Komunikaty PR

Zimowe babeczki z musem jabłkowym i bitą śmietaną – przepis od McVitie’s

2017-12-07  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Rucińska
24/7 Communication

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
paulina.rucinska|247.com.pl| |paulina.rucinska|247.com.pl
508 398 588
www.247.com.pl

Bita śmietana, mus jabłkowy i aromatyczny cynamon…to nasza propozycja na dziś. Proponujemy przepis na niezwykłe zimowe babeczki, które wraz z kubkiem gorącej herbaty z pewnością ocieplą nie jeden chłodny grudniowy wieczór.

Przepis na zimowe babeczki

Składniki – lista zakupów:

 • 50 g (3 – 4 ciastka) McVitie's Digestive The Original
 • 270 g mąki
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
 • 1 czubata łyżeczka przyprawy do piernika
 • szczypta soli
 • 100 g cukru
 • 1 łyżeczka cukru waniliowego
 • 80 ml łagodnego oleju roślinnego
 • 2 jajka
 • 250 g kwaśnej śmietany

 

Także:

 • 400 gramów jabłek
 • 2 łyżki soku z cytryny
 • 3 łyżeczki cukru waniliowego
 • 250 g śmietany

 

Przygotowanie:

Ilość porcji: ok. 12

Przygotowanie: 50 minut

 

Wartość kaloryczna na porcję:

ok. 334 kcal, białko: 3 g, tłuszcze: 19 g, węglowodany: 34 g

Piekarnik rozgrzej do temperatury 180 °C (piekarnik z termoobiegiem: 160 °C), a papierowe foremki do mufinek ustaw na blasze do pieczenia. Rozkrusz drobno ciastka McVitie's Digestive The Original. W misce wymieszaj następujące składniki: mąkę, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną, przyprawę do piernika, sól, cukier i cukier waniliowy. W drugiej misce połącz olej, jajka i kwaśną śmietanę. Suche składniki z pierwszej miski wymieszaj ze składnikami znajdującymi się w drugiej. Całość ponownie dokładnie wymieszaj, a następnie połącz z rozkruszonymi ciastkami McVitie’s Digestive The Original. Otrzymanym w ten sposób ciastem, wypełnij foremki do babeczek, piecz je przez 20 – 25 minut, a następnie pozostaw do ostygnięcia. Pora na owoce! Jabłka umyj, obierz, podziel na ćwiartki, wyjmij gniazda, i pokrój na małe kawałki. Zagotowuj 25 ml wody z sokiem
z cytryny i 2 opakowaniami cukru waniliowego. Jabłka gotuj w przygotowanym roztworze przez ok. 8 min. (często mieszając), do momentu, aż z jabłek i roztworu powstanie mus. W misce ubij na sztywno śmietanę i posyp 1 opakowaniem cukru waniliowego. Z każdej mufinki odetnij górną część. Na dolną część babeczki nałóż dużą łyżkę bitej śmietany, na to nałóż 1 łyżkę musu z jabłek, a na koniec przykryj całość odciętą wcześniej górną częścią. Możesz oprószyć wierzch cukrem pudrem i zmielonym cynamonem.  

Smacznego!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Żywiołowe święta bez stresu Biuro prasowe
2017-12-11 | 18:00

Żywiołowe święta bez stresu

Uczestnicy warsztatów nie tylko doskonalili swoje umiejętności kulinarne, lecz przede wszystkim szukali odpowiedzi na pytanie, jak uniknąć pułapek wiru przedświątecznych
Żywienie Zawsze Dzikie – rusza kampania MSC na rzecz ochrony dzikiej natury oceanów
2017-12-11 | 01:00

Zawsze Dzikie – rusza kampania MSC na rzecz ochrony dzikiej natury oceanów

Tylko 3,2 % Polaków zdaje sobie sprawę, jak bardzo zagrożone są dziko żyjące ryby[1]. Podczas gdy wszyscy czerpiemy z zasobów mórz i oceanów, zaledwie niewielka
Żywienie Pastena – pasta z suszonych pomidorów z oliwkami OLE!
2017-12-11 | 01:00

Pastena – pasta z suszonych pomidorów z oliwkami OLE!

Doskonałym dodatkiem do wielu z nich będzie Pastena – pasta z suszonych pomidorów z oliwkami OLE! Ten niezwykły czas, kiedy pierwsze mrozy i biały puch za oknem wprowadzają

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także nagrywa wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Teatr

Michał Żebrowski: gdy otwierałem Teatr 6. piętro wylała się na mnie fala ordynarnego i plugawego hejtu

Nie mam nic przeciwko państwowym instytucjom kultury – mówi aktor. Chciałby jedynie, aby także inne formy prowadzenia teatrów zostały docenione przez państwo. Obecnie jego Teatr 6. piętro utrzymuje się głównie z wpływów z biletów i dotacji sponsorów. Michał Żebrowski odczuwa jednak satysfakcję, że po siedmiu latach teatr jest rentowny i doceniany przez publiczność, mimo niechęci krytyków teatralnych z czasów początku jego działalności.

Muzyka

Margaret: Chciałabym być artystą poszukującym. Ostatnio zainteresowały mnie podziały hip-hopowe

Wokalistka nie zamierza się zamykać w jednym gatunku muzycznym. Chce być artystką poszukującą i stale próbować nowych rytmów. Ostatnio interesuje ją hip-hop i reggaeton. Gwiazda zastrzega jednak, że nie oznacza to nagłego zwrotu w jej twórczości i wizerunku scenicznym. 

Finanse

40 proc. kierowniczych stanowisk zajmują kobiety. Wciąż jednak ich wynagrodzenia są o 1/5 niższe niż mężczyzn

W Polsce odsetek kobiet na najwyższych, kierowniczych stanowiskach sięga już 40 proc. – pokazały tegoroczne badania Grant Thornton. Choć sytuacja się poprawia, kobietom na rynku pracy wciąż jest trudniej ze względu na pełnione role społeczne, obowiązki rodzinne i stereotypy. Luka płacowa w zarobkach kobiet i mężczyzn sięga w Polsce blisko 20 proc., a z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że kobiety ponaddwukrotnie częściej pracują w niepełnym wymiarze czasu pracy. Szansą – coraz częściej wykorzystywaną przez kobiety – jest własny biznes.

 

Patronat Newserii

Teatr

Jutro w Teatrze IMKA premiera czarnej komedii romantycznej „Polowanie na łosia”

W spektaklu „Polowanie na łosia” akcent został położony na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i nieumiejętność odnalezienia się we współczesnym świecie. Sztuka koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców. W spektaklu zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa.