Przegląd mediów

8
kwiecień
luty 2020

Atrakcyjna, pewna siebie!

2020-02-16  |  14:07
Przegląd mediów

„Atrakcyjna, pewna siebie” – to tytuł warsztatów dla kobiet z niepełnosprawnościami, organizowanych przez Caritas Polska i Niezależne Konsultantki Kosmetyczne Mary Kay. Doświadczone wizażystki i doradcy kosmetyczni pokażą jak przygotować profesjonalny makijaż oraz dobrać preparaty i kosmetyki.

„Atrakcyjna, pewna siebie” to projekt Caritas Polska realizowany z myślą o potrzebach niepełnosprawnych kobiet. Jego celem jest zwiększenie poczucia własnej wartości u osób z niepełnosprawnościami oraz motywowanie ich do kształtowania własnego wizerunku z wykorzystaniem współczesnej wiedzy dotyczącej kosmetyki. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowane zostaną w Warszawie warsztaty wizażu dla kobiet z niepełnosprawnościami.

Program warsztatów obejmuje: prelekcje na temat właściwej pielęgnacji twarzy, przygotowania profesjonalnego makijażu, doboru preparatów i kosmetyków, a także porady i konsultacje oraz warsztat praktyczny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W warsztatach może wziąć udział 30 osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, oraz numer telefonu, można do 24 lutego wysyłać na adres: bszpurek@caritas.org.pl.

Warsztaty „Atrakcyjna, pewna siebie” odbędą się w sobotę, 7 marca br. w godz. od 10.00 do 14.00, w Centrum Okopowa w Warszawie, przy ul. Okopowej 55 (sala S2). Centrum mieści się w budynku dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed wejściem znajduje się parking oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, a w budynku jest winda, którą można dotrzeć na wyższe kondygnacje zaplecza konferencyjno-noclegowego.

Program warsztatów

Część I

Atrakcyjna, pewna siebie – krótka historia przemiany, „Uwierz w siebie”

Pielęgnacja twarzy – budowa skóry, rodzaje skór, dostosowanie pielęgnacji do potrzeb skóry

5 podstawowych kroków pielęgnacji skóry twarzy

Makijaż krok po kroku – przygotowanie skóry pod makijaż dzienny i wieczorowy, podstawowe kroki w makijażu dziennym i okazjonalnym, demakijaż

Część II

Panel dyskusyjny – możliwość skierowania pytania na forum do każdej z prowadzących osób

Konsultacje i porady indywidualne – wszystkie prowadzące

Część III

Zakończenie – krótkie podsumowanie, przekazanie materiałów szkoleniowych, zdjęcie pamiątkowe wszystkich uczestniczek warsztatów

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 16 lutego

Medium

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Tadeusz Chudecki: W „Star Voice. Gwiazdy mają głos” nie było dubli. To duże wyzwanie dla aktora

Aktor podkreśla, że w nowym show telewizyjnej Dwójki starał się dać z siebie wszystko. To zupełnie nowy rozdział w jego karierze, bo do tej pory można go było zobaczyć przede wszystkim na deskach teatru czy na szklanym ekranie. Jego zdaniem w „Star Voice. Gwiazdy mają głos” największa trudność polega na tym, że nie ma dubli i w razie niepowodzenia niczego nie można powtórzyć. Do tego dochodzi stres związany z tym, jak dany występ zostanie oceniony przez widzów i jurorów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media@newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Teatr

Edyta Herbuś: Dostaję od ludzi bardzo dużo sympatii. Wiem, że hejt funkcjonuje, ale się na nim nie skupiam

Aktorka tłumaczy, że z powodu kontrowersyjnej roli Sylwii w serialu „Pierwsza miłość” zdarza jej się doświadczać nieprzyjemności. Przyznaje, że przez lata nauczyła radzić sobie z negatywnymi komentarzami i plotkami na swój temat. Zdaniem Herbuś w życiu warto dzielić się z innymi miłością i pozytywną energią. Tylko taka postawa jest w stanie przezwyciężyć hejt, którego obecnie nie brakuje. Aktorka myśli optymistycznie o przyszłości i koncentruje się na nowych wyzwaniach zawodowych. 

Gwiazdy

Tadeusz Müller (syn Magdy Gessler): Mama jest skarbnicą wiedzy medycznej. Gdy coś doradzi, człowiek zdrowieje

Syn Magdy Gessler tłumaczy, że prywatnie jest ona bardzo ciepłą, czułą i opiekuńczą osobą. Ponadto posiada wiedzę na temat dawnych przepisów leczniczych, które poprawiają odporność i pomagają pozbyć się różnych dolegliwości zdrowotnych. W konsekwencji, gdy Tadeusz Müller choruje, w pierwszej kolejności zwraca się po pomoc właśnie do swojej mamy. Restauratorka zawsze chętnie doradza i tłumaczy, co zrobić, by pozbyć się niechcianych objawów.