Przegląd mediów

luty 2019

Marka kosmetyków Martina Gebhardt Naturkosmetik nagrodzona Diamentem Beauty 2019

2019-02-22  |  12:04
Przegląd mediów
Do pobrania

    doc 0.02 MB

Niemiecka marka kosmetyków Martina Gebhardt Naturkosmetik powstała z potrzeby, która przerodziła się w konieczność. A była to konieczność usunięcia widocznej i brzydkiej blizny z twarzy dziecka. Czy się udało? Zapraszam na naturalną opowieść o poszukiwaniu antidotum na piękno. Czy Martina Gebhardt ukryła ją w swojej marce kosmetyków naturalnych?


 

Jak myślisz, co pomogło usunąć tę bliznę z twarzy dziecka? Okazuje się, że wcale nie był to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej ani chirurgii plastycznej. Wystarczyła zwykła maść z lanoliną. To sprawiło, że Martina Gebhardt zaczęła poszukiwać skutecznego antidotum, które pomoże w codziennej pielęgnacji skóry problematycznej. Czytała książki, słuchała ekspertów, poznawała zioła i ich pielęgnacyjne właściwości. Kolejnym etapem było tworzenie naturalnych kosmetyków wypełnionych ekstraktami z roślin i ziół. Udało jej się własnoręcznie wyprodukować maść z tymianku i szałwii. Tak bardzo poprawiła ona kondycję jej cery, że znajomi zaczęli dopytywać o ten preparat.


 

Po jakimś czasie maleńki warsztat kosmetyczny zmienił się w większą firmę, którą nazwano Martina Gebhardt Naturkosmetik. Co ciekawe, zainteresowanie kosmetykami tej marki wzrosło po wybuchu w Czarnobylu. Wtedy to pojawiły się pierwsze sklepy ze zdrową żywnością i ludzie zaczęli uświadamiać sobie, jak bardzo istotny jest ekologiczny styl życia. To był czas ogromnej popularności naturalnych kosmetyków Martina Gebhardt. Wówczas twórczyni marki postanowiła założyć ogród ziołowy. Firma powoli się rozrastała, i tak w 1994 roku produkcję kosmetyków Martina Gebhardt Naturkosmetik przeniesiono do 400-letniego klasztoru w Wessobrunn. Siedziba firmy znajduje się w Aplach.


 

Jak mówi właścicielka firmy: "Chcę ulepszać świat, dzięki wszystkiemu, co robię". Promuje ona życie w zgodzie z zasadami ekologii. Tworzone przez nią kosmetyki są w 100% preparatami naturalnymi. Aż 90% z nich pochodzi z upraw biodynamicznych lub uprawianych metodami ekologicznymi. Marka odrzuca substancje syntetyczne, które mają przedłużyć datę przydatności kosmetyków oraz sztuczne zapachy i wszelkie zbędne składniki, które mogłyby niekorzystnie wpływać na ludzki organizm bądź środowisko naturalne. Równie rygorystycznie podchodzi do składników testowanych na zwierzętach.


 

Właścicielka marki niemieckich kosmetyków Martina Gebhardt Naturkosmetik uwielbia podróżować po świecie, by poszukiwać ekologicznych, naturalnych i organicznych składników. Olejek z orzecha kokosowego zastępuje syntetyczne i mineralne substancje zapewniające ochronę przed słońcem w kosmetykach Martina Gebhardt.


 

Przeczytaj cały materiał: Marka kosmetyków Martina Gebhardt Naturkosmetik nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 22 lutego

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Sylwester Wilk planuje ślub. Ze swoją narzeczoną poznali się w internecie

Sportowiec dużo czasu poświęca obecnie na planowanie swojego ślubu, który odbędzie się w przyszłym roku. Tłumaczy, że uroczystość będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Wraz ze swoją narzeczoną Julią chcą zaskoczyć gości między innymi nietypowym pierwszym tańcem. Nie będzie to klasyczny walc, lecz współczesny, romantyczny taniec z ciekawą choreografią. Sylwester Wilk ma nadzieję, że pandemia już niedługo ustąpi i uda się zrealizować wszystkie plany. Chciałby, żeby był to najpiękniejszy dzień jego życia.

Seriale

Piotr Cyrwus: Jestem mieszkańcem całej Polski. Nie chciałbym się przyzwyczajać do jednego miejsca, póki nie muszę

Aktor wciela się w jedną z głównych ról w nowej produkcji TVN „Żywioły Szaszy”. Akcja serialu, podobnie jak książki, na podstawie której powstał, rozgrywa się w Łodzi. Piotr Cyrwus wspomina, że kiedyś pracował w łódzkim Teatrze Jaracza. Przyznaje jednak, że nie darzy miasta sentymentem – dawniej brakowało w nim przestrzeni i zieleni. Przyznaje jednak, że Łódź ostatnio zmienia się na korzyść mieszkańców i przyjezdnych. Miasto staje się coraz bardziej przyjazne.

IT i technologie

Na bezdech senny może cierpieć nawet 2,5 mln Polaków. Nowe technologie pozwalają przeprowadzić diagnostykę we własnym łóżku

Głośne chrapanie i częste wybudzenia w nocy, a w dzień przewlekłe zmęczenie, bóle głowy i trudności z koncentracją – to klasyczne objawy bezdechu sennego, na który choruje kilkanaście procent populacji, często nawet o tym nie wiedząc. Choć wydaje się niegroźny, to nieleczony może prowadzić do rozwoju poważnych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, a nawet udar mózgu. Szybkie rozpoznanie oraz wdrożenie leczenia są kluczowe dla ich uniknięcia. Problem jednak stanowi długi czas oczekiwania na badanie diagnostyczne. Atrakcyjną alternatywą okazały się nowe technologie i telemedycyna, które pozwalają na wykonanie takiego badania w domu, a konkretniej we własnym łóżku pacjenta, bez konieczności odbycia wizyt w placówce medycznej. Nowoczesne urządzenia ułatwiają również późniejszą terapię pod „zdalnym” okiem lekarza.