Strona główna

13
grudzień
styczeń 2019

Portal Niewidzialni.eu ma 10 lat

2019-01-20  |  01:41

Od 10 lat publikujemy historie ludzi, którym niepełnosprawność nie przeszkodziła w osiąganiu wyznaczonych celów i sukcesów, relacjonujemy wydarzenia sportowe i kulturalne, sprawdzamy dostępność transportu publicznego dla osób niepełnosprawnych, promujemy nowatorskie metody leczenia i rehabilitacji. Radzimy jak żyć aktywnie i zdrowo się odżywiać.

Prosta strona internetowa, która stała się portalem

– Dziesięć lat temu przygotowywałem reportaż telewizyjny o stronach internetowych prowadzonych przez osoby z niepełnosprawnościami. Temat aż tak bardzo mnie wciągnął, że stopniowo zacząłem się uczyć ich obsługi. W maju 2009 roku, podliczyłem drobne oszczędności i postanowiłem zainwestować te środki w prostą stronę internetową – wspomina Bartosz Szpurek, dyrektor Fundacji Kreatywni Niewidzialni i redaktor naczelny portalu Niewidzialni.eu. – Podchodziłem do tego przedsięwzięcia trochę sceptycznie. Nie do końca wierzyłem w powodzenie tego projektu, ponieważ trudno jest zrobić coś z niczego, a następnie utrzymać. Ale… Zaryzykowałem… Zleciłem wykonanie strony, dodałem kilka tekstów i zacząłem szukać możliwości pozyskania stałych czytelników – dodaje.

Początki były bardzo trudne. Portal przez blisko dwa lata działał i był utrzymywany bez żadnego wsparcia finansowego.

– Ciężko jest wypromować projekt adresowany do wąskiej rzeszy odbiorców. Tematyka niepełnosprawności nie jest medialna i interesująca dla reklamodawców. W tym czasie nie dysponowałem żadnym budżetem na promocję i reklamę, nikt też nie wykupiłby usługi reklamowej na portalu, którego nikt nie znał – tłumaczy Bartosz Szpurek. – W pierwszych miesiącach działalności skupiliśmy się głównie na aktualnościach, wydarzeniach krajowych i regionalnych. Codziennie rozwój naszego serwisu śledziło około 50 osób. Z miesiąca na miesiąc liczba ta sukcesywnie rosła, co motywowało nas do dalszej pracy nad udoskonalaniem serwisu – mówi redaktor naczelny portalu Niewidzialni.eu.

Praca i wiarygodność kluczem do sukcesu

– Jeżeli coś otwieramy tylko po to by na tym zarabiać, to prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu jest nikłe. Oczywiście prowadzenie każdej działalności wiąże się z jakimiś kosztami i wydatkami, ale pieniądze to nie wszystko. Praca, którą wykonujesz powinna być twoją pasją, dawać radość i satysfakcję. Ja ten cel osiągnąłem, nawet jeśli pracuję dwanaście godzin dziennie, również w weekendy – nie czuję zmęczenia – wyjaśnia Bartosz Szpurek.  

Z roku na rok coraz więcej dużych firm chce się promować na portalu Niewidzialni.eu i pozostałych serwisach internetowych prowadzonych przez Fundację Kreatywni Niewidzialni. Dzięki ich wsparciu radio Niewidzialni FM może promować bezpłatnie w blokach reklamowych te mniejsze, które oferują rabaty na różne usługi osobom z niepełnosprawnościami.

– U nas wszystko jest przejrzyste. Reklamy publikowane na naszych portalach pokrywają koszty ich działalności oraz realizacji produkcji dźwiękowych dla radia Niewidzialni FM – mówi Bartosz Szpurek. – Nasze serwisy nie są dotowane przez instytucje administracji publicznej, czy PFRON. I dobrze. Dzięki temu możemy być niezależni i obiektywni!  Prowadząc portal, tytuł prasowy, czy inne medium informacyjne należy pamiętać, że zawsze najważniejszy jest adresat informacji – czyli czytelnik. To on jest naszym pracodawcą i recenzentem – dodaje redaktor naczelny portalu Niewidzialni.eu.

Do chwili obecnej na portalu Niewidzialni.eu zostało opublikowanych ponad 4900 tekstów poświęconych tematyce niepełnosprawności, nowatorskim metodom leczenia i rehabilitacji. Z oferty serwisu skorzystało ponad 5 milionów czytelników w przedziale wiekowym od 15 do 75 lat. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 20 stycznia

Medium

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Marta Wiśniewska: Wróciłam do śpiewania i koncertowania. Tych koncertów nie jest dużo, ale są bardzo fajne

Mandaryna była jedną z gwiazd koncertu The Rewind Tour, który odbył się niedawno na arenie COS Torwar w Warszawie. Piosenkarka ponownie zaśpiewała swoje największe hity oraz znane covery z lat 90. Marta Wiśniewska przyznaje, że przed występem towarzyszyły jej ogromne emocje. Powrót do koncertowania bardzo ją cieszy, ale na razie nie ma w planach nowych utworów czy teledysków.

Media

Cleo: „The Voice Kids” to skarbnica talentów. Dzieci ocenia się najtrudniej

Niebawem na antenie Telewizji Polskiej będzie można oglądać „The Voice Kids 3”. Cleo, która zasiadała na fotelu jurorskim już w poprzedniej edycji programu przyznaje, że jest zaskoczona ilością utalentowanych osób, które przychodzą na przesłuchania. Uważa, że młodzi uczestnicy, podczas trwania talent show zdobywają wiele potrzebnych umiejętnością. Wokalistka obecnie dużo czasu spędza w studiu nagraniowym. W przyszłym roku planuje bowiem wydać dwie nowe płyty.

Teatr

Małgorzata Kozłowska debiutuje w musicalu: mam trudną rolę, taką w duchu wojennym

Aktorka nie ukrywa, że rola w pierwszym, pozaszkolnym projekcie teatralnym wiąże się z dużymi emocjami. Małgorzata Kozłowska wciela się w mroczną postać, która wymaga od niej pokazania się nieco od innej strony niż dotychczas. Jej zdaniem to właśnie jest kwintesencją zawodu, który wybrała. Za każdym razem można być kimś innym, poddawać się spektakularnej metamorfozie i bardziej lub mniej skomplikowanej charakteryzacji.

 

CES Las Vegas 2020

Uroda

Problem łysienia w Polsce dotyczy połowy społeczeństwa. Wypadanie włosów może świadczyć o poważnej chorobie

Schorzenia skóry głowy i problem wypadania włosów to nie tylko efekt nieprawidłowej pielęgnacji czy chwilowego osłabienia organizmu, ale często objaw wielu chorób. Wszelkie niepokojące sygnały powinny więc być skonsultowane z trychologiem, czyli specjalistą od włosów. – Najlepiej jak najwcześniej, bo często pacjenci zgłaszają się do nas zbyt późno – mówi trycholog Anna Mackojć. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad na temat stosowanych kosmetyków, diety, a także stanu naszego zdrowia z uwzględnieniem zaburzeń hormonalnych. Często do rozwiązania problemu potrzeba współpracy trychologa z lekarzem dermatologiem, ginekologiem czy endokrynologiem.