Newsy

Anna Bosak: scena wciąż jest dla mnie totalnie sexy, ale jako coach wolę nie przyjmować pozycji gwiazdy

2019-02-05  |  06:11

Teraz jest moment, w którym wytańczyłam się już, wyhasałam – mówi tancerka. Obecnie skupia się na pracy coacha, zarówno biznesowego, jak i indywidualnego, i jak twierdzi, czerpie z tego ogromną satysfakcję. Scena wciąż bardzo ją pociąga, nie chce już jednak pełnić roli gwiazdy. Znacznie bardziej pociąga ją możliwość bycia blisko z ludźmi, którym pomaga.

Anna Bosak ukończyła studia z zakresu psychologii i od kilku lat zajmuje się coachingiem, zarówno indywidualnym, jak i biznesowym. Prowadzi szkolenia i konsultacje głównie z zakresu change management, czyli zmiany sposobu zarządzania, oraz lean management – metody zarządzania w sytuacjach reorganizacji firmy. Z jej usług korzystają korporacje działające na rynku finansowym, ubezpieczeniowym oraz farmaceutycznym. Od kilku miesięcy prowadzi również bloga, na którym podejmuje tematykę związaną z psychologią pozytywną i wdrażaniem zmian w życiu indywidualnego człowieka. 

Mam wrażenie, że coaching jest modny ostatnio albo nawet supermodny, bo on był modny i 5 lat temu, a ja się na szczęście nim nie zajmuję ostatnio, tylko zajmuję się już od dłuższego czasu – mówi Anna Bosak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Była tancerka uczy również, jak wykorzystywać potencjał zespołu w przedsiębiorstwie. Jej zdaniem najważniejsze jest takie aktywowanie pracowników, by w jak największym stopniu korzystali ze swoich talentów i wspierali się nawzajem. Anna Bosak podkreśla, że Polacy, zarówno w sytuacjach prywatnych, jak i zawodowych, zbyt mocno skupiają się na swoich wadach, zamiast budować swoją osobowość na posiadanych kompetencjach. Radzi, by skupiać się na swoich mocnych stronach, przynosi to bowiem znacznie lepsze rezultaty niż próby podciągania się w dziedzinach, w których radzimy sobie znacznie gorzej.

Nie zachęcam do lenistwa, ale przypatrz się sobie, gdzie od razu czujesz, że coś ci idzie dobrze, jak np. zaczynasz grać w golfa i fajnie ci idzie ten kij, to się zaczyna, samo się napędza, więcej chcesz tego robić, czyli więcej ćwiczysz, ale z drugiej strony masz jakiś naturalny do tego dar, flow, jakkolwiek o tym mówić, więc o to mi też chodzi – mówi.

Anna Bosak zdaje sobie sprawę z tego, że w Polsce coach kojarzy się przede wszystkim z mówcą motywacyjnym, wygłaszającym perswazyjne przemówienia dla dużej grupy odbiorców. Taki styl pracy preferuje m.in. Mateusz Grzesiak. Anna Bosak bierze udział w tego rodzaju wydarzeniach, jednak raczej jako uczestnik niż prowadząca. W pracy coacha woli skupiać się na osobie, z którą aktualnie pracuje, mimo że na scenie zawsze bardzo dobrze się czuła, a występy w teatrze należały do najciekawszych doświadczeń w jej życiu.

O ile scena mnie kręci, ona jest dla mnie totalnie sexy, tak sobie myślę, że jestem bliżej człowieka już i mnie bardziej kręci, żeby wyciągnąć z każdej innej osoby ciekawostki, rzeczy, które mnie zaspokoją niż shining like a star – mówi tancerka.

Anna Bosak podkreśla, że jako tancerka musiała robić wszystko, aby skupić na sobie uwagę publiczności, jurorów w programach telewizyjnych czy sędziów turniejowych. Wraz z wiekiem zaczęła się w niej jednak budzić potrzeba synergii z drugim człowiekiem i obecnie większą satysfakcję czerpie ze skupienia się na innych niż na sobie.

Teraz jest ten moment, w którym wytańczyłam się już, wyskakałam, wyhasałam, odbyłam studia, trochę zobaczyłam. jak wygląda biznes, jak wygląda korpo, jak wygląda świat biznesu i sobie te wszystkie rzeczy łączę – mówi Anna Bosak.

Gwiazdy

Partner sekcji zdrowie

Gwiazdy

Małgorzata Potocka: Nowy Jork to jest właściwie moje drugie miasto, takie moje drugie życie. Wracam tam nieustannie, znam każdą uliczkę i prawie każdy dom

Aktorka z nieukrywaną przyjemnością wraca do Nowego Jorku, by spędzić czas z córką, kolejny raz zachłysnąć się klimatem tej metropolii i naładować życiowe akumulatory. Aktorka wspomina, że pokochała to miasto od czasu, kiedy była tam na stypendium. Jej zdaniem to miasto wciąga, uzależnia i powoduje apetyt na więcej.

Bankowość

Osoby niewidome i słabowidzące nie muszą być wykluczone z życia kulturalnego. Dzięki technologii audiodeskrypcji mogą „oglądać” filmy

W Polsce żyje ponad 1,8 mln osób z dysfunkcją wzroku oraz 800 tys. osób z niepełnosprawnością słuchu. Ich udział w życiu kulturalnym do tej pory był ograniczony, ale dzięki technologii audiodeskrypcji mogą one w pełni uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach i pokazach. Przekazywanie przez słuchawki werbalnego opisu treści wizualnych jest metodą, dzięki której osoby słabowidzące czy seniorzy z zaburzeniami widzenia mogą zrozumieć film. W ramach tegorocznej 16. edycji Millennium Docs Against Gravity, którego partnerem jest Bank Millennium, cztery filmy będą wyemitowane z funkcją audiodeskrypcji i napisami dla osób niesłyszących.

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu z dużym wpływem na zdrowie i życie. Do Polski docierają nieznane dotąd w naszym regionie choroby

Nasilające się na skutek zmian klimatycznych ekstremalne zjawiska pogodowe, jak wichury, trąby powietrzne, fale upałów czy pożary, zwiększają zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Wzrost globalnej temperatury przynosi także ryzyko zachorowania na choroby, które dotąd spotykane były w cieplejszych regionach świata. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że już teraz zmiany klimatu odpowiadają bezpośrednio za ponad 140 tys. zgonów rocznie, a do 2030 roku liczba ta ma wzrosnąć do 250 tys. Dlatego klimatolodzy przestrzegają przed zaniechaniem działań na rzecz ochrony klimatu.