Newsy

Rafał Maślak: Staram się nie być nudny, a jednocześnie nie zaliczyć modowej wpadki

2018-05-07  |  06:17

Eksperymentując z ubraniami łatwo o wpadkę – podkreśla Rafał Maślak i przekonuje, że w modzie męskiej granica między czymś wyszukanym a kiczowatym jest bardzo cienka. Model podkreśla, że sam stara się ubierać stylowo, by być inspiracją dla innych.

Zdaniem Maślaka dobrze ubranym można być zarówno za kilka tysięcy, jak i za kilkaset złotych. Wszystko jest kwestią dobrego gustu i wyczucia stylu. Warto też zasięgnąć porady fachowca, bo czasem coś, co nam wydaje się eleganckie, w określonej sytuacji może wyglądać tandetnie.

– Kiedyś założyłem na jedną imprezę taką pstrokatą koszulę i gdzieś przeczytałem, że przesadziłem. Na szczęście chyba nigdy się nie zdarzyło, żeby ktokolwiek napisał, że zaliczyłem wpadkę, bardzo o to dbam, staram się. Staram się też nie być nudny, a w męskiej modzie jest to o tyle problem, że czasami jest cienka granica między czymś wyszukanym i czymś innym a kiczem – mówi agencji Newseria Rafał Maślak, model.

Zdaniem Maślaka mężczyźni w Polsce coraz bardziej zwracają uwagę na to, jakie ubrania na siebie zakładają. W zależności od pozycji społecznej i od zawodu, jaki wykonują, mogą pozwolić sobie na mniejsze bądź większe ekstrawagancje, jednak bezsprzecznie w każdej sytuacji najlepiej sprawdza się stonowana elegancja.

– Cieszy mnie to, że faceci idą w dobrą stronę, mają większą świadomość w kwestii mody i nie jest tak, że żona zabiera faceta na zakupy, on staje w sklepie, zakłada ręce i czeka, aż mu żona coś wybierze. Faceci już zasięgają wiedzy na różnych blogach, Instagram też jest bardzo fajną rzeczą, gdzie można zobaczyć, jak światowi influencerzy się ubierają. Jest więcej możliwości, na to żeby stać się stylowym, wiedzieć więcej, to mnie bardzo cieszy, ja też staram się pokazywać ludziom, jak fajnie się ubrać – mówi Rafał Maślak.

Efektami swoich zestawień, połączeń kolorystycznych i trendów Maślak często chwali się na Instagramie. Jego zdaniem nie tylko zasadnicze elementy ubioru budują całość stylizacji. Również ważne są dodatki, a w przypadku mężczyzn – szczególnie dobrze dobrane obuwie. Ono nadaje ostatecznego szlifu i dostosowuje ubiór do okazji.

Czytaj także

Gwiazdy

Monika Zamachowska: Lekarz ma nie tylko wykonać zabieg. Powinien być również opiekunem pacjenta

Dziennikarka przestrzega przed oszustami udającymi lekarzy medycyny estetycznej. W pracy zawodowej wielokrotnie spotykała się z ofiarami takich nieuczciwych osób, które opowiadając o swoich doświadczeniach, chciały uchronić inne kobiety. Sama korzysta z usług sprawdzonej lekarki, u której zawsze czuje się bezpiecznie.

Gwiazdy

Kamil Pawelski: Największą trudnością w „TTBZ” jest wejście w daną osobę. Nie jestem zawodowym aktorem, więc to dla mnie spore wyzwanie

Bloger nie ukrywa, że udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wiąże się z silnymi emocjami, dużym stresem i ogromnym wysiłkiem. Wartością dodaną jest jednak możliwość doskonalenia warsztatu wokalno-aktorskiego i obycia ze sceną. Bloger najbardziej obawia się damskiego repertuaru i zmierzenia się z osobowością danej gwiazdy. Zapewnia też, że niezależnie od tego, jak potoczą się jego losy w TTBZ, nadal będzie doskonalił swój wokal.

Konsument

Połowa polskich dzieci jest zagrożona zaburzeniami odżywiania. Odchudza się już co czwarty mały Polak

Od ośmiu lat stale rośnie liczba odchudzających się dzieci. Obecnie diety, które mają zredukować wagę, stosuje co czwarte polskie dziecko, ponad 20 proc. myśli natomiast o ich wprowadzeniu. W większości przypadków jadłospisy ułożone są nieprawidłowo i codzienne posiłki nie dostarczają dzieciom niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych. Może to skutkować zahamowaniem wzrostu, zaburzeniami koncentracji, osteoporozą, odwodnieniem, a nawet depresją – podkreślają eksperci Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

 

Teatr

Lesław Żurek, Edyta Olszówka i Michał Piela w spektaklu „Jojo”. Sztuka opowiada o naszych relacjach, jak oddalamy się od siebie i jakie są tego konsekwencje

Odtwórcy głównych ról w spektaklu „Jojo” podkreślają, że sztuka co prawda okraszona jest dużą dawką humoru, ale opowiada o poważnych problemach, jakie mogą się zdarzyć w każdym małżeństwie. Uwikłani w miłosny trójkąt żyją złudzeniami, a w gruncie rzeczy doszczętnie rujnują swoje związki.