Newsy

Omenaa Mensah wydała książkę. Radzi w niej, jak osiągnąć sukces dzięki dobrej autoprezentacji

2014-05-22  |  07:00
Do księgarń właśnie trafiła najnowsza książka Omeny Mensah „Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie”. To poradnik, w którym pogodynka podpowiada, jak dobrze wypaść zarówno podczas rozmowy o pracę,  jak i na randce, jak ubrać się stosownie do danej sytuacji i w jaki sposób wykorzystywać swoje mocne strony.

Jest to najzwyczajniej w świecie poradnik dotyczący tego, jak szlifować ten diament, którym jest ta intuicja, którą posiadamy, ta inteligencja emocjonalna i ta indywidualność. Jak to wszystko dobrze opakować, żeby osiągać po prostu sukces. Książka jest skierowana do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy na co dzień w życiu zdają sobie sprawę z tego, że prezentacja, to jak występujemy, jak się ubieramy, nosimy, co mamy w głowie jest bardzo ważne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Omenaa Mensah, prezenterka.

Omenaa Mensah podkreśla, że jej książka nie jest zbiorem suchych porad znalezionych w sieci czy zaczerpniętych z innych publikacji, ale są w niej opisane sytuacje, których ona sama doświadczyła. Zdaniem prezenterki, to powinno najbardziej przemówić do czytelnika.

– Wszystko to przeżyłam na własnej skórze i naprawdę ta książka jest w całości oparta na prawdziwych doświadczeniach, jest tam mnóstwo praktycznych, cennych rad: jak dobrze się zaprezentować na randce, jak dobrze się zaprezentować podczas rozmowy o pracę, jaki kolor marynarki dobrać, jakie buty, czy przesadzać z biżuterią, czy nie, jaki strój, w jakiej sytuacji jest odpowiedni. To również kompendium wiedzy o tym, jak przygotować się do wystąpienia publicznego. Jak radzić sobie czasami ze stresem – mówi Omenaa Mensah.

Prezenterka zdradza, że zależało jej na tym, żeby tytuł był intrygujący i zmuszał czytelnika do zatrzymania się przy półce właśnie z tą książką.

Myślę, że osiągnęłam ten efekt, bo jednak „Twoje 3i” skłania do myślenia, czym jest pierwsze „i”, czym jest drugie i trzecie. I są najważniejszymi wartościami, które ma każda z nas kobiet. Trzeba je poznać, a później wykorzystać sprytnie w osiąganiu swoich biznesowych celów – tłumaczy Omenaa Mensah.

W 2008 roku prezenterka napisała wspólnie z córką nietypową książkę kulinarną:  „Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką. Gotuj z Omeną i Vanessą”. Pogodynka uważa jednak, że najnowszy poradnik był dla niej dużo większym wyzwaniem.

 –  Każdy taki projekt to dla mnie niesamowita lekcja. Kiedy zdecydowałam się na to, żeby napisać tę książkę, nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile będzie to kosztowało mnie pracy, poza oczywiście samym przygotowaniem tekstu, również organizacja sesji zdjęciowej, moje wyobrażenia na temat konceptu książki, wymyślanie tytułu. Pamiętam, konsultowałam to wielokrotnie z moimi przyjaciółmi  i chciałam, żeby ta książka była taką wartością samą w sobie – opowiada Omenaa Mensah.

Omenaa Mensah od 10 lat związana jest z telewizją TVN i TVN Meteo.

Czytaj także

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także nagrywa wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Moda

Magdalena Antosiewicz: nie nadaję się na modelkę. Mój czas już minął

Gwiazda nie zamierza zostać modelką. Twierdzi, że jej prawdziwą pasją jest prowadzenie bloga, po wybiegu powinny natomiast chodzić młodsze dziewczęta. Blogerka nie uważa jednak swojego wieku za problem, uważa bowiem, że czas po 40. urodzinach to idealny moment w życiu kobiety.

Gwiazdy

Michał Kucharczyk świętuje narodziny syna

Piłkarz podkreśla, że narodziny dziecka, zwłaszcza pierwszego, to spora rewolucja w życiu rodziców. Piłkarz Legii Warszawa na razie jednak nie narzeka na zmęczenie czy brak snu. Docenia natomiast to, że zarówno synek Oskar, jak i jego mama Róża czują się bardzo dobrze. Kucharczyk zapowiada też, że w przyszłości nie będzie za wszelką cenę zachęcał syna do tego, by poszedł w jego ślady.

Gwiazdy

Powstała kolejna edycję charytatywnego kalendarza „Businesswoman & life”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie działalności Fundacji „Akogo?” i Kliniki „Budzik”

To bardzo cenna inicjatywa, bo dzięki niej zyskujemy dodatkowe finanse na naszą działalność, a ludzie mają większą empatię. Chcą dowiedzieć się więcej o tym, co robimy – podkreśla Ewa Błaszczyk. W przygotowaniu kalendarza „Businesswoman & life 2018” wzięło udział 28 wyjątkowych kobiet: reprezentantki polskiego biznesu, show-biznesu, dziennikarki, aktorki i piosenkarki. Ekskluzywne zdjęcia wykonała Katarzyna Marcinkiewicz, a panie pozowały w duetach. To już siódme wspólne wydawnictwo redakcji czasopisma „Businesswoman & life” i Fundacji „Akogo?”.

 

Transport

Co trzeci zawodowy kierowca wozi dla bezpieczeństwa przedmioty do obrony. Obawy wzmacniają zagrożenia terrorystyczne

31 proc. zawodowych kierowców czuje się zagrożonych – wynika z badania Inelo. Co trzeci kierowca wyposażył się w przedmioty służące do obrony. Najpopularniejsze to gaz pieprzowy czy paralizator, jednak eksperci podkreślają, że takie narzędzia nie zwiększają znacząco bezpieczeństwa. Ważna jest profilaktyka, np. wykluczenie z mapy miejsc niebezpiecznych czy systemy natychmiastowego powiadamiania spedytora lub służb. Do tego potrzebne są jednak rozwiązania telematyczne.