Komunikaty PR

Kiedy warto wymienić okulary?

2016-12-20  |  12:20
Biuro prasowe

Ze względów praktycznych, zdrowotnych i estetycznych warto myśleć o oprawkach w sposób dynamiczny. Nie jest prawdą, że okulary możemy kupić raz na dziesiątki lat. Zmienia się nasza wada wzroku, zmienia się moda, a oprawki i szkła – jak wszystkie przedmioty na świecie – zużywają się. Kiedy powinniśmy pomyśleć o ich wymianie?

Oczywiste jest, że kupujemy nowe okulary, kiedy dotychczasowe się zniszczą. Wyraźnie zarysowane szkła czy pęknięte oprawki skłaniają nas do zainwestowania w swoje oczy. To jednak niejedyne sytuacje, kiedy warto rozważyć wybranie się do salonu optycznego.

Nie czekaj, aż nadepniesz

Zanim przejdziemy do kwestii związanych z wyglądem, zmieniającą się modą czy stylem życia, skupmy się na tym, co najważniejsze – na naszym zdrowiu. Zmieniając okulary raz na 10 lat, nie robimy wielkiej przysługi naszym oczom. – Przede wszystkim już na wstępie warto mieć więcej niż jedne oprawki. Inne są wskazane do czytania, inne do patrzenia na odległość, inne – do uprawiania sportu. Ponadto osoby, które mają wadę wzroku, powinny sprawdzać stan swoich oczu przynajmniej raz na dwa lata. Problemy ze wzrokiem zmieniają się – mogą się pogłębić lub odwrotnie – cofnąć. Zawsze należy mieć szkła dopasowane do aktualnego stanu naszych oczu – radzi Waldemar Błoch, ekspert marki okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych TONNY. Zwróćmy też uwagę na stan zarówno szkieł, jak i oprawek. Często wymieniamy je dopiero wtedy, kiedy np. na nie nadepniemy albo nasz pies potraktuje je jako popołudniową przekąskę. Tymczasem nawet drobne rysy czy przebarwienia na szkłach sprawiają, że pogarsza się komfort patrzenia. Również zdeformowane oprawki mogą wywołać dyskomfort – uciskać nos, uszy czy głowę. Dodatkowo – nie wyglądają szczególnie estetycznie.

Modny gadżet… na Święta?

W dzisiejszych czasach okulary korekcyjne przestały być przykrym obowiązkiem dla osób z problemami ze wzrokiem. Stały się modnym gadżetem, o czym świadczy choćby niezwykła popularność tzw. zerówek, czyli szkieł, które w żaden sposób nie korygują wzroku. – Branża modowa zmienia się bardzo szybko. Już nie tylko w każdym sezonie, ale niemal co miesiąc coś innego staje się najgorętszym trendem. Wielu naszym klientom zależy na tym, żeby trzymać rękę na modowym pulsie, dlatego często zmieniają oprawki. Ma to też swój wymiar praktyczny – użytkownicy chcą, żeby okulary jako supergadżet pasowały do ich starannie skomponowanych outfitów, a wręcz – stanowiły ich integralną część – twierdzi Tomasz Urban, właściciel marki TONNY.

W XXI wieku okulary są jak buty czy torebka. Istnieją tacy, którzy przez długi czas będą wierni jednemu, sprawdzonemu modelowi. Jednak większość z nas ma ich przynajmniej kilka i czerpie radość z ich kupowania – dobierania kształtu i koloru do stylu i osobowości. Być może warto pomyśleć o tym z racji zbliżających się Świąt i sprawić samemu sobie ten zarówno praktyczny, jak i niebanalny prezent?

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak dbać o skórę podczas ekspozycji na słońce? Biuro prasowe
2017-06-23 | 10:57

Jak dbać o skórę podczas ekspozycji na słońce?

Słońce jest najważniejszym źródłem witaminy D – dzięki syntezie skórnej, która odbywa się pod wpływem promieniowania słonecznego UVB, możliwe jest pokrycie
Uroda Trądzik u osób dorosłych – jak z nim walczyć?
2017-06-23 | 08:00

Trądzik u osób dorosłych – jak z nim walczyć?

Trądzik i powstałe po nim przebarwienia i blizny to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko nastolatków. Zdarza się, że nie znika on po okresie dojrzewania, a
Uroda SERIA GOLD LIFT EXPERT EVELINE COSMETICS QLTOWYM KOSMETYKIEM 2017
2017-06-23 | 01:00

SERIA GOLD LIFT EXPERT EVELINE COSMETICS QLTOWYM KOSMETYKIEM 2017

Seria kosmetyków ze złotem Gold Lift Expert to wyjątkowe produkty inspirowane zabiegiem złotych nici liftingujących. Wykorzystano w nich odmładzające właściwości 24-karatowego

Kalendarium

Uroda

Rafał Maślak: promowana jest sylwetka osy. Zmieniłoby się to, gdyby na ściankach było więcej kobiet o krągłych kształtach

Model będzie jurorem w nowym programie „Supermodelka Plus Size”, gdzie rywalizują panie noszące rozmiar 42 lub większy. Dzięki udziałowi w tym show mają nie tylko niepowtarzalną okazję na zrobienie kariery w modelingu, lecz także walkę z własnymi słabościami i kompleksami. Jego zdaniem program może zmienić postrzeganie kobiet o krągłych kształtach.

Gwiazdy

Katarzyna Sowińska: Jestem dowodem na to, że Los Angeles spełnia marzenia. Takich samych sukcesów życzę Edycie Górniak

Kibicuję moim koleżankom – Edycie Górniak i Magdzie Mielcarz. Trzymam za nie kciuki i chciałabym je zobaczyć na światowej scenie i w zagranicznych formatach – mówi Katarzyna Sowińska. Wokalistka podkreśla, że Los Angeles otwiera wiele drzwi i daje dużo możliwości rozwoju. Wszystko to jednak wymaga ciężkiej pracy, wytrwałości, motywacji i samozaparcia.

Telekomunikacja

Coraz więcej firm angażuje się w wolontariat pracowniczy. Projekty społeczne równie ważne jak działania biznesowe

Działalność CSR przestaje być postrzegana przez przedsiębiorstwa jako tańszy zamiennik marketingu. Jedną z form prospołecznych działań staje się firmowy wolontariat. W Orange Polska, gdzie taki projekt jest prowadzony od przeszło 10 lat, co roku w wolontariacie działa ok. 3,5 tys. pracowników, których czas i zaangażowanie są wyceniane na około milion złotych. Dla firmy to nie tylko wizerunkowa korzyść, lecz także realna inwestycja w zasoby ludzkie.

Patronat Newserii

Żywienie

Śniadania Polaków mało urozmaicone. Posiłki spożywamy w pośpiechu i najczęściej zawierają niewielką ilością składników odżywczych

Z badań wynika, że na pierwszy, bardzo ważny dla naszego organizmu, posiłek najczęściej wybieramy kilka standardowych przekąsek, jak chociażby kanapka z szynką czy żółtym serem. Dietetycy zachęcają, by urozmaicać swoją dietę i stawiać na przykład na koktajle owocowo-warzywne czy musli z orzechami. Im większe zróżnicowanie dań, tym większa szansa na dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.