Komunikaty PR

Roztocza jak z nimi walczyć? 5 porad eksperta marki Wendre

2017-06-19  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.18 MB )

Według najnowszych badań roztocze kurzu domowego uczula częściej niż wiosenne i letnie pyłki kwitnących roślin. Walkę z nimi należy prowadzić wielotorowo. 

Liczba gatunków roztoczy wynosi ok. 30 tysięcy, niektóre pasożyty potrafią osiągnąć wielkość do 3 mm długości. Ich głównym pożywieniem jest złuszczony ludzki naskórek. Jednak dla osób zmagających się z alergią najgroźniejsze są ich odchody. Mogą być przyczyną kataru siennego, astmy czy częstych bólów głowy, które objawiają się w pierwszych godzinach po przebudzeniu. Nie ma sposobu, który w 100 proc. oczyści dom z tych drobnoustrojów, jednak dbając o łóżko i najbliższe otoczenie w odpowiedni sposób, można zdecydowanie ograniczyć ich ilość. Roztocza mieszkają w każdym domu, szczególnie lubią zagnieżdżać się w łóżkach, dywanach, firanach, pościeli czy zabawkach, czyli wszędzie tam gdzie gromadzi się kurz.

„Alergia na roztocze kurzu domowego może pojawić się niezależnie od wieku. Dlatego nawet jeśli nie zdiagnozowałeś u siebie pierwszych oznak, warto przestrzegać kilku prostych zasad, które pomogą ustrzec się przed tym problemem w przyszłości. Kluczem do sukcesu jest regularność” – tłumaczy ekspert marki Wendre Beata Przybylak.

  1. Wietrzenie, mrożenie i pranie

„Codzienne poranne lub popołudniowe wietrzenie pościeli i sypialni to pierwsza czynność, która powinna wejść w nawyk alergikowi. Jeśli pogoda na to pozwala, przed snem dobrze jest wietrzyć pościel na balkonie. Poszewki można włożyć na kilka godzin do zamrażalnika lub prać przynajmniej raz w tygodniu. Kołdry i poduszki dobrej jakości można również prać w domowej pralce automatycznej. Roztocze ginie w temperaturze poniżej 15 i powyżej 55 stopni Celsjusza” – przypomina Beata Przybylak.

 

  1. Pozbądź się tzw. „kurzołapów”

Wszelkie bibeloty, pamiątki z wakacji i suszone kwiaty to idealne siedliska dla drobnoustrojów. Schowaj cenne drobiazgi w gablotach lub zamykanych pudełkach. W sypialni powinno się znaleźć jak najmniej rzeczy, które zbierają kurz. Rolety lub żaluzje międzyokienne z powodzeniem zastąpią grube zakurzone zasłony. Zamiast dywanu czy wykładziny lepszym rozwiązaniem w sypialni jest drewniana podłoga i bawełniany chodnik, który z łatwością zmieści się w domowej pralce. Porady sprawdzą się także w pokoju dziecka, pluszowe zabawki również lubią zbierać kurz, dlatego należy je prać raz w miesiącu w temperaturze co najmniej 55 stopni Celsjusza.

  1. Tkaniny barierowe

„Zadbaj by w sypialni znalazły się wyłącznie tekstylia wykonane z tzw. tkanin barierowych. Światowa Organizacja Alergii zaleca stosowanie tego rodzaju materiałów, ponieważ zmniejszają one nasilenie objawów chorobowych u osób ze stwierdzonymi schorzeniami alergicznymi. Zarówno pościel, jak i zasłony, czy firany wykonane z tkanin barierowych to istotne elementy wielokierunkowego działania zmierzającego do zminimalizowania ilości alergenu roztoczy kurzu domowego w otoczeniu” – informuje Beata Przybylak. W ofercie firmy Wendre znajdują się produkty np. linia kołder i poduszek ANTIBACTERIAL, która przeznaczona jest do stosowania wspomagająco jako jeden z elementów zapobiegania, łagodzenia przebiegu i leczenia następujących chorób alergicznych: alergiczny przewlekły nieżyt nosa, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie spojówek, zatok, krtani, gardła i migdałków podniebiennych. Kołdry firmy Wendre zostały przebadane w Zakładzie Szkodliwości Biologicznych i Immunoalergologii Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu. Nie stwierdzono na nich obecności roztoczy. Kołdry i poduszki ANTIBACTERIAL zostały zgłoszone jako wyroby medyczne, a także posiadają certyfikat Tekstylia Godne Zaufania. Ich poszycie jest wykonane z mikrofibry (poliestru), której włókna są niezwykle cienkie i bardzo gęsto utkane. Wypełnienie kołder i poduszek to silikonowane włókno pokryte niezmywalną i nieszkodliwą dla zdrowia substancją ANTIBACT®, która neutralizuje drobnoustroje.  

