Przegląd mediów

kwiecień 2019

Jak czyste są baseny z piłkami dla najmłodszych?

2019-04-04  |  21:22
Przegląd mediów

Według najnowszych badań opublikowanych przez American Journal of Infection Control (AJIC) czystość w basenie z piłkami pozostawia wiele do życzenia, mówiąc językiem profesjonalistów mogą przyczynić się do przenoszenia zarazków pomiędzy dziećmi.

W latach 80’ XX w. mainstreamowe restauracje wpadły na pomysł, aby umieścić basen z piłkami w swoich lokalach. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ rodzice mogli w spokoju zjeść posiłek a dzieci mogły się pobawić. Jednakże czystość w basenie z piłkami to fikcja, często okazuje się, że elementy zabrudzone są śliną, wymiocinami, moczem czy nawet kałem co prowadzi do rozwoju bakterii i zarazków.

Baseny z piłkami zlokalizowane w restauracjach, klubach dziecięcych, przedszkolach czy szpitalach mają jeden wspólny mianownik, a mianowicie to, że zawsze miejsca te będą niehigieniczne i jak na pewno się domyślacie prowadzić będzie do możliwych infekcji u najmłodszych.

 

Czystość w basenie z piłkami to fikcja

Naukowcy z University of North Georgia przebadała sześć basenów z piłkami w szpitalach i klinikach w stanie Georgia. Wybrano losowo z różnej głębokości od 9 do 15 piłek, które następnie zostały poddane badaniu.

Badanie wykazało oczywiście dużą ilość drobnoustrojów na piłkach, które były testowane w tym 8 typów bakterii, które mogą powodować choroby. Naukowcy stwierdzili, że skupiska bakterii są bardzo wysokie co ułatwia przenoszenie się na osoby korzystające z basenu z piłkami.

Z czym walczymy?

Ogółem amerykańscy naukowcy zidentyfikowali 31 gatunków bakterii i 1 gatunek drożdży. Bakterie związane z człowiekiem jakie znaleziono na piłkach obejmowały:

• Enterococcus faecalis – powoduje zakażenie dróg moczowych oraz zapalenie opon mózgowych.
• Staphylococcus hominis, – powoduje zakażenie krwi-często zgłaszana na oddziale intensywnej terapii u noworodków jako sepsa.
• Streptocccus oralis – powodują zapalenie wsierdzia, zespół niewydolności oddechowej u dorosłych.
• Acinetobacter lwofii, – powoduje zapalenie płuc, posocznice, zapalenie opon mózgowych, zapalenia skóry i dróg moczowych.

 

Wszędzie tam, gdzie znajdują się baseny z plastikowymi piłkami należy wprowadzić regularną procedurę czyszczenia oraz dezynfekcji. Jak sami widzicie nie wolno lekceważyć tego zagrożenia. Czystość w basenie z piłkami musi być na najwyższym poziomie. Jeżeli jako właściciel lokalu, w którym posiadasz tę świetną zabawkę dla dzieci nie wiesz jak uporać się z dezynfekcją zatrudnij fachowców. Zrób to dla siebie oraz dla swoich gości, którzy na pewno będą doceniać higienę w Twojej firmie.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 4 kwietnia

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Hanna Lis: Dziesięć lat temu nie segregowałam śmieci. Teraz staram się żyć zgodnie z ideą zero waste

Świadomość społeczeństwa dotycząca zmian klimatycznych w ostatnim czasie wzrosła. Dziennikarka uważa, że temat ekologii jest niezwykle aktualny i ważny, dlatego watro o nim mówić. Zdaniem Hanny Lis drobne zmiany codziennych nawyków prowadzą do polepszenia stanu środowiska. Dbając o ekologię, pokazujemy, że los przyszłych pokoleń nie jest nam obojętny. 

Gwiazdy

Agnieszka Rylik: polskie dzieci mają krzywe kręgosłupy i tyją najszybciej w Europie. Trzeba z tym walczyć

Mistrzyni świata w boksie zawodowym dużą uwagę przywiązuje do aktywności fizycznej. Ostatnimi czasy prowadzi ćwiczenia także dla najmłodszych. Treningi obfitują w ciekawe gry i angażujące zabawy. Rylik twierdzi, że rodzice powinni zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Jej córka uczęszcza na zajęcia ruchowe różnego typu. Próbuje wielu sportów, by móc wybrać te, które najbardziej jej się podobają.

Media

Osi Ugonoh: „Top Model” to dobry początek kariery. Nie jestem zaskoczona wygraną Dawida

Modelka została zwyciężczynią 4 edycji „Top Model” już 5 lat temu. Modelka nadal pracuję w zawodzie i robi karierę w branży. Twierdzi, że program jest bardzo dobrym początkiem i daje dużo możliwości. Jednak, aby zaistnieć w świecie mody należy wykazać się ciężką pracą i odpowiedzialnością. Ugonoh przyznaje, że tegoroczna wygrana Dawida Woskanina nie była dla niej zaskoczeniem. Jej zdaniem wszyscy finaliści 8 edycji mają spore szanse, by profesjonalnie zajmować się modelingiem.

 

CES Las Vegas 2020

Sport

Kluby fitness mogą być zasilane energią wytwarzaną przez ćwiczących. To pozwala oszczędzić na rachunkach za prąd i ograniczyć emisję CO2

SportsArt, dostawca profesjonalnego sprzętu sportowego w Polsce, wprowadził na rynek linię urządzeń cardio ECO-POWR, w których energia kinetyczna generowana przez ćwiczących jest zamieniana na energię elektryczną. Wytworzona siłą ludzkich mięśni energia może stanowić źródło zasilania dla klimatyzatorów, telewizorów, oświetlenia czy lodówek funkcjonujących w siłowni lub fitness klubie. W skali roku, w zależności od wielkości obiektów​, oszczędność prądu może sięgnąć nawet 7 MWh, co przekłada się na rachunki niższe o 7–9 tys. zł. Wyposażenie wszystkich działających w Polsce fitness klubów i siłowni w ekomaszyny mogłoby zredukować polski deficyt energetyczny o moc, jaką dostarcza rocznie średniej wielkości elektrownia węglowa.