Przegląd mediów

wrzesień 2016

Czy hybryda niszczy paznokcie?

2016-09-13  |  10:18
Przegląd mediów

 

Wraz z nimi powstaje wiele teorii głoszących o szkodliwości tego typu stylizacji. Jedni mówią, że się super trzyma ale niszczy paznokcie, inni są zadowoleni i nie zamienią go na nic innego. Są też osoby, które mają obawy ze względu na alergie...

Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na Wasze pytania. Czy hybryda niszczy paznokcie?

 

Kluczowe i powodujące najwięcej problemów z płytką paznokciową jest zdejmowanie hybrydy. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na usuwanie lakieru. Częstym problemem jest przepiłowanie płytki paznokciowej, czyli uraz mechaniczny spowodowany przez nieprofesjonalną manicurzystkę. Zdejmowanie hybryd jest pracochłonne ale nie powinno powodować uszkodzenia paznokci. Właściwy sposób, to rozpuszczenie lakieru w acetonie lub płynie służącym do zdejmowania hybryd, a następnie "zsunięcie" go z powierzchni płytki. Niektóre preparaty po rozpuszczeniu należy jeszcze dokładnie podważyć i usunąć patyczkiem. W przypadku, gdy po opracowaniu patyczkiem pozostają ślady lakieru nie ma potrzeby intensywnego działania pilnikiem – wystarczy delikatnie zmatowić płytkę bloczkiem polerskim. Można również spiłować lakier, używając pilnika lub frezarki, jednak jest to metoda która ma zastosowanie przy paznokciach, na których pod hybrydą jest żel lub akryl.

Pod żadnym pozorem nie należy odrywać na siłę lakieru od płytki paznokcia, bo wraz z nim możemy usunąć także warstwy płytki, co ją dodatkowo osłabi.

Czy hybryda możne uczulić?

Uczulić może nas tak naprawdę wszystko, jednak w przypadku lakierów hybrydowych duże znaczenie ma właściwa aplikacja i przygotowanie płytki paznokcia. Najczęściej spotykana forma alergii to alergia kontaktowa.  Podstawową zasadą jest nakładanie produktu na zdrową płytkę - tu nie ma wyjątków! Dlatego doświadczenie i profesjonalne przygotowanie manicurzystki, która ocenia stan płytki jest bardzo ważne. Należy pamiętać, żeby przestrzegać właściwego czasu naświetlania, tak aby nie pozostawić nieutwardzonego lakieru na płytce. Nie bez znaczenia jest także kontakt lakieru ze skórą - nic takiego nie powinno mieć miejsca. Jeśli przez przypadek skórki zostały zalane należy niezwłocznie usunąć produkt. Absolutnie nie należy też aplikować hybryd, jeśli wał około paznokciowy został uszkodzony na przykład przy usuwaniu skórek! Do momentu całkowitego zagojenia lepiej wstrzymać się z aplikacją. Jeśli przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa nic złego nie powinno się wydarzyć, choć alergia to zawsze sprawa indywidualna.

 

 

Więcej informacji:

www.loveurself.pl

Piękna 66/5, Warszawa, 00-672

pr@loveurself.pl 

Tel: 798 220 242

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 13 września

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Paula Tumala: Moje córeczki karmiłam piersią tylko przez trzy miesiące. Niestety mój organizm nie nadążał produkować pokarmu dla dwóch dziewczynek

Modelka podkreśla, że zależało jej na tym, by móc jak najdłużej karmić piersią swoje córeczki. Niestety jej organizm nie nadążał z produkcją pokarmu dla bliźniczek, które miały spory apetyt. Tumala zachęca jednak inne kobiety do tego, żeby, jeśli mają takie możliwości, nie rezygnowały zbyt szybko z karmienia tylko dlatego, że ktoś je krytykuje lub wyśmiewa. Podkreśla też, że mleko matki to prawdziwa „bomba witaminowa" dla dziecka i żaden zamiennik nie jest w stanie zaoferować mu tylu składników odżywczych.

Muzyka

Piotr Lato: Nie uda mi się pojechać w żadną trasę. Planuję jeden duży koncert

Wokalista zyskał rozpoznawalność dzięki udziałowi w pierwszej edycji programu „Big Brother”. Po 20 latach od premiery kontrowersyjnego show Lato wydał swój debiutancki album pod tytułem „Dust Bowl Desert Night Fantasies”. Cieszy się, że dzięki zmniejszeniu obostrzeń pandemicznych będzie mógł zaprezentować nowy materiał podczas koncertów. Tłumaczy jednak, że nie zamierza ruszyć w tradycyjną trasę, ponieważ jego podejście do koncertowania w trakcie ostatnich miesięcy znacznie się zmieniło.

Finanse

Nieruchomości premium zyskały dzięki pandemii. Nabywcy szukają atrakcyjnych lokalizacji, większych metraży i dostępu do tarasu lub ogródka

Dobrze zlokalizowane nieruchomości o wysokim standardzie okazały się szczególnie odporne na rynkowe wahania spowodowane pandemią. Zainteresowanie wykazywali nie tylko inwestorzy, którzy ten segment traktują jako dobrą lokatę kapitału, lecz także klienci, którzy dla siebie szukają większych metraży. Pandemia wyraźnie zmieniła preferencje nabywców: ważniejszy stał się dostęp do zieleni i naturalnego światła, a także własny balkon lub taras. Odporność rynku premium pokazują m.in. dane KPMG na temat segmentu luksusowych nieruchomości. Rekord padł w Stanach Zjednoczonych, gdzie w III kwartale ub.r. sprzedaż nieruchomości premium wzrosła aż o ponad 60 proc. r/r.