Komunikaty PR

Roztocza jak z nimi walczyć? 5 porad eksperta marki Wendre

2017-06-19  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.18 MB )

Według najnowszych badań roztocze kurzu domowego uczula częściej niż wiosenne i letnie pyłki kwitnących roślin. Walkę z nimi należy prowadzić wielotorowo. 

Liczba gatunków roztoczy wynosi ok. 30 tysięcy, niektóre pasożyty potrafią osiągnąć wielkość do 3 mm długości. Ich głównym pożywieniem jest złuszczony ludzki naskórek. Jednak dla osób zmagających się z alergią najgroźniejsze są ich odchody. Mogą być przyczyną kataru siennego, astmy czy częstych bólów głowy, które objawiają się w pierwszych godzinach po przebudzeniu. Nie ma sposobu, który w 100 proc. oczyści dom z tych drobnoustrojów, jednak dbając o łóżko i najbliższe otoczenie w odpowiedni sposób, można zdecydowanie ograniczyć ich ilość. Roztocza mieszkają w każdym domu, szczególnie lubią zagnieżdżać się w łóżkach, dywanach, firanach, pościeli czy zabawkach, czyli wszędzie tam gdzie gromadzi się kurz.

„Alergia na roztocze kurzu domowego może pojawić się niezależnie od wieku. Dlatego nawet jeśli nie zdiagnozowałeś u siebie pierwszych oznak, warto przestrzegać kilku prostych zasad, które pomogą ustrzec się przed tym problemem w przyszłości. Kluczem do sukcesu jest regularność” – tłumaczy ekspert marki Wendre Beata Przybylak.

  1. Wietrzenie, mrożenie i pranie

„Codzienne poranne lub popołudniowe wietrzenie pościeli i sypialni to pierwsza czynność, która powinna wejść w nawyk alergikowi. Jeśli pogoda na to pozwala, przed snem dobrze jest wietrzyć pościel na balkonie. Poszewki można włożyć na kilka godzin do zamrażalnika lub prać przynajmniej raz w tygodniu. Kołdry i poduszki dobrej jakości można również prać w domowej pralce automatycznej. Roztocze ginie w temperaturze poniżej 15 i powyżej 55 stopni Celsjusza” – przypomina Beata Przybylak.

 

  1. Pozbądź się tzw. „kurzołapów”

Wszelkie bibeloty, pamiątki z wakacji i suszone kwiaty to idealne siedliska dla drobnoustrojów. Schowaj cenne drobiazgi w gablotach lub zamykanych pudełkach. W sypialni powinno się znaleźć jak najmniej rzeczy, które zbierają kurz. Rolety lub żaluzje międzyokienne z powodzeniem zastąpią grube zakurzone zasłony. Zamiast dywanu czy wykładziny lepszym rozwiązaniem w sypialni jest drewniana podłoga i bawełniany chodnik, który z łatwością zmieści się w domowej pralce. Porady sprawdzą się także w pokoju dziecka, pluszowe zabawki również lubią zbierać kurz, dlatego należy je prać raz w miesiącu w temperaturze co najmniej 55 stopni Celsjusza.

  1. Tkaniny barierowe

„Zadbaj by w sypialni znalazły się wyłącznie tekstylia wykonane z tzw. tkanin barierowych. Światowa Organizacja Alergii zaleca stosowanie tego rodzaju materiałów, ponieważ zmniejszają one nasilenie objawów chorobowych u osób ze stwierdzonymi schorzeniami alergicznymi. Zarówno pościel, jak i zasłony, czy firany wykonane z tkanin barierowych to istotne elementy wielokierunkowego działania zmierzającego do zminimalizowania ilości alergenu roztoczy kurzu domowego w otoczeniu” – informuje Beata Przybylak. W ofercie firmy Wendre znajdują się produkty np. linia kołder i poduszek ANTIBACTERIAL, która przeznaczona jest do stosowania wspomagająco jako jeden z elementów zapobiegania, łagodzenia przebiegu i leczenia następujących chorób alergicznych: alergiczny przewlekły nieżyt nosa, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie spojówek, zatok, krtani, gardła i migdałków podniebiennych. Kołdry firmy Wendre zostały przebadane w Zakładzie Szkodliwości Biologicznych i Immunoalergologii Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu. Nie stwierdzono na nich obecności roztoczy. Kołdry i poduszki ANTIBACTERIAL zostały zgłoszone jako wyroby medyczne, a także posiadają certyfikat Tekstylia Godne Zaufania. Ich poszycie jest wykonane z mikrofibry (poliestru), której włókna są niezwykle cienkie i bardzo gęsto utkane. Wypełnienie kołder i poduszek to silikonowane włókno pokryte niezmywalną i nieszkodliwą dla zdrowia substancją ANTIBACT®, która neutralizuje drobnoustroje.  

