Newsy

Anna Bosak: scena wciąż jest dla mnie totalnie sexy, ale jako coach wolę nie przyjmować pozycji gwiazdy

2019-02-05  |  06:11

Teraz jest moment, w którym wytańczyłam się już, wyhasałam – mówi tancerka. Obecnie skupia się na pracy coacha, zarówno biznesowego, jak i indywidualnego, i jak twierdzi, czerpie z tego ogromną satysfakcję. Scena wciąż bardzo ją pociąga, nie chce już jednak pełnić roli gwiazdy. Znacznie bardziej pociąga ją możliwość bycia blisko z ludźmi, którym pomaga.

Anna Bosak ukończyła studia z zakresu psychologii i od kilku lat zajmuje się coachingiem, zarówno indywidualnym, jak i biznesowym. Prowadzi szkolenia i konsultacje głównie z zakresu change management, czyli zmiany sposobu zarządzania, oraz lean management – metody zarządzania w sytuacjach reorganizacji firmy. Z jej usług korzystają korporacje działające na rynku finansowym, ubezpieczeniowym oraz farmaceutycznym. Od kilku miesięcy prowadzi również bloga, na którym podejmuje tematykę związaną z psychologią pozytywną i wdrażaniem zmian w życiu indywidualnego człowieka. 

Mam wrażenie, że coaching jest modny ostatnio albo nawet supermodny, bo on był modny i 5 lat temu, a ja się na szczęście nim nie zajmuję ostatnio, tylko zajmuję się już od dłuższego czasu – mówi Anna Bosak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Była tancerka uczy również, jak wykorzystywać potencjał zespołu w przedsiębiorstwie. Jej zdaniem najważniejsze jest takie aktywowanie pracowników, by w jak największym stopniu korzystali ze swoich talentów i wspierali się nawzajem. Anna Bosak podkreśla, że Polacy, zarówno w sytuacjach prywatnych, jak i zawodowych, zbyt mocno skupiają się na swoich wadach, zamiast budować swoją osobowość na posiadanych kompetencjach. Radzi, by skupiać się na swoich mocnych stronach, przynosi to bowiem znacznie lepsze rezultaty niż próby podciągania się w dziedzinach, w których radzimy sobie znacznie gorzej.

Nie zachęcam do lenistwa, ale przypatrz się sobie, gdzie od razu czujesz, że coś ci idzie dobrze, jak np. zaczynasz grać w golfa i fajnie ci idzie ten kij, to się zaczyna, samo się napędza, więcej chcesz tego robić, czyli więcej ćwiczysz, ale z drugiej strony masz jakiś naturalny do tego dar, flow, jakkolwiek o tym mówić, więc o to mi też chodzi – mówi.

Anna Bosak zdaje sobie sprawę z tego, że w Polsce coach kojarzy się przede wszystkim z mówcą motywacyjnym, wygłaszającym perswazyjne przemówienia dla dużej grupy odbiorców. Taki styl pracy preferuje m.in. Mateusz Grzesiak. Anna Bosak bierze udział w tego rodzaju wydarzeniach, jednak raczej jako uczestnik niż prowadząca. W pracy coacha woli skupiać się na osobie, z którą aktualnie pracuje, mimo że na scenie zawsze bardzo dobrze się czuła, a występy w teatrze należały do najciekawszych doświadczeń w jej życiu.

O ile scena mnie kręci, ona jest dla mnie totalnie sexy, tak sobie myślę, że jestem bliżej człowieka już i mnie bardziej kręci, żeby wyciągnąć z każdej innej osoby ciekawostki, rzeczy, które mnie zaspokoją niż shining like a star – mówi tancerka.

Anna Bosak podkreśla, że jako tancerka musiała robić wszystko, aby skupić na sobie uwagę publiczności, jurorów w programach telewizyjnych czy sędziów turniejowych. Wraz z wiekiem zaczęła się w niej jednak budzić potrzeba synergii z drugim człowiekiem i obecnie większą satysfakcję czerpie ze skupienia się na innych niż na sobie.

Teraz jest ten moment, w którym wytańczyłam się już, wyskakałam, wyhasałam, odbyłam studia, trochę zobaczyłam. jak wygląda biznes, jak wygląda korpo, jak wygląda świat biznesu i sobie te wszystkie rzeczy łączę – mówi Anna Bosak.

Kalendarium

Gwiazdy

Magda Gessler: Nigdy w życiu nie robiłam sobie nic na twarzy. Miałam paraliż nerwu trójdzielnego, przez co czasami wygląda ona nieregularnie

Gwiazda TVN często jest posądzana o poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, dlatego też nie ukrywa, że irytuje ją, gdy ktoś wmawia jej poprawianie urody. Restauratorka podkreśla, że nie ma czasu nawet na regularny masaż, a tym bardziej na spędzanie długich godzin w gabinetach medycyny estetycznej. Przyznaje, że na jej nieregularne rysy twarzy wpływ miał paraliż nerwu trójdzielnego.

Seriale

Violetta Arlak: chciałabym przebierać w scenariuszach jak w ulęgałkach. Niestety tak nie jest

Od moich bohaterek przejmuję filozofię, która stwierdza: idź do przodu, bądź odważna – mówi aktorka. Podkreśla, że nigdy się nie poddaje, a problemy traktuje jak drobne kamyki na drodze do celu, a nie poważne przeszkody. Nie ukrywa też, że chciałaby dostawać więcej scenariuszy i móc wybierać w ofertach ról.

 

Problemy społeczne

Rak piersi dla Polek to wciąż temat tabu. Strach przed chorobą i reakcją bliskich powstrzymuje je przed regularnymi badaniami

Mimo świadomości na temat konieczności wykonywania samobadania piersi oraz niezbędnych badań takich jak USG, czy mammografia, Polki nadal nie wykonują regularnych badań. Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii. Ten lęk każdego roku skutecznie powstrzymuje Polki przed regularnymi badaniami, rozmową o zdrowiu, a także poinformowaniem najbliższych o diagnozie raka piersi. Choroba jest wciąż tematem tabu, szczególnie gdy diagnoza ma postać zaawansowaną.

Media

Marek Krupski: marzy mi się talk show współprowadzony przez moją żonę. Chcemy częściej pracować razem

Żałuję, że tak późno zacząłem pracować z żoną – mówi aktor. Latem spotkał się z Magdaleną Modrą na planie drugiego sezonu serialu "Rodzinny interes", już myśli jednak o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach. Jego zawodowym marzeniem jest talk show, który mógłby prowadzić z żoną.