Przegląd mediów

kwiecień 2019

Mistrzostwa w myciu okien podczas „The Cleaning Show” w Londynie

2019-04-04  |  21:20
Przegląd mediów

Branżowe spotkanie „The Cleaning Show”, które odbyło się w Londynie w dniach 19-21 marca 2019 r., było również gospodarzem pierwszych w historii mistrzostw świata w myciu okien. Podczas zawodów można było spotkać zawodników z całego świata, co bardzo dobrze świadczy o zainteresowaniu i poziomie wydarzenia.

O co w tym wszystkim chodzi?

Zawodnicy zostali wyposażeni w odpowiedni sprzęt do czyszczenia okien oraz w blisko 8 litrów wody, następnie mieli za zadanie umyć trzy okna takie jak możemy spotkać każdym biurze. Głównym kryterium, jakim kierowali się sędziowie to czas, stosowano również kary czasowe na podstawie pozostawionych smug czy zacieków na czyszczonych powierzchniach.

Dystrybutorzy sprzedający sprzęt do czyszczenia okien oraz producenci środków czystości podkreślają, że takie konkursy są doskonałą okazją do przetestowania produktów przez najlepszych ludzi w swoim fachu. Dzięki temu między innymi będzie można zaprojektować i stworzyć sprzęt do czyszczenia okien z myślą o najlepszej ergonomii oraz wykonać taki produkt z najlepszych dostępnych materiałów. Konstrukcja i wydajność narzędzi do czyszczenia okien ma kluczowe znaczenie w codziennej pracy.

 

Zwycięzca może być tylko jeden

Zwycięzcą i mistrzem świata w myciu okien został Jeremiah Hickey z Kalifornii (USA). Amerykanin umył 3 okna w zaledwie 17,02 sekundy. Niestety nie udało się pobić rekordu Guinnessa – aktualny rekordzistą w myciu okien na czas jest Terry „Turbo” Burrows z Essex w Anglii z czasem zaledwie 9, 14 sekund. Główną nagrodą w konkursie było 1000 funtów, lecz oprócz wysokiej nagrody pieniężnej zyskano również prestiż oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi na całym świecie.

Może w przyszłym roku uda się pobić rekord lub w podczas kolejnych mistrzostw Polacy zaznaczą swoją obecność. Kto wie, może taka konkurencja pojawi się w przy okazji Targów Profesjonalnych Rozwiązań Utrzymania Czystości, które zostały przeniesione na jesień 2020?


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 4 kwietnia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Michał Piróg: Nienawidziłem kręconych włosów, więc przez 20 lat prostowałem je keratyną. Teraz stwierdziłem, że zaryzykuję

Tancerz przyznaje, że zmianę fryzury wymusiła na nim pandemia koronawirusa i związane z nią zawieszenie działalności zakładów fryzjerskich. Przez większość życia nie przepadał bowiem za swoimi naturalnymi, kręconymi włosami, więc najczęściej je prostował lub ścinał. Michał Piróg tłumaczy również, że okres kwarantanny starał się wykorzystywać produktywnie, nadrabiając zaległości kulturalne. Choreograf cieszy się jednak, że rzeczywistość powoli wraca do normalności, ponieważ tęsknił za spotkaniami z przyjaciółmi i aktywnością na świeżym powietrzu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Medycyna

Pierwsze latające taksówki już za dwa lata. Rozładują zakorkowane miasta i przyspieszą krótkie podróże

Systemy autonomizujące pracę pojazdów transportowych pozwolą stworzyć inteligentne latające taksówki. Dzięki zastosowaniu technologii dronowych możliwe będzie wdrożenie do służby ekologicznych taksówek elektrycznych pionowego startu i lądowania z systemem autopilota na pokładzie. Sztuczna inteligencja przejmie w nich rolę kierowcy-oblatywacza, umożliwiając szybkie i sprawne przemieszczanie się po aglomeracji. Rynek podchodzi jednak dość sceptycznie do autonomicznych latających taksówek.

Medycyna

Światło UV-C zabija 99,9 proc. koronawirusa w ciągu kilku sekund. Badania wykazały, że wirusy zabija także rodzaj światła bezpiecznego dla ludzi [DEPESZA]

Nawet 99,9 proc. koronawirusów może zostać zabitych pod wpływem światła UV-C. Dotyczy to także wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19. Dotychczas wirusy mogły być zabijane przez konwencjonalne bakteriobójcze światło UV-C o długości fali 254 nm, niebezpiecznej dla ludzi. Badania Signify i Uniwersytetu Bostońskiego wykazały jednak, że dla koronawirusa zabójcze jest także światło UV-C o długości fali 222 nm, które nie uszkadza ludzkich komórek. – Udostępnimy technologię innym firmom oświetleniowym, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na dezynfekcję – zapowiada Eric Rondolat, prezes Signify.