Przegląd mediów

kwiecień 2018

King Kong w klubie fitness?! – McFIT wkracza do Białegostoku!

2018-04-05  |  17:06
Przegląd mediów

King Kong w klubie fitness?! – McFIT wkracza do Białegostoku!

 

Afrykańskie maski na ścianach, olbrzymi goryl pośród lian, różowe poroża zwierząt, ozdobne kurtyny i obrazy – ta mieszanka rozmaitych stylów, od street artu przez etno aż po sztukę nowoczesną, to nie plan zdjęciowy filmu czy teatralna scenografia, lecz kolejna odsłona nowego studia fitness sieci McFIT! To niezwykłe miejsce na sportowej mapie Białegostoku, już od 5 kwietnia będzie dostępne przez 10 dni dla wszystkich chętnych, bez żadnych limitów, zupełnie za darmo!

 

Miłośnicy sportu, wśród których znaleźli się m.in.: Kamila Lićwinko, Gabriel Piotrowski i Tomasz Klimiuk, jako pierwsi mieli okazję przetestować nowy klub fitness, zlokalizowany przy ul. Bohaterów Monte Cassino 10 w Białymstoku.

 

W trakcie premierowej prezentacji nowego Studia McFIT, jego kierowniczka przedstawiła obecnym gościom różnorodne strefy fitness wraz z dostępnymi modułami treningowymi. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – niezależnie od tego, czy traktuje sport zawodowo czy wyłącznie jako hobby. „Tajemnica atletycznej sylwetki tkwi w angażowaniu mięśni w możliwie wszechstronny sposób. W tym celu niezbędny jest klub fitness zapewniający różnorodne możliwości treningu. McFIT ma dosłownie wszystko, czego trzeba, by osiągnąć życiową formę – zarówno dla kobiet jak i mężczyzn”, zaznacza Pierre Geisensetter, rzecznik prasowy McFIT. „Dzięki ogromnej strefie Kardio, nowym zajęciom fitness na żywo, bogatej ofercie maszyn, wolnych ciężarów i przyrządów do treningu funkcjonalnego, a także naszemu programowi wirtualnych zajęć fitness CYBEROBICS® wprowadzamy nową jakość teraz także w Białymstoku. Jestem pewny, że oferta McFIT dodatkowo wzmocni i tak już spore zainteresowanie fitnessem w tym regionie.”

 

Z nowej siłowni na mapie miasta cieszy się m.in. halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż, Kamila Lićwinko. „Jako zawodniczka KS Podlasie, niezmiernie cieszę się z nowego obiektu sportowego dostępnego w naszym regionie. Aktywny tryb życia ważny jest nie tylko dla zawodowców. Nowe studio McFIT bez wątpienia oferuje wiele urozmaiconych treningów, nie zaznamy w nim rutyny.”

 

Znane szerzej społeczności internetowej, Wanesa Sulik, zawodniczka bikini fitness oraz modelka i vlogerka Justyna Żak, były pod wrażeniem wielkości obiektu oraz licznych możliwości treningowych. Panie zgodnie przyznały, że sport to dla nich nie tylko relaks, ale również część pracy zawodowej. „Aktywność fizyczna, a zarazem dbanie o nienaganną prezencję, na stałe wpisane jest w nasze obowiązki zawodowe. Pomaga to redukować stres i poprawia samopoczucie, co znacznie ułatwia wypełnianie codziennych obowiązków. Posiadając tak liczne grono obserwujących chcemy, aby dbanie o zdrowie i aktywne spędzanie wolnego czasu było konsekwentnie promowane, szczególnie wśród młodych ludzi.” – komentowała Justyna.

