Newsy

Zosia Ślotała: Jeszcze nie wróciłam w 100 proc. do formy, ale w moim przypadku jest to ciężka praca. Sugeruję się radami Anny Lewandowskiej

2017-09-20  |  06:44

Szybki powrót do formy sprzed ciąży to zdaniem Zofii Ślotały zasługa genów, zdrowego odżywiania i intensywnych ćwiczeń – najlepiej pod okiem fachowca. Stylistka zaczęła pracę z trenerem po dwóch miesiącach od porodu. Na początku niełatwo było pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi i jeszcze znaleźć czas na aktywność fizyczną. Do tego trzeba bowiem wystarczająco dużo chęci i sporej samodyscypliny. Ślotała podkreśla, że podziwia w tej kwestii Annę Lewandowska, która jest dla niej wzorem do naśladowania i daje jej dużą motywację.

W maju tego roku Zosia Ślotała i jej partner Kamil Haidar po raz drugi zostali rodzicami. Młoda mama nie dała sobie jednak zbyt dużo czasu na odpoczynek. Świadczy o tym jej perfekcyjna sylwetka. Niedawno na jej Instagramie pojawiły się materiały z sesji zdjęciowej, podczas której stylistka z dumą eksponowała swój płaski brzuch. „Ten moment, w którym doceniasz treningi o 7 rano. Warto!” – napisała pod jednym z nich.

– Jeszcze nie wróciłam w 100 proc. do formy, ale w moim przypadku jest to ciężka praca. Po dwóch miesiącach zaczęłam trenować z trenerem, od początku trzymałam w miarę dietę, na tyle, na ile mogłam, na ile pozwalał mi czas. Doba ma tylko 24h, a tutaj trzeba ogarnąć dwójkę dzieci, biznes i jeszcze mieć chwilę czasu dla siebie, do tego poćwiczyć. Tak naprawdę dużo kardio jest przy dzieciach, musisz podbiec, zrobić, przynieść, podać, to też jest sekret mam – mówi agencji Newseria Lifestyle Zosia Ślotała, stylistka.

Znane młode mamy coraz częściej umieszczają na portalach społecznościowych zdjęcia, które mają być dowodem na to, że w błyskawicznym czasie udało im się wrócić do formy sprzed ciąży. Anna Lewandowska pochwaliła się płaskim brzuchem sześć tygodni po porodzie, a Natalia Siwiec – już po kilkunastu dniach. W odpowiedzi na krytykę, żona piłkarza nie oszczędziła fankom motywacyjnych wpisów, w których radziła, jak pozbyć się niechcianych fałdek i godzić treningi z opieką na dzieckiem.

– Ona nikomu presji nie robi, nigdy nie użyła sformułowania: musisz być chuda, nikogo też nie cisnęła do szybkiego powrotu. Każdy ma swój organizm, swoje możliwości i swoją genetykę. Trzeba pamiętać, że Ania od dziecka jest sportowcem, dlatego też to ciało inaczej wraca do siebie. Zrobiła to super, dla mnie jest to wzór do naśladowania. Absolutnie cieszę się, że mogę usłyszeć od niej różne rady, może mi podpowiedzieć, jakie produkty jeść albo jak poćwiczyć, jest tym batem nad moją głową na obozach co pół roku – mówi Zofia Ślotała.

Zosia Ślotała przyznaje, że sama czuje pewnego rodzaju presję, żeby dobrze wyglądać. Dlatego też nawet pomimo nieprzespanych nocy i ogromnego zmęczenia związanego z opieką nad dziećmi, potrafi kontrolować swoje menu i znajduje siłę do walki o szczupłą sylwetkę i nienaganny wygląd.

– Gdy wróciłam po trzech miesiącach, wydawało się, że nikt już nie pamięta, że trzy miesiące temu urodziłam dziecko, a muszę przecież być perfekcyjna. Oczywiście, że czuję presję, ale jest kwestia tego, czy poddajesz się presji, czy nie. Ja staram się nie poddawać, ale każdy jest po prostu człowiekiem – dodaje Zofia Ślotała.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.