  1. Regularne odkurzanie

Nie wszystkie odkurzacze okażą się przydatne w domu alergika. Podstawą jest, aby dany model posiadał filtr HEPA spełniający wysokie standardy oczyszczania i zatrzymywania małych cząsteczek zanieczyszczeń takich jak roztocza. Alergikom zaleca się korzystanie z filtrów powyżej 13 klasy. Zakurzone półki, blaty i parapety, które równie często bywają miejscem wylęgu roztoczy należy przecierać na mokro lub płynem antystatycznym. Co najmniej raz w miesiącu dobrze jest także umyć okna.

  1. Odczulanie

W przypadku roztoczy można spróbować odczulania, to proces długotrwały i nie gwarantujący 100 proc. skuteczności. Efektywność tej metody oceniana jest na około 50 proc. Odczulanie to leczenie przyczyny alergii poprzez zastosowanie innowacyjnych szczepień. Odczulanie może spowodować trwałe złagodzenie objawów alergii lub ich całkowite ustąpienie.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Sposób na długotrwałe nawilżenie skóry Biuro prasowe
2017-06-22 | 13:35

Sposób na długotrwałe nawilżenie skóry

Zapobiegają utracie wody, nawilżają, natłuszczają, tworzą barierę ochronną czy pomagają w regeneracji naskórka – to tylko niektóre zalety ich stosowania. Kiedy i
Zdrowie 5 powodów, dla których w Dzień Ojca warto zabrać tatę do optyka
2017-06-22 | 12:22

5 powodów, dla których w Dzień Ojca warto zabrać tatę do optyka

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca – to czas, w którym każde dziecko bez względu na wiek okazuje szczególny szacunek swojemu rodzicowi. Zapewne wielu z nas często zastanawia
Zdrowie Po kęs zdrowia do Wola Parku
2017-06-21 | 11:00

Po kęs zdrowia do Wola Parku

Jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pełni zdrowe odżywianie wiedzą prawdopodobnie wszyscy. Niestety trudno znaleźć na sklepowych półkach produkty bez

Kalendarium

Moda

Media

Jarosław Kret: Zawsze chciałem kręcić filmy przyrodnicze, a przez przypadek zostałem pogodynkiem. Teraz realizuję plan B – piszę książki

Prezenter pogody zdradza, że ma w głowie sporo pomysłów, które właśnie przelewa na papier. Pracuje obecnie nad dwoma scenariuszami książek kryminalnych – kryminałów podróżniczych. Pracę nad nowymi publikacjami łączy z obowiązkami zawodowymi w stacji Nowa TV, gdzie zajmuje się przygotowywaniem prognozy pogody. Jego wielkim marzeniem jest realizowanie filmów przyrodniczych.

Handel

Blogerzy i opnie znajomych mają coraz większy wpływ na to, co kupujemy. Tradycyjne reklamy tracą na znaczeniu

Reklama ma coraz mniejsze znaczenie w komunikacji sprzedażowej, ważniejsza staje się komunikacja bezpośrednia i opinia najbliższych – wynika z badania „Niecodzienne decyzje zakupowe Polaków”. Bardziej świadomie do zakupów podchodzą przede wszystkim osoby młode. Ufamy przede wszystkim rodzinie i znajomym, blogerom i vlogerom. Reklamy telewizyjne, internetowe i outdoorowe uznajemy za niewiarygodne i mało rzetelne. W epoce fake newsów i post-prawdy duże znaczenie mają mikroinfluencerzy. Skupiamy się na naszym najbliższym otoczeniu – podkreśla Adam Sanocki, prezes Attention Marketing.

Patronat Newserii

Seriale

Elżbieta Romanowska zagra w nowym serialu telewizyjnym pielęgniarkę. Premiera zaplanowana jest na wrzesień

Moja nowa bohaterka Ewa jest konkretna i bardzo kobieca. Dzięki tej postaci pokochałam sukienki. Ona wprost uwielbia je nosić i nawet jej uniform pielęgniarski jest bardzo dopasowany i wydekoltowany – podkreśla Elżbieta Romanowska. Aktorka na razie nie chce zdradzać wielu szczegółów dotyczących nowego serialu, do którego zdjęcia właśnie trwają. Romanowska ma jednak nadzieję, że widzowie szybko polubią jej bohaterkę.