Przegląd mediów

marzec 2019

Mydło w kostkach wraca do łask

2019-03-10  |  10:44
Przegląd mediów

Mydło w kostkach na przestrzeni ostatnich lat prawie całkowicie wypadło z łask konsumentów. Uznano, że na kostkach mydła znajduje się bardzo dużo bakterii i ich używanie jest niehigieniczne. Obecnie, konsumenci dbający o środowisko naturalne odchodzą od plastikowych dozowników na mydło, dlatego, aby nie tworzyć zbędnych ilości odpadów.

W Wielkiej Brytanii na mydło w kostkach konsumenci wydali 77,8 mln euro w 2018 roku, a w roku 2017 tylko 75,6 mln euro. Ze statystyk wynika, że sprzedaż mydła w płynie i żelów pod prysznic drastycznie spadła.

 

Mydło w kostkach nie jest takie złe…

Dyrektor ds. Strategicznych w firmie Kantar Worldpanel Tim Nancholas twierdzi, że wzrost sprzedaży mydła w kostkach spowodowany jest trendem, jakim kierują się klienci dbający o środowisko naturalne. Zależy im na unikaniu powstawania plastikowych opakowań. Co więcej , luksusowe mydelniczki okazują się coraz bardziej popularne.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, mydło w kostkach wypadło z łask, ponieważ twierdzono, że przenoszą różnego rodzaju bakterie. Już w 1965 r. naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym celowo skazili swoje ręce bakteriami takimi jak Staph i E.coli. Następnie dłonie umyto mydłem w kostce oraz poprosili trzecią osobę, aby użyła tego samego mydła do umycia rąk. Okazało się, że ilość bakterii przeniesionych do drugiego użytkownika jest nieznaczna.

 

W 1988 r. przeprowadzono drugi eksperyment, tym razem został wykonany przez jednego z producentów. Tym razem zespół naukowców „zaszczepił” kostce mydła bakterie E.coli i Pseudomas. Poproszono 16 osób o umycie rąk za pomocą „skażonego” mydła. Po wykonaniu zadania zbadano dłonie osób biorących w eksperymencie. Jak się okazało, żadna z nich nie miała wykrywalnego poziomu bakterii na swoich rękach.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 10 marca

Gwiazdy

Dorota Wellman o hejterach: Nie czytam czegoś, co jest wylaniem czyichś kompleksów. Nie interesuje mnie to

Dziennikarka przyznaje, że na co dzień spotyka się z ogromnym hejtem, ale za nic ma tego typu krytykę. Negatywne komentarze anonimowych osób nie są dla niej w żaden sposób konstruktywne, bo mają na celu tylko obrażanie i poniżanie. Uprzedzając ataki, w swojej najnowszej książce „I ty możesz być modelką” dziennikarka z góry zastrzegła, że poprzez tę publikację nie promuje otyłości.

Seriale

Danuta Stenka: kręcenie scen erotycznych nie należy do przyjemności

Wszystkie sytuacje, które w życiu sprawiają przyjemność, na planie filmowym są koszmarem  mówi gwiazda. Ma na myśli m.in. sceny erotyczne, których kręcenie zawsze wywołuje w niej napięcie nerwowe. Aktorka podkreśla jednak, że dyskomfort ten może zmniejszyć nastrojowe oświetlenie planu oraz umiejętności operatora.

Motoryzacja

Młodych kierowców gubi brawura i małe doświadczenie. Powodują najwięcej wypadków drogowych

Młodzi kierowcy w wieku 18–24 lata stanowią największą grupę zarówno sprawców, jak i ofiar wypadków drogowych. Tylko w Polsce w 2018 roku z 31,7 tys. wypadków ponad 5 tys. spowodowali właśnie młodzi kierowcy. Gubi ich szybka jazda i skłonność do brawury w połączeniu z brakiem doświadczenia oraz stosunkowo niewielkimi umiejętnościami. Niezbędną wiedzę mogą zdobyć na szkoleniach z zawodowymi kierowcami.

Motoryzacja

Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.