Przegląd mediów

kwiecień 2019

Jak czyste są baseny z piłkami dla najmłodszych?

2019-04-04  |  21:22
Przegląd mediów

Według najnowszych badań opublikowanych przez American Journal of Infection Control (AJIC) czystość w basenie z piłkami pozostawia wiele do życzenia, mówiąc językiem profesjonalistów mogą przyczynić się do przenoszenia zarazków pomiędzy dziećmi.

W latach 80’ XX w. mainstreamowe restauracje wpadły na pomysł, aby umieścić basen z piłkami w swoich lokalach. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ rodzice mogli w spokoju zjeść posiłek a dzieci mogły się pobawić. Jednakże czystość w basenie z piłkami to fikcja, często okazuje się, że elementy zabrudzone są śliną, wymiocinami, moczem czy nawet kałem co prowadzi do rozwoju bakterii i zarazków.

Baseny z piłkami zlokalizowane w restauracjach, klubach dziecięcych, przedszkolach czy szpitalach mają jeden wspólny mianownik, a mianowicie to, że zawsze miejsca te będą niehigieniczne i jak na pewno się domyślacie prowadzić będzie do możliwych infekcji u najmłodszych.

 

Czystość w basenie z piłkami to fikcja

Naukowcy z University of North Georgia przebadała sześć basenów z piłkami w szpitalach i klinikach w stanie Georgia. Wybrano losowo z różnej głębokości od 9 do 15 piłek, które następnie zostały poddane badaniu.

Badanie wykazało oczywiście dużą ilość drobnoustrojów na piłkach, które były testowane w tym 8 typów bakterii, które mogą powodować choroby. Naukowcy stwierdzili, że skupiska bakterii są bardzo wysokie co ułatwia przenoszenie się na osoby korzystające z basenu z piłkami.

Z czym walczymy?

Ogółem amerykańscy naukowcy zidentyfikowali 31 gatunków bakterii i 1 gatunek drożdży. Bakterie związane z człowiekiem jakie znaleziono na piłkach obejmowały:

• Enterococcus faecalis – powoduje zakażenie dróg moczowych oraz zapalenie opon mózgowych.
• Staphylococcus hominis, – powoduje zakażenie krwi-często zgłaszana na oddziale intensywnej terapii u noworodków jako sepsa.
• Streptocccus oralis – powodują zapalenie wsierdzia, zespół niewydolności oddechowej u dorosłych.
• Acinetobacter lwofii, – powoduje zapalenie płuc, posocznice, zapalenie opon mózgowych, zapalenia skóry i dróg moczowych.

 

Wszędzie tam, gdzie znajdują się baseny z plastikowymi piłkami należy wprowadzić regularną procedurę czyszczenia oraz dezynfekcji. Jak sami widzicie nie wolno lekceważyć tego zagrożenia. Czystość w basenie z piłkami musi być na najwyższym poziomie. Jeżeli jako właściciel lokalu, w którym posiadasz tę świetną zabawkę dla dzieci nie wiesz jak uporać się z dezynfekcją zatrudnij fachowców. Zrób to dla siebie oraz dla swoich gości, którzy na pewno będą doceniać higienę w Twojej firmie.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 4 kwietnia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Daria Widawska: Postanowiłam przejść na dietę sirtfood. Dzięki niej schudła Adele, więc ja też jestem dobrej myśli

Aktorka tłumaczy, że nagły spadek aktywności fizycznej i zmiana dotychczasowego trybu życia sprawiły, że zaczęła przybierać na wadze. Daria Widawska nie chciała bezczynnie patrzeć, jak jej ciało zmienia się na niekorzyść. Zależało jej bowiem na utrzymaniu szczupłej sylwetki i zachowaniu dobrej kondycji. W związku z tym podjęła decyzję o modyfikacji codziennych nawyków żywieniowych. Aby proces chudnięcia był bezpieczny i maksymalnie skuteczny, postanowiła wcześniej zasięgnąć porady dietetyka.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Muzyka

Aleksanda Kurzak: Podczas kwarantanny dawałam koncerty online i dużo gotowałam. Postanowiłam wydać książkę kucharską powiązaną ze słynnymi operami

Sopranistka przyznaje, że podczas kwarantanny związanej z sytuacją epidemiologiczną bardzo brakowało jej występów na scenie i kontaktu z publicznością. Choć w tym czasie dwa razy wystąpiła online, to jednak nie ukrywa, że nieco dziwnie się czuła, śpiewając do ekranu komputera. Ostatnie tygodnie śpiewaczka wykorzystała jednak bardzo efektywnie. Zaprezentowała bowiem swoim fanom kulinarne umiejętności, a gdy szukała nowych przepisów i dzieliła się nimi w sieci, narodził się pomysł, by wydać książkę kucharską związaną z kuchnią i operą.

Kosmos i lotnictwo

W kosmos polecimy balonem. Ziemię z wysokości ponad 30 kilometrów będzie można obejrzeć z kapsuły z widokiem 360 stopni [DEPESZA]

Już wkrótce podróż w kosmos może być w turystyce podobnym zjawiskiem jak np. rejs statkiem. W kosmosie powstają pierwsze hotele, wkrótce mogą też wystartować pierwsze komercyjne loty w przestrzeń kosmiczną realizowane przez prywatne firmy. Ziemię będzie można obejrzeć nie tylko z perspektywy statku kosmicznego, lecz także balonu stratosferycznego. Studio PriestmanGoode opracowało koncepcję wysokowydajnego balonu i kapsuły ciśnieniowej dla Space Perspective, aby zabrać turystów kosmicznych w rejs wokół stratosfery. Loty testowe mają się rozpocząć już w 2021 roku.