Newsy

Renata Kaczoruk: jako społeczeństwo za mało skupiamy się na ekologii i ratowaniu zasobów naturalnych

2018-07-06  |  06:17

Gwiazda zaangażowała się w działalność na rzecz ochrony środowiska. Razem z fundacją WWF walczy o uratowanie populacji panter śnieżnych żyjących w górach Mongolii. Modelka twierdzi, że Polacy zbyt mało uwagi poświęcają kwestii ekologii i ochrony kurczących się zasobów naturalnych. 

Z danych Fundacji WWF Polska wynika, że na przestrzeni ostatnich pięciu dekad populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58 proc. Dotyczy to m.in. pantery śnieżnej, którą Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody uznaje za gatunek narażony na wymarcie. Obecnie na wolności żyje zaledwie ok. 4 tys. osobników. Ocalenie zagrożonego gatunku to cel nowej kampanii Fundacji WWF, którą wspiera m.in. Renata Kaczoruk. Modelka twierdzi, że zdecydowała się na taki krok ze względu na konieczność uświadamiania ludziom problemów związanych z degradacją środowiska naturalnego.

Jako społeczeństwo za mało skupiamy się na tym, za mało jest poświęcanych środków i uwagi ekologii, ratowaniu zasobów, które mamy i one topnieją w błyskawicznym tempie – mówi gwiazda agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Pantera śnieżna, nazywana duchem gór, żyje na stepach, w lasach i górach Azji Środkowej. Według szacunków Fundacji WWF każdego dnia jedno zwierzę z tego gatunku ginie z rąk kłusowników. Renata Kaczoruk zdaje sobie sprawę z tego, że w Polsce organizuje się wiele różnorodnych akcji mających na celu ochronę środowiska, ta prowadzona przez WWF jest jednak wyjątkowo warta wsparcia i wyróżnienia. Gwiazda chwali przede wszystkim przemyślany sposób jej prowadzenia.

Jest to akcja, która polega na wsparciu lokalnego oddziału WWF w Mongolii i naprawdę prostymi narzędziami ma dużą sprawczość, bo jest w stanie uchronić małą populację panter, która codziennie traci kolejnego osobnika i to jest przerażające – mówi Renata Kaczoruk.

Gwiazda podkreśla, że do wsparcia akcji WWF nie potrzeba wiele. Wystarczy wpłacić niewielką kwotę pieniędzy oraz szerzyć wiedzę na temat grożącego panterom śnieżnym niebezpieczeństwa, aby przyczynić się do uratowania zagrożonej populacji tych zwierząt.

Wystarczy wnieść trochę swojego wkładu, trochę finansowania, trochę świadomości, trochę naukowego podejścia i możemy dużą sprawę wygrać dla siebie jako świat, jako Ziemia – mówi Renata Kaczoruk.

Czytaj także

Gwiazdy

Monika Zamachowska: Lekarz ma nie tylko wykonać zabieg. Powinien być również opiekunem pacjenta

Dziennikarka przestrzega przed oszustami udającymi lekarzy medycyny estetycznej. W pracy zawodowej wielokrotnie spotykała się z ofiarami takich nieuczciwych osób, które opowiadając o swoich doświadczeniach, chciały uchronić inne kobiety. Sama korzysta z usług sprawdzonej lekarki, u której zawsze czuje się bezpiecznie.

Gwiazdy

Kamil Pawelski: Największą trudnością w „TTBZ” jest wejście w daną osobę. Nie jestem zawodowym aktorem, więc to dla mnie spore wyzwanie

Bloger nie ukrywa, że udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wiąże się z silnymi emocjami, dużym stresem i ogromnym wysiłkiem. Wartością dodaną jest jednak możliwość doskonalenia warsztatu wokalno-aktorskiego i obycia ze sceną. Bloger najbardziej obawia się damskiego repertuaru i zmierzenia się z osobowością danej gwiazdy. Zapewnia też, że niezależnie od tego, jak potoczą się jego losy w TTBZ, nadal będzie doskonalił swój wokal.

Konsument

Połowa polskich dzieci jest zagrożona zaburzeniami odżywiania. Odchudza się już co czwarty mały Polak

Od ośmiu lat stale rośnie liczba odchudzających się dzieci. Obecnie diety, które mają zredukować wagę, stosuje co czwarte polskie dziecko, ponad 20 proc. myśli natomiast o ich wprowadzeniu. W większości przypadków jadłospisy ułożone są nieprawidłowo i codzienne posiłki nie dostarczają dzieciom niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych. Może to skutkować zahamowaniem wzrostu, zaburzeniami koncentracji, osteoporozą, odwodnieniem, a nawet depresją – podkreślają eksperci Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

 

Teatr

Lesław Żurek, Edyta Olszówka i Michał Piela w spektaklu „Jojo”. Sztuka opowiada o naszych relacjach, jak oddalamy się od siebie i jakie są tego konsekwencje

Odtwórcy głównych ról w spektaklu „Jojo” podkreślają, że sztuka co prawda okraszona jest dużą dawką humoru, ale opowiada o poważnych problemach, jakie mogą się zdarzyć w każdym małżeństwie. Uwikłani w miłosny trójkąt żyją złudzeniami, a w gruncie rzeczy doszczętnie rujnują swoje związki.