Newsy

Jakub Kucner: jeszcze dzień po zdobyciu 3. miejsca w konkursie Mister Global nie mogłem uwierzyć w swoje szczęście

2018-08-01  |  06:32
Mówi:Jakub Kucner
Funkcja:drugi wicemister w konkursie Mister Global 2018
 • MP4
 • Jakub Kucner jako pierwszy Polak w historii stanął na podium konkursu Mister Global. To historyczny sukces, dotychczas największym osiągnięciem polskich kandydatów do tytułu było zakwalifikowanie się do finałowej szesnastki. Polak twierdzi, że długo nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, zwłaszcza że pokonał faworytów z Wenezueli, Brazylii i Hiszpanii.

  Mister Global to międzynarodowy konkurs męskiej urody organizowany od 2014 roku. Od pierwszej edycji gala finałowa odbywa się w jednym z miast Tajlandii – w tym roku był to Bangkok. Tytuł Mister Global 2018 zdobył reprezentujący Stany Zjednoczone Ameryki Dario Duque, na podium po raz pierwszy w historii konkursu znalazł się także Polak. Jakubowi Kucnerowi przypadło 3. miejsce i tytuł drugiego wicemistera. 

  Jak się z tym czuję? Przyznam szczerze, że pierwszy dzień po ogłoszeniu werdyktu jeszcze nie wierzyłem w to – mówi Jakub Kucner agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

  Finalista konkursu Mister Global przyznaje, że ogromne emocje towarzyszyły mu jeszcze przed uroczystą galą. Nie ukrywa też, że trwające dwa tygodnie zgrupowanie w Bangkoku kosztowało go wiele wysiłku i walki z samym sobą. Jego marzeniem było dostanie się do finałowej szesnastki, nie mógł więc uwierzyć, że zdołał osiągnąć znacznie więcej. Na scenie to koledzy finaliści musieli wyrwać go z szoku, w jaki wprawiła go wiadomość o miejscu na podium.

  Nagle zostałem wyczytany do top 5, nie usłyszałem najpierw „Poland”, dopiero koledzy z tyłu mówią „Poland, go”, ja mówię: „Co? Jest pierwsza piątka”. To był szok, dalej to było jak w transie, odpowiedzi na pytania, wicemister, 3. miejsce – mówi Jakub Kucner.

  Polak nie ukrywa dumy ze swojego osiągnięcia, podkreślając, że jest to wyjątkowe wyróżnienie dla niego, jak i historyczny sukces dla kraju. Nigdy wcześniej Polak nie zaszedł bowiem tak wysoko w międzynarodowych konkursach męskiej urody. Jakub Kucner został też pierwszym reprezentantem Polski, który stanął na podium w konkursie Mister Global.

  Znając losy moich poprzedników, którzy jeździli na konkursy, zawsze było sukcesem dostanie się do top 16, a tutaj w Tajlandii Polak staje na podium, gdzie naprawdę faworyci, kandydaci z innych krajów, Wenezuela, Brazylia, Hiszpania, jako jedyny Europejczyk byłem w top 5, gdzie Europejczycy byli naprawdę na wysokim poziomie – mówi Jakub Kucner.

  Mister Polski 2017 twierdzi, że po sukcesie w Bangkoku otrzymał wiele pozytywnych wiadomości od swoich znajomych. Przyznaje, że jeszcze nie zdołał odpowiedzieć na wszystkie maile i smsy, a chce każdej z bliskich osób podziękować osobiście.

  – Mam wyrzuty sumienia, bo nie chcę być odebrany jako osoba która nagle osiąga większy sukces i zapomina o swoich znajomych, ale mam nadzieję, że to zrozumieją i jak już do nich się odezwę, to mi wybaczą to opóźnienie z podziękowaniami za dobre słowo – mówi Jakub Kucner.

  Polak podkreśla, że z konkursu Mister Global w Tajlandii zachowa wyjątkowo pozytywne wspomnienia. Twierdzi, że wśród kandydatów do tytułu panowała przyjacielska atmosfera, wolna od nieuczciwej rywalizacji. Kucner odczuwa też dumę, okazało się bowiem, że wśród mieszkańców Tajlandii jest już bowiem znany - wielu z nich przychodziło do hotelu z prośbą o autograf.

  – Przychodzili z dużymi zdjęciami, powiedzieli, że obserwują, że są wielkimi fanami, że jest im bardzo miło, że Polska jest w ich kraju. To było też niesamowite, bo jednak Polska była obecna, ci ludzie kojarzyli, przychodzili, kibicowali, więc to było bardzo fajne – mówi Jakub Kucner.

  Czytaj także

  Gwiazdy

  Dorota Wellman o hejterach: Nie czytam czegoś, co jest wylaniem czyichś kompleksów. Nie interesuje mnie to

  Dziennikarka przyznaje, że na co dzień spotyka się z ogromnym hejtem, ale za nic ma tego typu krytykę. Negatywne komentarze anonimowych osób nie są dla niej w żaden sposób konstruktywne, bo mają na celu tylko obrażanie i poniżanie. Uprzedzając ataki, w swojej najnowszej książce „I ty możesz być modelką” dziennikarka z góry zastrzegła, że poprzez tę publikację nie promuje otyłości.

  Seriale

  Danuta Stenka: kręcenie scen erotycznych nie należy do przyjemności

  Wszystkie sytuacje, które w życiu sprawiają przyjemność, na planie filmowym są koszmarem  mówi gwiazda. Ma na myśli m.in. sceny erotyczne, których kręcenie zawsze wywołuje w niej napięcie nerwowe. Aktorka podkreśla jednak, że dyskomfort ten może zmniejszyć nastrojowe oświetlenie planu oraz umiejętności operatora.

  Motoryzacja

  Młodych kierowców gubi brawura i małe doświadczenie. Powodują najwięcej wypadków drogowych

  Młodzi kierowcy w wieku 18–24 lata stanowią największą grupę zarówno sprawców, jak i ofiar wypadków drogowych. Tylko w Polsce w 2018 roku z 31,7 tys. wypadków ponad 5 tys. spowodowali właśnie młodzi kierowcy. Gubi ich szybka jazda i skłonność do brawury w połączeniu z brakiem doświadczenia oraz stosunkowo niewielkimi umiejętnościami. Niezbędną wiedzę mogą zdobyć na szkoleniach z zawodowymi kierowcami.

  Motoryzacja

  Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

  Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.