Przegląd mediów

3
kwiecień
luty 2020

Atrakcyjna, pewna siebie!

2020-02-16  |  14:07
Przegląd mediów

„Atrakcyjna, pewna siebie” – to tytuł warsztatów dla kobiet z niepełnosprawnościami, organizowanych przez Caritas Polska i Niezależne Konsultantki Kosmetyczne Mary Kay. Doświadczone wizażystki i doradcy kosmetyczni pokażą jak przygotować profesjonalny makijaż oraz dobrać preparaty i kosmetyki.

„Atrakcyjna, pewna siebie” to projekt Caritas Polska realizowany z myślą o potrzebach niepełnosprawnych kobiet. Jego celem jest zwiększenie poczucia własnej wartości u osób z niepełnosprawnościami oraz motywowanie ich do kształtowania własnego wizerunku z wykorzystaniem współczesnej wiedzy dotyczącej kosmetyki. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowane zostaną w Warszawie warsztaty wizażu dla kobiet z niepełnosprawnościami.

Program warsztatów obejmuje: prelekcje na temat właściwej pielęgnacji twarzy, przygotowania profesjonalnego makijażu, doboru preparatów i kosmetyków, a także porady i konsultacje oraz warsztat praktyczny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W warsztatach może wziąć udział 30 osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, oraz numer telefonu, można do 24 lutego wysyłać na adres: bszpurek@caritas.org.pl.

Warsztaty „Atrakcyjna, pewna siebie” odbędą się w sobotę, 7 marca br. w godz. od 10.00 do 14.00, w Centrum Okopowa w Warszawie, przy ul. Okopowej 55 (sala S2). Centrum mieści się w budynku dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed wejściem znajduje się parking oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, a w budynku jest winda, którą można dotrzeć na wyższe kondygnacje zaplecza konferencyjno-noclegowego.

Program warsztatów

Część I

Atrakcyjna, pewna siebie – krótka historia przemiany, „Uwierz w siebie”

Pielęgnacja twarzy – budowa skóry, rodzaje skór, dostosowanie pielęgnacji do potrzeb skóry

5 podstawowych kroków pielęgnacji skóry twarzy

Makijaż krok po kroku – przygotowanie skóry pod makijaż dzienny i wieczorowy, podstawowe kroki w makijażu dziennym i okazjonalnym, demakijaż

Część II

Panel dyskusyjny – możliwość skierowania pytania na forum do każdej z prowadzących osób

Konsultacje i porady indywidualne – wszystkie prowadzące

Część III

Zakończenie – krótkie podsumowanie, przekazanie materiałów szkoleniowych, zdjęcie pamiątkowe wszystkich uczestniczek warsztatów

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 16 lutego

Medium

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Karolina Gilon: Widzę się w roli jurorki. Może zagram w filmie i poprowadzę festiwal muzyczny

Modelka nie kryje satysfakcji z tego, że jej kariera w Polsacie nabrała szybkiego tempa. W przyszłości chciałaby jeszcze sprawdzić się w roli gospodyni dużego festiwalu muzycznego i jurorki w talent show. Karolina Gilon ma w zanadrzu jeszcze wiele umiejętności, niewykluczone więc, że kiedyś zaprezentuje się na parkiecie „Tańca z gwiazdami” bądź w innym popularnym programie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Seriale

Wiktoria Gąsiewska: Moja buzia dosyć mocno się zmieniła od czasu początków „Rodzinki.pl”. Fajnie zobaczyć coś, co się nagrywało 5–10 lat temu

„Rodzinka.pl” to serial telewizyjny, który przez wiele lat cieszył się ogromną popularnością. Niedawno media obiegła wiadomość, że projekt został zakończony. W konsekwencji 15. sezon serialu okazał się ostatnim. Aktorzy otwarcie przyznają, że nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Wiktoria Gąsiewska, która przez lata wcielała się w rolę Agaty, tłumaczy, że dla wszystkich była to zarówno niespodziewana, jak i bardzo przykra wiadomość.

Żywienie

Magda Gessler: W tych trudnych czasach należy zachować dietę bardzo bogatą w witaminę C. Uodparniają kiszonki, kwaśnica, żurek, sok z malin

Restauratorka tłumaczy, że jednym ze sposobów ograniczenia ryzyka zachorowania na COVID-19 jest włączenie do diety bardzo dużej ilości witaminy C, która podnosi odporność. Są w nią bogate między innymi wszelkiego rodzaju kiszonki, konfitury i soki. Ostatnio zdecydowała się na otwarcie sklepu internetowego Schronisko Smaków, w którego ofercie są przetwory i dania takie jak żurek czy kwaśnica.