Newsy

Monika Jarosińska: Amy Winehouse zawsze była mi bliska muzycznie. Mam nawet podobną barwę głosu

2017-02-01  |  06:50

Gwiazda marzy o zwycięstwie w konkursie na cover piosenki Amy Winehouse. Twierdzi, że wokalistka ta zawsze była jej bliska muzycznie, a sukces w konkursie pozwoliłby jej zostać stuprocentową artystką. Oznacza bowiem możliwość pracy z producentami płyt Amy Winehouse oraz koncerty na całym świecie.

Konkurs na najlepszy cover utworu Amy Winehouse zorganizowała fundacja imienia zmarłej przed ponad pięcioma laty wokalistki. Rywalizacja o miano najlepszego artysty wykonującego utwory brytyjskiej gwiazdy została ogłoszona w 10. rocznicę wydania jej drugiego albumu studyjnego. Monika Jarosińska zgłosiła się do konkursu wraz z kawałkiem „Back to Black”.

Amy Winehouse zawsze była mi bliska, i muzycznie, i wokalnie, bo momentami mam wrażenie, że mam nawet podobną barwę głosu i chciałam się po prostu z tym zmierzyć – mówi wokalistka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda twierdzi, że cieszy się z udziału w konkursie niezależnie od jego wyniku. Nie ukrywa jednak, że wygrana jest jej wielkim marzeniem, mogłoby bowiem otworzyć przed nią zupełnie nowe możliwości zawodowe. Zwycięzca konkursu będzie miał bowiem możliwość pracy z Salaamem Remim, producentem wszystkich trzech albumów Amy Winehouse, a także zagrania międzynarodowych koncertów.

Pozwoli to na bycie takim stuprocentowym artystą, inna publiczność, inna energia i możliwości rozwoju, to jest najważniejsze, no i koncerty po całym świecie, bo to na pewno – mówi Monika Jarosińska.

Udział w konkursie na cover Amy Winehouse to jednak nie cała muzyczna działalność gwiazdy. Wraz z mężem, Robertem Korzeniowskim, przygotowuje duży projekt muzyczny, który zamierza przeprowadzić na Malcie. Będzie on obejmował koncerty i boat party z udziałem wokalistów i didżejów. Projekt ma ruszyć już w czerwcu.

– Niewykluczone, że będziemy organizować eventy, więc takie nowe wyzwanie, z którego się bardzo cieszymy. Aczkolwiek podchodzimy do tego bardzo ostrożnie, bo wiadomo, jednak to jest miejsce, którego nie znamy, ale trzeba się uczyć na błędach – mówi Monika Jarosińska.

Przez ostatnie miesiące gwiazda skupiała się głównie na muzycznej stronie swojej kariery zawodowej, teraz jednak planuje powrót do aktorstwa. Decyzja ta zapadła niedawno, Jarosińska nie podpisała więc jeszcze kontraktu na film lub serial.

Czytaj także

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także nagrywa wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Gwiazdy

Zosia Ślotała: Jeszcze nie wróciłam w 100 proc. do formy, ale w moim przypadku jest to ciężka praca. Sugeruję się radami Anny Lewandowskiej

Szybki powrót do formy sprzed ciąży to zdaniem Zofii Ślotały zasługa genów, zdrowego odżywiania i intensywnych ćwiczeń – najlepiej pod okiem fachowca. Stylistka zaczęła pracę z trenerem po dwóch miesiącach od porodu. Na początku niełatwo było pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi i jeszcze znaleźć czas na aktywność fizyczną. Do tego trzeba bowiem wystarczająco dużo chęci i sporej samodyscypliny. Ślotała podkreśla, że podziwia w tej kwestii Annę Lewandowska, która jest dla niej wzorem do naśladowania i daje jej dużą motywację.

Media i PR

J. Kurski: Oglądalność opolskiego festiwalu pobiła wszelkie rekordy. To był horror z happy endem

Festiwal w Opolu okazał się wielkim sukcesem – ocenił prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, który podsumował wczoraj weekendowe wyniki oglądalności. I to mimo obaw, że wrześniowy termin będzie mniej atrakcyjny niż czerwcowy. Podziękował też artystom, którzy „nie dali się skłonić do bojkotu” i upolitycznienia festiwalu. Tegoroczny Festiwal Polskiej Piosenki mimo dużej konkurencji komercyjnych stacji przyciągnął w weekend przed telewizory największą liczbę widzów.

Handel

W drugi weekend października ceny wybranych usług turystycznych w Polsce będą o 50 proc. niższe. W akcji biorą udział wszystkie regiony kraju

Polacy coraz chętniej podróżują po kraju. Wybierają rodzime kurorty na wypoczynek w wakacje i ferie, ale zwiedzają kraj także podczas zwykłych weekendów poza sezonem. W I połowie 2017 roku krajowe podróże wzrosły o 7 proc. w porównaniu do I połowy 2016 roku. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna chcą ten ruch zintensyfikować – ma temu służyć akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, której trzecia edycja będzie miała miejsce od 6 do 8 października. Zgłosiło się do niej 560 podmiotów oferujących usługi turystyczne.

Moda

Agata Nivette (Laurelle): Dobrze znam styl Pauliny Sykut-Jeżyny. Jest perfekcjonistką, więc każdy detal musi być dopieszczony

Paulina Sykut-Jeżyna wspomina, że pierwszy raz zetknęła się z projektami z pracowni Laurelle trzy lata temu podczas gali Miss Polski. Kreacje od razu przypadły jej do gustu i dlatego szybko postanowiła nawiązać współpracę z ich autorkami. – My byłyśmy wtedy początkujące, a Paulina nam zaufała – podkreśla Agata Nivette. Prezenterkę i projektantkę połączyła miłość do mody oraz wyjątkowa nić porozumienia. Od tej pory na prestiżowe gale gwiazda Polsatu bardzo często wybiera stroje z metką Laurelle. Urzeka ją przede wszystkim ich wyrafinowany krój, niebanalne detale i szlachetne tkaniny.