Przegląd mediów

czerwiec 2017

Bezglutenowe Paluszki rybne firmy PESCANOVA - koniec z wyrzeczeniami

2017-06-07  |  09:00
Przegląd mediów
Do pobrania

    docx 0.09 MB

Morszczuk w smacznej odsłonie

W nowych bezglutenowych paluszkach rybnych PESCANOVA głównym składnikiem jest morszczuk capensis - znany u nas jako przylądkowy - bądź morszczuk kapski – najszlachetniejsza odmiana tej ryby. Jego mięso jest białe, kruche i delikatne, a co ważniejsze – chude i zdrowe. Morszczuk zawiera dużo dobrze przyswajalnego białka, nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest także smacznym źródłem składników mineralnych, kwasów tłuszczowych Omega 3 i witamin w zdrowej diecie.

Po morszczuka powinniśmy sięgać szczególnie wtedy, gdy zmagamy się z chorobami serca, układu nerwowego lub chcemy zadbać o lepszą kondycję fizyczną. Jako bogate źródło żelaza ta ryba pomoże nam obniżyć poziom cholesterolu we krwi i wesprze nas w zdrowym odchudzaniu. Wprowadzenie morszczuka do naszej diety może nam pomóc utrzymać prawidłową pracę metabolizmu oraz wzmocnić odporność. Ten rodzaj ryby jako element domowych posiłków skutecznie zapobiegnie powstawaniu problemów zdrowotnych w życiu całej naszej rodziny.

Zdrowe rozwiązanie

Osoby cierpiące na celiakie, nietolerujące glutenu, jak i również świadomie odrzucające ten składnik w diecie mogą w końcu ze spokojem rozkoszować się smakiem ulubionych paluszków rybnych. Jeśli uważamy, że rezygnacja z makaronu, słodyczy i pieczywa wyeliminuje na dobre gluten z naszego życia, to czeka nas spore rozczarowanie. Dieta chorych na celiakie jest bardzo rygorystyczna, a jej wprowadzenie wymaga często zaangażowania i wyrzeczeń całej rodziny, dlatego bezglutenowe paluszki rybne PESCANOVA to przede wszystkim doskonała propozycja na szybki obiad z bliskimi, który z pewnością sprosta oczekiwaniom każdej osoby zasiadającej przy stole.

Do tej pory panierowane posiłki mogły sprawiać osobom z celiakią największy problem - bowiem zarówno bułka tarta, jak i różnego rodzaju otręby czy mąki nie mogły gościć w ich kuchni. Głównym składnikiem panierki bezglutenowych paluszków rybnych PESCANOVA są mąka ryżowa i kukurydziana. Dzięki temu przyrządzony posiłek nie będzie szkodliwy dla chorych na celiakie, a rezygnującym z glutenu ułatwi życie w zgodzie z prowadzoną dietą.

Smakowita odmiana od rutyny

Wymieniając zalety z wprowadzenia do swojego menu produktów rybnych, nie możemy zapomnieć o smaku. Artykuły bezglutenowe są często kojarzone jako mdłe, „kartonowe”, bez wyrazu. Paluszki z morszczuka firmy PESCANOVA zrywają z tym stereotypem. Dzięki wyrazistemu smakowi morszczuka, paluszki będą świetnym urozmaiceniem domowych obiadów oraz doskonałą przekąską na wszelkie okazje i spotkania z bliskimi. Można je podawać w wielu odmianach – z dipami, w towarzystwie frytek, ziemniaków czy jako dodatek do sałatki i czosnkowych grzanek. Ich najważniejszą zaletą jest jednak błyskawiczny czas przygotowania. Usmażone do momentu uzyskania złocistego koloru będą soczyste i chrupiące, a przygotowane w piekarniku bardziej delikatne, lekkie i kruche. Bezglutenowe paluszki firmy PESCANOVA to zdrowa i smaczna propozycja, która zadowoli nawet największego niejadka. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 7 czerwca

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Muzyka

Piotr Metz: Muzyka nie jest już tak ważna jak kiedyś. Kiedyś to był podstawowy sposób na relaks, teraz inaczej spędza się wolny czas

Zdaniem dziennikarza ostatnie dekady spowodowały, że muzyka stała się dla społeczeństwa dużo mniej znacząca. Gdy internet i komputery nie były jeszcze tak powszechne, to właśnie ona stanowiła główny sposób na spędzanie wolnego czasu. Piotr Metz zaznacza, że aby zaistnieć w branży muzycznej, potrzebna jest konsekwencja i świadomość własnego talentu. Młodzi artyści bardzo często starają się kopiować bardziej doświadczonych wokalistów, co zazwyczaj kończy się klęską.

Zdrowie

Rodzice zaniepokojeni jakością powietrza na miejskich boiskach i placach zabaw. Dzieci narażone na smog częściej chorują

W sezonie grzewczym dzieci eksponowane na smog częściej niż inni rówieśnicy walczą z różnymi objawami infekcji górnych dróg oddechowych. Chociaż najmłodsi w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, to jednak są bardziej narażeni na jego szkodliwy wpływ niż dorośli. Ze względu na większą liczbę oddechów na minutę pochłaniają więcej powietrza, częściej też spędzają aktywnie czas na zewnątrz. Trzy czwarte rodziców jest zaniepokojonych jakością powietrza w miejscach, gdzie bawią się ich dzieci. Dlatego też powstała kampania „Pomóżmy dzieciom oddychać lepiej”, w ramach której w Warszawie powstał pierwszy biotechnologiczny plac zabaw wykorzystujący algi do oczyszczania powietrza.