Newsy

Iga Krefft: Mam dosyć jasną barwę głosu i boję się, że trudno będzie mi naśladować męski głos. Silikonowa maska też nie ułatwia zdania

2019-02-21  |  06:17

Po pierwszych nagraniach do programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Iga Krefft nie ukrywa, że przed nią o wiele trudniejsze wyzwanie niż się tego spodziewała. Jej występ widzowie zobaczą jako pierwszy w nowej edycji show. Aktorka tłumaczy, że ma jasną barwę głosu, dlatego w jej przypadku męski repertuar może się okazać bardzo kłopotliwy. Dużo problemów przysparza jej też charakteryzacja. Silikonowa maska nie tylko utrudnia śpiewanie, lecz także niekorzystnie wpływa na stan jej cery.

– Powiem szczerze, jest bardzo trudno, czuję też, że zostałam rzucona na głęboką wodę, bo występowałam jako pierwsza w tej nowej edycji, więc bardzo się stresowałam. Spodziewałam się, że będzie trochę lżej niż jest. To wszystko jest bardzo dużym wyzwaniem: i przygotowywanie się, i wielogodzinna charakteryzacja – mówi agencji Newseria Iga Krefft.

Aktorka obawia się, że mimo bogatego doświadczenia muzycznego, jakie ma, mogą się zdarzyć pewne nieoczekiwane sytuacje, które wpłyną na jakość jej występu.

Czasami zdarzają się po prostu sytuacje poza nami, których nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć i każdemu może się to zdarzyć, że gdzieś sobie z czymś nie poradzimy. Teraz też taki sezon chorobowy panuje, właśnie walczę z zapaleniem zatok. Niestety musimy sobie dawać tutaj radę – mówi Iga Krefft.

Aktorka nie zdradza, z którą ikoną muzyki chciałaby się zmierzyć. Przyznaje jednak, że trudno będzie jej poradzić sobie z męskim repertuarem.

Obawiam się metamorfozy związanej z płcią z tego względu, że mam dosyć jasną barwę głosu i boję się, że trudno będzie mi gdzieś naśladować męski głos – mówi Iga Krefft.

Iga Krefft przyznaje też, że charakteryzacja, mimo że jest konieczna w programie i atrakcyjna dla widzów, to jednak nie ułatwia zdania uczestnikom. Ona sama czuje się nią nieco skrępowana.

– W tych silikonowych maskach człowiek zupełnie inaczej się czuje, zupełnie inaczej się śpiewa. Mam nadzieję, że z każdym odcinkiem będzie coraz lepiej, bo trochę zaskoczyło mnie to w pierwszym odcinku. I to na pewno było też trudne, usta inaczej pracują, a to wszystko, jako że to jest aparat mowy i głosu, to jest bardzo ważne. Również zęby sztuczne, które akurat miałam, to też wpływa na dźwięk i na operowanie głosem. Na pewno super by było, gdybyśmy mieli więcej prób w tej charakteryzacji, ale jest to zupełnie nie do zrobienia – wyjaśnia Iga Krefft.

Aktorka tłumaczy też, że w jej przypadku charakteryzacja bardzo niekorzystnie wpływa na cerę. Jej skóra jest przez to w gorszym stanie i pojawia się na niej więcej niedoskonałości.

Po ostatnich nagraniach, jak zdjęto mi te warstwy silikonu, który jest na nas nakładany, żeby tę twarz tej postaci stworzyć, to po prostu miałam pryszcz na pryszczu. Mam bardzo wrażliwą skórę, walczę od kilku miesięcy, już pod okiem dermatologa, z trądzikiem. Natomiast dermatolog sam powiedział, że przy takich produktach, które tu są stosowane, mimo że to jest na najwyższym poziomie i najlepsze z możliwych, to on nie może nic z tym zrobić. Po prostu będę musiała wrócić do pielęgnacji już po zakończeniu programu – mówi Iga Krefft.

Czytaj także

Kalendarium

Gwiazdy

Blanka Lipińska: Uwielbiam słodycze i to jest mój największy problem życiowy. Gdybym ich nie lubiła, tobym pewnie była połowę chudsza

Pisarka przyznaje, że ma wielką słabość do słodyczy. Dlatego czasami, żeby nie dokładać organizmowi zbyt wielu dodatkowych kalorii, przygotowuje ich wersje fit przy użyciu zamienników cukru. Zdradza też, że ostatnio, by pozbyć się zbędnych kilogramów, stawia na intensywne ćwiczenia w kombinezonie z elektrostymulacją.

Gwiazdy

Katarzyna Dziurska: Po zaręczynach czujemy z Emilianem, że jeszcze bardziej się kochamy. Jesteśmy non stop ze sobą i nie mamy siebie dosyć

Trenerzy Katarzyna Dziurska i Emilian Gankowski wspominają, że kiedy spotkali się za pierwszym razem, zupełnie między nimi nie zaiskrzyło. Nie przypuszczali nawet, że po kilku latach połączy ich tak gorące uczucie. Po nagraniach do programu „Dance, dance, dance” para wyjechała do Pragi i tam kulturysta oświadczył się swojej wybrance. Obydwoje podkreślają, że to magiczne wydarzenie jeszcze bardziej umocniło ich miłość. 

Farmacja

Pacjenci onkologiczni mogą być leczeni szybciej i skuteczniej. Walka z nowotworami wymaga jednak zmiany podejścia

Medycyna potrzebuje przejścia z systemu opartego na płatności za usługę na system płatności za wartość tej usługi dla pacjenta – podkreślają eksperci. Wdrożenie modelu value based healthcare umożliwi m.in. dalszy postęp w walce z nowotworami. Pacjenci nie będą musieli stać w długich kolejkach, tylko będą leczeni szybciej i skuteczniej, również dzięki terapiom personalizowanym. W tym zakresie dużą rolę do odegrania mają nowe technologie oraz współpraca szpitali, lekarzy i firm technologicznych. Przykładem takiej współpracy może być podpisanie listu intencyjnego między firmą Philips a warszawskim Centrum Onkologii Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Handel

Polacy stawiają na gotowe dania. Sięga po nie 85 proc. konsumentów, a rynek jest wart ponad 1 mld zł

Coraz szybsze tempo życia przekłada się na szybki rozwój rynku dań gotowych. Według Kantar Millward Brown po dania instant w kubeczkach sięga niemal 85 proc. Polaków, a cały rynek jest wart ponad 1 mld zł i rośnie w tempie blisko 7-proc. rocznie. Polacy coraz chętniej włączają do menu także te smaki, które poznają w trakcie podróży, stąd rosnący udział dań orientalnych, np. kuchni azjatyckiej. Producenci dostosowują swoją ofertę także do potrzeb wegan i wegetarian.