 

Profesjonalny tancerz i finalista programu You Can Dance 3 Gabriel Piotrowski najlepiej czuł się w strefie treningu obwodowego The Cage. „Najlepszy trening dla mnie to ten najbardziej urozmaicony, doprowadzający moje ciało do granic możliwości, a zarazem odbywający się w luźnej atmosferze. Intensywnie pracuję nad poprawianiem siły, koordynacji i wytrzymałości. Trenuję od dziecka, więc na obecnym etapie, naprawdę doceniam różnorodność. W McFIT dostępne są liczne moduły treningowe, więc nie ma tu miejsca na nudę! Uwielbiam wspólny trening z przyjaciółmi, a w tym klubie nie brakuje wolnej przestrzeni.”

 

Dla kulturystów takich jak Dawid Czechowicz siłownia jest niemal drugim domem. „Założenia koncepcji HOME OF FITNESS sprawiają, że nie chce nam się opuszczać tego miejsca, nawet po skończonym treningu. Nie brakuje tu przestrzeni na odpoczynek, a także na miłe pogawędki z innymi klubowiczami. Delikatne oświetlenie oraz wystrój sprawiają, że czujemy się dosłownie jak w domu. Strefa wolnych ciężarów czy Maszyn nie zawiedzie nawet profesjonalistów - udostępniony sprzęt jest światowej klasy”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)

Informacje z dnia: 5 kwietnia

Gwiazdy

Natalia Janoszek: Nie do końca dobrze czuję się w Indiach. Nie pasuje mi sposób traktowania kobiet oraz klimat

Chciałabym dzielić czas między Indie, USA i Polskę – mówi aktorka. Nie wyobraża sobie opuszczenia rodzinnego kraju, jest bowiem mocno związana z najbliższymi krewnymi. W Indiach nie czuje się też zupełnie dobrze, przeszkadza jej bowiem klimat oraz niska pozycja społeczna kobiet. Podróżuje do Mumbaju tylko na czas pracy na planie filmowym.

 

Gwiazdy

Karolina Malinowska: Nie wyobrażam sobie, żeby przy wigilijnym stole zabrakło tego jednego miejsca dla samotnego wędrowca

Modelka podkreśla, że dla niej puste miejsce przy stole to jedna z najważniejszych wigilijnych tradycji. Przygotowując kolację, zawsze stawia dodatkowe nakrycie dla zbłąkanego wędrowca bądź zaprasza kogoś, kto w tym momencie szczególnie potrzebuje wsparcia. Modelka pamięta, że kiedy jeszcze była dzieckiem, to do drzwi jej rodzinnego domu zapukał właśnie taki samotny człowiek.

 

Zdrowie

Lekarze z Gdańska chcą ograniczyć liczbę powikłań po udarach mózgu. W badaniach wykorzystają m.in. techniki sztucznej inteligencji

Każdego roku udar mózgu dotyka ponad 80 tys. Polaków. U wielu z nich w trakcie leczenia występują poważne powikłania, takie jak krwotok śródczaszkowy. Lekarze z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Siemens Healthineers chcą zminimalizować to ryzyko. Dzięki innowacyjnym badaniom będzie możliwe typowanie pacjentów, u których istnieje wysokie ryzyko wystąpienia powikłań. Z taką wiedzą lekarz będzie mógł w każdym przypadku ocenić ryzyko, jakie wiąże się z poddaniem danego pacjenta specjalistycznej terapii, i zaproponować bezpieczniejszą alternatywę. W ramach projektu zostaną zebrane dane obrazowe i kliniczne, a badacze skorzystają m.in. z technologii opartych na sztucznej inteligencji. 

 

Dziecko

Anna Dereszowska: Wioski Dziecięce dają potrzebującym maluchom prawdziwy dom i dużo miłości. To wyjątkowe miejsce

Aktorka docenia działalność Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i chętnie angażuje się w jego kolejne projekty. Tłumaczy, że poprzez najnowszą kampanię „Rozjaśnij dzieciom święta” w imieniu maluchów wyjątkowy apel w świat wysyłają dorośli. Starają się jak najgłośniej mówić o ich trudnej rzeczywistości, bo właściwie tylko oni mogą ją zmienić i wspólnymi siłami sprawić, by opuszczone, potrzebujące pomocy dzieci miały szansę poznać magię jasnych, rodzinnych świąt.