Newsy

Jakub Kucner: Na konkursach nie wystarczy dobry wygląd. Trzeba robić też coś dobrego dla świata

2018-08-03  |  06:02
Mówi:Jakub Kucner
Funkcja:drugi wicemister w konkursie Mister Global 2018
 • MP4
 • Nie wystarczy już powiedzieć, że jest się przystojnym i pragnie się pokoju na świecie – mówi laureat 3. miejsca w konkursie Mister Global. Jest zdania, że do sukcesu na międzynarodowych konkursach niezbędna jest także ciekawa osobowość i aktywność dobroczynna. Jakub Kucner podkreśla też, że uczestnicy konkursów męskiej urody podchodzą z szacunkiem do rywali i wspierają się wzajemnie.

  Ostatnie miesiące to dla Jakuba Kucnera okres wyjątkowych sukcesów zawodowych. We wrześniu ubiegłego roku 29-letni Poznaniak zdobył tytuł Mistera Polski, niespełna dwa tygodnie temu został natomiast laureatem 3. miejsca na gali Mister Global 2018 w Bangkoku. Otrzymał tytuł II Wicemistera jako pierwszy Polak stając na podium tego międzynarodowego konkursu. Jakub Kucner jest przekonany, że o sukcesie tym zadecydował nie tylko jego wygląd, lecz także zachowania oraz działalność charytatywna, w którą jest zaangażowany.

  Nie wystarczy tylko przyjść i powiedzieć: pięknie wyglądam, jestem przystojny, chcę, żeby był pokój na świecie i żeby zwierzęta żyły długo – nie, tu już nie chodzi o to. Pokaż, co robisz, jeżeli robisz coś dobrego na świecie, pokaż konkretnie to, co robisz, jak zmieniasz ten świat na lepszy  – mówi Jakub Kucner agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

  Mister Polski 2017 podkreśla, że duże, prestiżowe konkursy męskiej urody przeszły w ostatnich latach metamorfozę i dobry wygląd nie stanowi już jedynego kryterium oceny. Jurorzy biorą pod uwagę także charakter kandydatów do tytułu oraz ich aktywność poza zawodową. Polak twierdzi, że sędziom należy przedstawić spójną wizję samego siebie oraz interesujący pomysł na działalność po zdobyciu 1. miejsca na podium. Należy także zaprezentować naturalną osobowość, bez udawania kogoś, kim się nie jest.

  – Jestem raczej osobą otwartą, lubię się śmiać, rozmawiać z ludźmi, taki byłem. Myślę, że to miało ogromne znaczenie i ta wizja, czyli to, co udało mi się już zrobić, założenie fundacji, akcje w Afryce, tutaj w Polsce. Myślę, że to wszystko też miało wpływ na to, że jury konkursu Mister Global stwierdziło, że warto aby Polak otrzymał ten tytuł – mówi Jakub Kucner.

  29-latek nie ukrywa, że nawet nie marzył o zdobyciu miejsca na podium – jego ambicją było awansowanie do finałowej szesnastki najprzystojniejszych kandydatów. Na jego postawę wpłynęły m.in. problemy zdrowotne, organizm Polaka ciężko zniósł bowiem wielotygodniowy stres, zmianę stref czasowych oraz nowe dla niego warunki klimatyczne. Kucner przyznaje, że konkurencja była duża, a do faworytów należeli reprezentanci Hiszpanii, Wenezueli i Brazylii.

  – Tam już przyjeżdżają najlepsi ze swojego kraju, chłopacy, którzy konkretnie wiedzą, czego chcą, mają konkretne działania za sobą, są bardzo dobrze przygotowani i przyjechali reprezentować swój kraj mówi Mister Polski 2017.

  Zdaniem Jakuba Kucnera, mimo że wszyscy uczestnicy konkursu liczyli na jak najlepszy wynik, atmosfera podczas zgrupowania Mister Global i samej gali finałowej była bardzo przyjazna. Wszyscy kandydaci do tytułu odnosili się z szacunkiem do rywali, wspierali się za kulisami gali, a nawet kibicowali sobie nawzajem. Polak przyznaje, że rywalizacja była obecna, ale z pewnością nie w negatywnym tego słowa znaczeniu.

  Jak wyczytywali pierwszą trójkę, to chłopacy, którzy stali z tyłu, pod nosem mówili Poland, tak bardzo trzymali kciuki za mnie, to było bardzo miłe, ja się z tym bardzo fajnie poczułem. Myślę, że tam się zawiązały przyjaźnie na długie lata, stworzyliśmy fajną paczkę i każdy się wspierał – mówi Jakub Kucner.

  Czytaj także

  Gwiazdy

  Dorota Wellman o hejterach: Nie czytam czegoś, co jest wylaniem czyichś kompleksów. Nie interesuje mnie to

  Dziennikarka przyznaje, że na co dzień spotyka się z ogromnym hejtem, ale za nic ma tego typu krytykę. Negatywne komentarze anonimowych osób nie są dla niej w żaden sposób konstruktywne, bo mają na celu tylko obrażanie i poniżanie. Uprzedzając ataki, w swojej najnowszej książce „I ty możesz być modelką” dziennikarka z góry zastrzegła, że poprzez tę publikację nie promuje otyłości.

  Seriale

  Danuta Stenka: kręcenie scen erotycznych nie należy do przyjemności

  Wszystkie sytuacje, które w życiu sprawiają przyjemność, na planie filmowym są koszmarem  mówi gwiazda. Ma na myśli m.in. sceny erotyczne, których kręcenie zawsze wywołuje w niej napięcie nerwowe. Aktorka podkreśla jednak, że dyskomfort ten może zmniejszyć nastrojowe oświetlenie planu oraz umiejętności operatora.

  Motoryzacja

  Młodych kierowców gubi brawura i małe doświadczenie. Powodują najwięcej wypadków drogowych

  Młodzi kierowcy w wieku 18–24 lata stanowią największą grupę zarówno sprawców, jak i ofiar wypadków drogowych. Tylko w Polsce w 2018 roku z 31,7 tys. wypadków ponad 5 tys. spowodowali właśnie młodzi kierowcy. Gubi ich szybka jazda i skłonność do brawury w połączeniu z brakiem doświadczenia oraz stosunkowo niewielkimi umiejętnościami. Niezbędną wiedzę mogą zdobyć na szkoleniach z zawodowymi kierowcami.

  Motoryzacja

  Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

  Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.