Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Newsy

Jakub Kucner: jeszcze dzień po zdobyciu 3. miejsca w konkursie Mister Global nie mogłem uwierzyć w swoje szczęście

2018-08-01  |  06:32
Mówi:Jakub Kucner
Funkcja:drugi wicemister w konkursie Mister Global 2018
 • MP4
 • Jakub Kucner jako pierwszy Polak w historii stanął na podium konkursu Mister Global. To historyczny sukces, dotychczas największym osiągnięciem polskich kandydatów do tytułu było zakwalifikowanie się do finałowej szesnastki. Polak twierdzi, że długo nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, zwłaszcza że pokonał faworytów z Wenezueli, Brazylii i Hiszpanii.

  Mister Global to międzynarodowy konkurs męskiej urody organizowany od 2014 roku. Od pierwszej edycji gala finałowa odbywa się w jednym z miast Tajlandii – w tym roku był to Bangkok. Tytuł Mister Global 2018 zdobył reprezentujący Stany Zjednoczone Ameryki Dario Duque, na podium po raz pierwszy w historii konkursu znalazł się także Polak. Jakubowi Kucnerowi przypadło 3. miejsce i tytuł drugiego wicemistera. 

  Jak się z tym czuję? Przyznam szczerze, że pierwszy dzień po ogłoszeniu werdyktu jeszcze nie wierzyłem w to – mówi Jakub Kucner agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

  Finalista konkursu Mister Global przyznaje, że ogromne emocje towarzyszyły mu jeszcze przed uroczystą galą. Nie ukrywa też, że trwające dwa tygodnie zgrupowanie w Bangkoku kosztowało go wiele wysiłku i walki z samym sobą. Jego marzeniem było dostanie się do finałowej szesnastki, nie mógł więc uwierzyć, że zdołał osiągnąć znacznie więcej. Na scenie to koledzy finaliści musieli wyrwać go z szoku, w jaki wprawiła go wiadomość o miejscu na podium.

  Nagle zostałem wyczytany do top 5, nie usłyszałem najpierw „Poland”, dopiero koledzy z tyłu mówią „Poland, go”, ja mówię: „Co? Jest pierwsza piątka”. To był szok, dalej to było jak w transie, odpowiedzi na pytania, wicemister, 3. miejsce – mówi Jakub Kucner.

  Polak nie ukrywa dumy ze swojego osiągnięcia, podkreślając, że jest to wyjątkowe wyróżnienie dla niego, jak i historyczny sukces dla kraju. Nigdy wcześniej Polak nie zaszedł bowiem tak wysoko w międzynarodowych konkursach męskiej urody. Jakub Kucner został też pierwszym reprezentantem Polski, który stanął na podium w konkursie Mister Global.

  Znając losy moich poprzedników, którzy jeździli na konkursy, zawsze było sukcesem dostanie się do top 16, a tutaj w Tajlandii Polak staje na podium, gdzie naprawdę faworyci, kandydaci z innych krajów, Wenezuela, Brazylia, Hiszpania, jako jedyny Europejczyk byłem w top 5, gdzie Europejczycy byli naprawdę na wysokim poziomie – mówi Jakub Kucner.

  Mister Polski 2017 twierdzi, że po sukcesie w Bangkoku otrzymał wiele pozytywnych wiadomości od swoich znajomych. Przyznaje, że jeszcze nie zdołał odpowiedzieć na wszystkie maile i smsy, a chce każdej z bliskich osób podziękować osobiście.

  – Mam wyrzuty sumienia, bo nie chcę być odebrany jako osoba która nagle osiąga większy sukces i zapomina o swoich znajomych, ale mam nadzieję, że to zrozumieją i jak już do nich się odezwę, to mi wybaczą to opóźnienie z podziękowaniami za dobre słowo – mówi Jakub Kucner.

  Polak podkreśla, że z konkursu Mister Global w Tajlandii zachowa wyjątkowo pozytywne wspomnienia. Twierdzi, że wśród kandydatów do tytułu panowała przyjacielska atmosfera, wolna od nieuczciwej rywalizacji. Kucner odczuwa też dumę, okazało się bowiem, że wśród mieszkańców Tajlandii jest już bowiem znany - wielu z nich przychodziło do hotelu z prośbą o autograf.

  – Przychodzili z dużymi zdjęciami, powiedzieli, że obserwują, że są wielkimi fanami, że jest im bardzo miło, że Polska jest w ich kraju. To było też niesamowite, bo jednak Polska była obecna, ci ludzie kojarzyli, przychodzili, kibicowali, więc to było bardzo fajne – mówi Jakub Kucner.

  Czytaj także

  Kalendarium

  Media

  Robert Janowski: życie nie kończy się na Woronicza. Mam co robić zawodowo

  Przez miniony rok tęskniłem za telewizją  mówi prezenter. Po rozstaniu z "Jaka to melodia?" koncentrował się na karierze muzycznej i prowadzeniu audycji w radiu, brakowało mu jednak pracy przed kamerą i rozmów z ludźmi. Zapewnia jednak, że możliwości zawodowe nie kończą się na współpracy z Telewizją Polską.

  Gwiazdy

  Sasha Strunin: ludzie potrzebują ambitnej sztuki. Musimy edukować przede wszystkim młodych ludzi

  Wokalistka nie neguje wartości kultury popularnej – sama chętnie korzysta z niezobowiązującej rozrywki w postaci popularnych seriali. Obawia się jednak, że łatwa w odbiorze kultura komercyjna zdominuje rynek sztuki, wypierając kulturę wysoką. Wokalistka wierzy jednak, że wśród publiczności istnieje, czasem nie do końca uświadamiana sobie, potrzeba obcowania ze sztuką ambitną, a zadaniem artystów jest budzenie tej potrzeby.

   

  Ochrona środowiska

  Nietoperze mają być lepiej chronione. W Polsce występuje 26 gatunków, ale ich populacja jest coraz mniejsza

  W Polsce występuje 26 gatunków nietoperzy. 16 z nich można spotkać na terenie Nadleśnictwa Jabłonna. Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umożliwi nadleśnictwu monitoring latających ssaków występujących na tym terenie oraz aktywną ochronę. Więcej ma być miejsc rozrodu, noclegowisk i schronień w okresach migracji. Wszystko po to, by zwiększyć wciąż malejącą populację nietoperzy. Te zwierzęta są niezastąpione w gospodarce leśnej, ale i dla ludzi – w ciągu nocy jeden nietoperz zjada nawet kilka tysięcy komarów.

  Gwiazdy

  Aleksandra Szwed: Nigdy nie wiem, co przyniesie jutro. Czasem są to fantastyczne rzeczy

  Aktorka przyznaje, że ze względu na liczne obowiązki zawodowe wolnego czasu ma jak na lekarstwo, ale wcale nie martwi ją taka sytuacja. Realizuje jednocześnie kilka projektów, a w planach ma już kolejne. Swoich fanów zaprasza przed telewizory – bo będzie ją można oglądać w dwóch serialach oraz do kin, gdyż wkrótce odbędzie się premiera kolejnego filmu z jej udziałem. Z kolei ci, którzy doceniają jej zdolności wokalne, mogą się z nią spotkać na koncertach. Aktorka poprowadzi też nowe reality show w telewizji Polsat.