  1. Regularne odkurzanie

Nie wszystkie odkurzacze okażą się przydatne w domu alergika. Podstawą jest, aby dany model posiadał filtr HEPA spełniający wysokie standardy oczyszczania i zatrzymywania małych cząsteczek zanieczyszczeń takich jak roztocza. Alergikom zaleca się korzystanie z filtrów powyżej 13 klasy. Zakurzone półki, blaty i parapety, które równie często bywają miejscem wylęgu roztoczy należy przecierać na mokro lub płynem antystatycznym. Co najmniej raz w miesiącu dobrze jest także umyć okna.

  1. Odczulanie

W przypadku roztoczy można spróbować odczulania, to proces długotrwały i nie gwarantujący 100 proc. skuteczności. Efektywność tej metody oceniana jest na około 50 proc. Odczulanie to leczenie przyczyny alergii poprzez zastosowanie innowacyjnych szczepień. Odczulanie może spowodować trwałe złagodzenie objawów alergii lub ich całkowite ustąpienie.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie 3 powody, by jeść płatki zbożowe. Biuro prasowe
2017-11-17 | 17:00

3 powody, by jeść płatki zbożowe.

Produkty powstałe ze zbóż, w tym pełnoziarniste płatki, to ważny element prawidłowego sposobu odżywiania. Obok warzyw i owoców przetwory zbożowe powinny stanowić składnik
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2017-11-17 | 16:00

Bezpłatne badania mammograficzne w Sukcesji

Wcześnie wykryty rak piersi jest całkowicie wyleczalny. Mimo to, statystyki wciąż rosną, a nowotwór jest nieustannie jedną z najczęściej diagnozowanych chorób w Polsce. Najważniejsza okazuje się być profilaktyka,
Zdrowie Domena naszych czasów: skrajne style życia, wspólne problemy zdrowotne
2017-11-17 | 11:10

Domena naszych czasów: skrajne style życia, wspólne problemy zdrowotne

Siedząca praca i niewłaściwa dieta, czy może intensywne treningi i brak czasu na regenerację? Te dwa skrajnie różne style życia są charakterystyczne dla współczesnego

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także nagrywa wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Moda

Zosia Ślotała przygotowuje świąteczną kolekcję ubranek dla dzieci. Będzie to połączenie klasyki z nowoczesnymi wzorami

Stylistka zdradza, że w świątecznej kolekcji ubranek dla dzieci znajdą się m.in. retro sukienki z delikatnej wełny dla dziewczynek oraz kamizelki i muszki dla chłopców. Pojawi się też niezwykle modny w tym sezonie motyw kratki. Nie zabraknie również akcentów w stylu glamour, które podkreślają magię świąt. Wszystko zostanie utrzymane w pastelowej tonacji, z której słynie marka Petite Maison. 

Seriale

Anna Popek zagrała w „Pensjonacie nad rozlewiskiem”. Miała wystąpić w scenie łóżkowej

Producenci serialu „Pensjonat nad rozlewiskiem” zaprosili Annę Popek do współpracy. W szóstej serii sagi wcieli się ona w dziennikarkę, która przyjedzie na Mazury, by przeprowadzić wywiad z mieszkającą tu wielką gwiazdą Ewą Sztern (Maria Pakulnis). Prezenterka zdradza, że po cichu liczyła na to, by zagrać jakąś inna postać, a nie po raz kolejny samą siebie, ale i ten wątek zapowiadał się ciekawie. Popek była zauroczona malowniczym plenerem zdjęciowym i życzliwością ekipy. Poza planem przeprowadziła też kilka wywiadów.

Żywienie

Torty okolicznościowe to już nie tylko pyszne słodkości, lecz prawdziwe dzieła sztuki

Artystyczne wypieki podbiły polski rynek, a oferta pracowni cukierniczych jest niezwykle bogata. Cukiernicy są w stanie zrealizować każde, nawet najbardziej wymagające, zamówienie. Dla dzieci torty z rozmaitymi postaciami z bajek lub w kształcie ulubionej zabawki, dla dorosłych misternie zdobione motywami kwiatowymi, konkretnymi napisami bądź elementami związanymi z pasją czy zawodem danej osoby. Wśród najmłodszych w tym sezonie królują Minionki, a jeśli chodzi o torty weselne – naked cake.

Gwiazdy

Magdalena Górska: Mogę nazwać siebie gospodarną kobietą. Staram się mądrze wydawać pieniądze

Aktorka podkreśla, że nie jest ani przesadnie oszczędna, ani też rozrzutna. W gospodarowaniu domowym budżetem stara się znaleźć złoty środek i inwestować w to, co zaowocuje w przyszłości, czyli w edukację dzieci i poznawanie świata poprzez podróże. Jej zdaniem nie warto się zadłużać, by żyć wystawnie i ponad stan. Trzeba tak wydawać pieniądze, by zaspokoić potrzeby rodziny, a od czasu do czasu pozwolić sobie również na drobne przyjemności.