Newsy

Jan Dratwicki: show-biznes to nie jest mój świat, wolę skupić się na nauce

2017-10-13  |  06:41

Mister Polski 2016 rzadko pojawia się na imprezach show-biznesowych. Zamiast pozować na ściankach, woli skupić się na nauce i samorozwoju. Dratwicki wkrótce rozpoczyna studia na Uniwersytecie Warszawskim i myśli o karierze w dziennikarstwie. Obecnie szuka mieszkania w Warszawie.

W listopadzie 2016 roku Jan Dratwicki zdobył tytuł Mistera Polski. Pochodzący z Łodzi 19-latek od początku był jednym z faworytów konkursu, wygranej nie potraktował jednak jako łatwej przepustki do świata show-biznesu. Rzadko pojawiał się na czerwonym dywanie, choć zapewnia, że dobrze się czuje w blasku fleszy.

– Show-biznes to nie jest mój świat, wolę się skupić na nauce i rozwijaniu siebie – mówi Jan Dratwicki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W październiku Mister Polski 2016 rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku dziennikarstwo. Twierdzi, że to właśnie w tym kierunku zamierza rozwijać swoją karierę zawodową.

– Polubiłem to, może teraz znajdę się po drugiej stronie mikrofonu. Myślę, że będzie to coś fajnego i do tego dążę – mówi Jan Dratwicki.

Rozpoczęcie studiów łączy się dla najprzystojniejszego Polaka ubiegłego roku z przeprowadzką z rodzinnej Łodzi do Warszawy. Obecnie Dratwicki szuka odpowiedniego mieszkania. Nie wyklucza zamieszkania ze współlokatorem lub współlokatorką, choć wolałby samodzielne lokum.

– Bardziej jestem samotnym wilkiem i szukam kawalerki, więc panie będą zawiedzione – mówi Mister Polski 2016.

Jan Dratwicki jest obecnie singlem i jak twierdzi, na razie nie chce się z nikim wiązać.

– Miłości się nie szuka, sama przyjdzie – mówi Mister Polski 2016.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.