Newsy

Ewa Wojciechowska: Polki są ciekawe ślubnych stylizacji gwiazd

2014-10-10  |  06:50
Mówi:Ewa Wojciechowska
Funkcja:dziennikarka, ekspert od show-biznesu
 • MP4
 • Śluby gwiazd cieszą się wielką popularnością wśród Polek, które chcą wiedzieć, jakie są obecne trendy w modzie ślubnej – sukniach, wiązankach, fryzurach i makijażu – uważa Ewa Wojciechowska, autorka bloga o życiu gwiazd. Na jej stronie znalazły się szczegóły ślubów Izabeli Janachowskiej, Anny Gzyry i Rozalii Mancewicz.

  Śluby gwiazd są tematem numer jeden na moim blogu. Ale to dzięki temu, że mam je na wyłączność. Wywiady z panną młodą robię często miesiąc przed jej ślubem. W przypadku Rozalii udało mi się też porozmawiać z Elą Wierzbicką, która ubierała ją do ślubu – mówi Ewa Wojciechowska, dziennikarka, ekspert od show-biznesu.

  Ewa Wojciechowska prowadzi bloga o tematyce związanej ze stylem życia, modą, show-biznesem, podróżami, urodą oraz przepisami kulinarnymi. Zamieszcza tam relacje z imprez, wywiady z gwiazdami oraz relacje ze ślubów gwiazd. Jak twierdzi, te ostatnie cieszą się ogromną popularnością wśród czytelniczek.

  Są ciekawe tego, jak ktoś wyglądał w dniu ślubu, jakie trendy panują, czyli co się zmieniło w modzie ślubnej przez ostatnie lata czy w ostatnim roku. Chcą porównać – być może – pannę młodą i jej suknię ślubną ze swoim ślubem. Są ciekawe tego, jaką gwiazda miała długość sukni, jakiego koloru, jaki welon, jakie buty, jaki makijaż, jak miała spięte włosy i jaki miała bukiet ślubny – to wszystko ma gigantyczne znaczenie dla kobiet. Bardzo się tym interesują i chcą wiedzieć na ten temat wszystko. Dlatego podaję tyle informacji i tak szczegółowo – tłumaczy dziennikarka.

  Dodaje, że w tym roku odbyły się śluby jej długoletnich znajomych, którzy zaprosili ją na swoje uroczystości i pozwolili o tym napisać.

  Jestem wdzięczna i bardzo im za to dziękuję. To jest też kwestia zaufania do mnie. Wiedzą, że nie napiszę niczego złego. Piszę o samych pozytywnych rzeczach, staram się pisać o sukcesach ludzi, o tym, co się fajnego i dobrego dzieje w ich życiu. I ślub jest właśnie takim wydarzeniem. To wielkie święto dla pary młodej i całej rodziny. I suknia ślubna – to jest po prostu temat magnes. Myślę, że wszystkie kobiety są ciekawe, jak będzie wyglądała w tym dniu osoba, którą znają z mediów. I tak było w przypadku Izy Janachowskiej, Ani Gzyry i Rozalii Mancewicz – powiedziała Ewa Wojciechowska podczas prezentacji trendów w makijażu na jesień 2014 w perfumerii Sephora.

  Ewa Wojciechowska kierowała działem Życie Gwiazd w magazynie „Flesz”, była redaktor naczelną portalu Plejada.pl, pracowała w tygodniku „Gala” oraz była reporterką programu „Dzień dobry TVN”. W 2012 roku odebrała nagrodę Kobieta Roku Glamour 2012 w kategorii kreatywna w biznesie.

  Czytaj także

  Gwiazdy

  Anna Popek: Gdybym mogła cofnąć czas o 20 lat, byłabym bardziej odważna. Teraz chcę rozwinąć swój warsztat pisarski

  Dziennikarka podkreśla, że 50. urodziny były dla niej przełomowym momentem, w którym zamknęła pewien etap swojego życia i otworzyła nowy. Prezenterka zrobiła bilans pięciu dekad i zastanowiła się na tym, co w jej życiu było udane, a co można było zrobić nieco lepiej. Niezależnie jednak od tego, czy mówi o sukcesach, czy o porażkach, za wszystko jest wdzięczna losowi, bo z każdej sytuacji wyciągnęła wnioski na przyszłość. Gwiazda TVP przyznaje, że ma też wiele planów na kolejne lata, m.in. chce doskonalić warsztat pisarski. Zamierza też zwiedzać kraje ościenne.

   

  Moda

  Joanna Horodyńska: Polki są bacznymi obserwatorkami mody. Nie zawsze wybierają z niej jednak to, co dla nich właściwe

  Polki nie słuchają siebie – uważa stylistka. Jej zdaniem kobiety w Polsce obserwują trendy, nie potrafią jednak wybierać tych, które najbardziej im pasują. Zamiast inspirować się modą, kopiują styl znanych pań lub koleżanek. Zbyt mocno obawiają się też opinii innych kobiet, żeby odważyć się na bardziej szalone stylizacje.

   

  Żywienie

  W Europie rośnie popularność żywności wegańskiej i wegetariańskiej. To ważne ze względów zdrowotnych i środowiskowych

  Z danych Europejskiego Związku Wegetarian wynika, że w krajach Unii Europejskiej jest coraz więcej wegetarian i wegan. Liderem pozostają Niemcy, gdzie na diecie bezmięsnej jest już co dziesiąta osoba. Także w Polsce ekologiczne i wysokojakościowe produkty roślinne cieszą się coraz większą popularnością. Z badań Instytutu Homo Homini przeprowadzonych na zlecenie firmy LightBox wynika, że 3,7 proc. respondentów określa się wegetarianami, a 1,6 proc. przestrzega diety wegańskiej. Intensywnie reaguje na to branża spożywcza. Coraz częściej w dużych marketach możemy kupić produkty wegańskie takie jak tofu, tempeh czy jogurty sojowe.

   

  Gwiazdy

  Jacek Rozenek: dobro można czynić każdego dnia. Julia Wróblewska: od dziecka widziałam problemy w Polsce i na świecie i starałam się je rozwiązywać

  W okresie przedświątecznym Polacy chętnie pomagają innym. W akcje charytatywne angażuje się też coraz więcej znanych osób. Robią to z różnych powodów – jedni twierdzą, że los jest dla nich wyjątkowo hojny, więc chcą się podzielić tym, co mają z innymi, kolejni natomiast – wykorzystują swoją rozpoznawalność, by zwrócić uwagę na trudną sytuację osób potrzebujących. Wszyscy zgodnie przyznają, że kluczowa nie jest tutaj wartość prezentu czy przekazana kwota, najważniejszy jest gest i nagłośnienie ważnego problemu społecznego.