Newsy

Mniejsze torebki oraz plecaki wśród najmodniejszych dodatków na nadchodzący sezon

2018-03-23  |  06:00

W tym sezonie na topie będą mniejsze torebki, w tym te o geometrycznych kształtach, m.in. modele w kształcie koła. Wbrew pozorom są one całkiem pojemne, a dzięki opływowym kształtom wyglądają lekko, kobieco i pasują do wielu różnych stylizacji. Projektanci po raz kolejny odświeżają i unowocześniają propozycje, które znamy od lat, wśród nich chociażby plecaki.

W nadchodzącym sezonie najmodniejsze będą mniejsze torebki, które przez wiele lat były niedostrzegane przez projektantów. Teraz jednak ten trend się odwrócił i dzięki innowacyjnym pomysłom tradycyjne kiedyś torby zyskują nowe życie. Przede wszystkim świeże spojrzenie na klasyczną modę pozwala na osiąganie funkcjonalności najważniejszych dla współczesnych kobiet.

– W 2018 roku będziemy nosić głównie torebki małe, ale pojemne, takie, które mają bardzo dużo zmyślnie zaprojektowanych kieszonek, co ma za zadanie ułatwić nam codzienne funkcjonowanie, ale w taki sposób, żeby nie odbywało się to kosztem designu tej torebki, czyli wkładamy np. kartę miejską do jakiejś ukrytej kieszonki której nie widać, ale my wiemy, że ona tam jest, czyli po pierwsze: mniejsze torebki, ale bardzo funkcjonalne, stawiamy głównie na funkcjonalność – mówi agencji Newseria Zuzanna Lenart, Cotchi Warsaw.

Sporą popularnością będą też cieszyć się plecaki, które nie budzą już tylko skojarzenia z podstawówką i szkolną ławą, ale są doskonałą alternatywą dla torebek, w tym także dla kopertówek.

– Jest ich już coraz więcej na ulicach, jeszcze rok temu wdzierało się to nieśmiało, ale w tym będzie to już super widoczne. To fajna moda, ponieważ jest to połączenie mody bardzo miejskiej, ale z mrugnięciem oka do mody weekendowej – mówi Zuzanna Lenart.

Do lamusa przechodzą już wielkie shoppery, które czasami wyglądały jak nieestetyczny, wypełniony po brzegi worek, często niefunkcjonalny, bo trudno było w nim cokolwiek znaleźć.

W najbliższych miesiącach świetnie będzie się mieć naturalna, brązowa jasna i ciemna skóra –  torebki na długim pasku, skórzane modele imitujące wełniany splot i pastele.

– Na topie na pewno jest skóra naturalna, ekologiczny zamsz nie jest już modny głównie dlatego, że były to torebki na jeden sezon, to zakup kompletnie nieopłacalny. Dlatego coraz więcej kobiet stawia na świadomy wybór i na torebki, które są uszyte z prawdziwej skóry, która posłuży nam wiele lat, jeżeli będziemy o nią odpowiednio dbać to nawet 10 lat może posłużyć nam taka torebka, tym bardziej jeżeli jest to klasyczny fason – nie ważne, co jest modne, bo taka torebka będzie modna zawsze – mówi Zuzanna Lenart.

Wiosną i latem 2018 w modzie znów będą frędzle – tym razem jednak mają przypominać barwne peruki, czyli mniej stylu boho, a bardziej klimat disco i kolorowych lat 80. Modne będą także misterne florystyczne hafty, torebki z rączką w kształcie biżuteryjnego okręgu i listonoszki wykonane z transparentnej folii.  

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.