Przegląd mediów

kwiecień 2019

Jak czyste są baseny z piłkami dla najmłodszych?

2019-04-04  |  21:22
Przegląd mediów

Według najnowszych badań opublikowanych przez American Journal of Infection Control (AJIC) czystość w basenie z piłkami pozostawia wiele do życzenia, mówiąc językiem profesjonalistów mogą przyczynić się do przenoszenia zarazków pomiędzy dziećmi.

W latach 80’ XX w. mainstreamowe restauracje wpadły na pomysł, aby umieścić basen z piłkami w swoich lokalach. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ rodzice mogli w spokoju zjeść posiłek a dzieci mogły się pobawić. Jednakże czystość w basenie z piłkami to fikcja, często okazuje się, że elementy zabrudzone są śliną, wymiocinami, moczem czy nawet kałem co prowadzi do rozwoju bakterii i zarazków.

Baseny z piłkami zlokalizowane w restauracjach, klubach dziecięcych, przedszkolach czy szpitalach mają jeden wspólny mianownik, a mianowicie to, że zawsze miejsca te będą niehigieniczne i jak na pewno się domyślacie prowadzić będzie do możliwych infekcji u najmłodszych.

 

Czystość w basenie z piłkami to fikcja

Naukowcy z University of North Georgia przebadała sześć basenów z piłkami w szpitalach i klinikach w stanie Georgia. Wybrano losowo z różnej głębokości od 9 do 15 piłek, które następnie zostały poddane badaniu.

Badanie wykazało oczywiście dużą ilość drobnoustrojów na piłkach, które były testowane w tym 8 typów bakterii, które mogą powodować choroby. Naukowcy stwierdzili, że skupiska bakterii są bardzo wysokie co ułatwia przenoszenie się na osoby korzystające z basenu z piłkami.

Z czym walczymy?

Ogółem amerykańscy naukowcy zidentyfikowali 31 gatunków bakterii i 1 gatunek drożdży. Bakterie związane z człowiekiem jakie znaleziono na piłkach obejmowały:

• Enterococcus faecalis – powoduje zakażenie dróg moczowych oraz zapalenie opon mózgowych.
• Staphylococcus hominis, – powoduje zakażenie krwi-często zgłaszana na oddziale intensywnej terapii u noworodków jako sepsa.
• Streptocccus oralis – powodują zapalenie wsierdzia, zespół niewydolności oddechowej u dorosłych.
• Acinetobacter lwofii, – powoduje zapalenie płuc, posocznice, zapalenie opon mózgowych, zapalenia skóry i dróg moczowych.

 

Wszędzie tam, gdzie znajdują się baseny z plastikowymi piłkami należy wprowadzić regularną procedurę czyszczenia oraz dezynfekcji. Jak sami widzicie nie wolno lekceważyć tego zagrożenia. Czystość w basenie z piłkami musi być na najwyższym poziomie. Jeżeli jako właściciel lokalu, w którym posiadasz tę świetną zabawkę dla dzieci nie wiesz jak uporać się z dezynfekcją zatrudnij fachowców. Zrób to dla siebie oraz dla swoich gości, którzy na pewno będą doceniać higienę w Twojej firmie.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 4 kwietnia

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Gala Złote Spinacze 2019

Psychologia

Natalia Kukulska: Dzieci zmagające się z traumą mogą w szkole odsuwać się od grupy. Rówieśnicy często są bardzo brutalni i potrafią piętnować różne rzeczy

Wokalistka dobrze wie, z jakimi emocjami mierzy się dziecko, któremu z dnia na dzień runął świat. Jej dzieciństwo naznaczone było ogromną tragedią. Kiedy miała 4 lata, w katastrofie lotniczej zginęła jej mama – Anna Jantar. Natalia Kukulska wspomina, że najgorsze chwile udało się przetrwać dzięki miłości bliskich i wsparciu wychowawców. Jej zdaniem bardzo ważne jest, żeby w takich sytuacjach szkoła sprostała wyzwaniu. Nauczyciele muszą zrozumieć świat zranionego dziecka, biorąc pod uwagę zarówno jego przeżycia, jak i kontekst sytuacji rodzinnej.

Psychologia

W dzienniczkach uczniów dominują negatywne uwagi. Więcej pochwał mogłoby motywować dzieci do pracy i wzmacniać ich dobre cechy

W komunikacji między nauczycielami a rodzicami dominują zwykle negatywne uwagi na temat zachowania uczniów, co powoduje ciągłe napięcia w kontaktach między domem a szkołą. Kadra pedagogiczna rzadko chwali dzieci i zwraca uwagę na pozytywne przykłady zachowań. Tymczasem rodzice powinni wiedzieć, że ich dziecko ma np. talent przywódczy czy potrafi rozwiązywać konflikty w klasie. Dzięki temu mogliby wzmacniać w nich te pozytywne cechy. Dzieci za to czułyby się bardziej zmotywowane do dalszych starań.