracy z odpoczynkiem.

Medycyna

Nadchodzi rewolucja w wykrywaniu bakterii i wirusów. Opracowywany w Polsce system ma zapewnić najszybszą na świecie analizę materiału biologicznego

Do 2020 roku mają się zakończyć prace nad systemem PCR/ONE, który ma zapewnić najszybsze na świecie wykrywanie bakterii i wirusów. System będzie w stanie przeprowadzić automatyczną analizę materiału genetycznego pozyskanego z patogenów bakterii i wirusów. Ma on być nakierowany zwłaszcza na wykrywanie gronkowca złocistego, wywołującego między innymi zapalenie płuc, mięśnia sercowego, opon mózgowych i żył.

Moda

Tomasz Jacyków: Wszyscy projektanci chcą tworzyć kolekcje dla bogatych kobiet. Często robią wtedy siermięgę i jest niedobrze

Stylista podkreśla, że już od kilku ładnych lat panuje w Polsce moda na modę. Pracownie młodych projektantów wyrastają jak grzyby po deszczu, a w branży robi się coraz ciaśniej. Młodzi projektanci robią wszystko, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów, jednak sam talent i miłość do mody nie wystarczą. By zostać zauważonym i docenionym zazwyczaj trzeba wiele pracy, pokory i cierpliwości. Zdaniem Tomasza projektanci przede wszystkim muszą patrzeć na zapotrzebowanie ulicy, a nie tylko zamożnych elit.