Przegląd mediów

grudzień 2018

Odpowiedni mop ułatwi utrzymanie czystości

2018-12-12  |  07:48
Przegląd mediów

Niezbędny do czyszczenia mop to narzędzie, bez którego żadne gospodarstwo domowe nie może być utrzymane w czystości, a co dopiero ma powiedzieć profesjonalny serwis sprzątający. Poniżej mamy dla Was pokrótce przygotowane informacje na temat rodzajów i zastosowań mopa w codziennej pracy.

 

Mop – rodzaje i zastosowanie

• Bawełniany mop (sznurkowy) – ten mop składa się z kilku lub kilkunastu bawełnianych sznurków, często z taśmą zwiększającą żywotność oraz z zakończeniem umożliwiającym zamocowanie do stelażu. Używany jest głównie do oczyszczania powierzchni z płynów i wycieków. Może wchłonąć duże ilości brudu i wody.

• Płaski mop bawełniany – przeznaczony do mycia na mokro i wilgotno, doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu posadzek podłogowych. Idealnie nadaje się do mycia terakoty, ceramiki, PCV czy linoleum. Bardzo dobre właściwości chłonne.

 

• Płaski mop z mikrofibry — świetnie nadaje się do czyszczenia wszystkich płaskich rodzajów podłóg, najbardziej jest skuteczny zwłaszcza w czyszczeniu płytek gresowych i ceramicznych. Dzięki mikrofibrze czyszczenie staje się jeszcze bardziej skuteczne.

• Mop paskowy (bawełniany) – przeznaczony do codziennych prac porządkowych w małych i średnich pomieszczeniach oraz w mieszkaniach i domach. Do mycia na mokro i wilgotno.

Aby żywotność naszego mopa była jak najdłuższa musimy o niego dbać. Zawsze po skończonej pracy musimy dokładnie wypłukać i go umyć. Jeszcze przed wypłukaniem usuwamy wszelkie zabrudzenia stałe spomiędzy włókien jak np. kawałki plastiku, włosy czy inne stałe zabrudzenia.

 

Kodowanie kolorami

Tak jak w przypadku kodowania kolorami ściereczek postępujemy dokładnie, tak samo z mopami. Można to uzyskać poprzez kupno mopów w odpowiednich kolorach lub owinąć kolorowe paski wokół uchwytów. Standardowy schemat kodowania kolorami to: czerwony dla toalet i sanitariatów, zielony dla kuchni i obszarów spożywczych, niebieski do ogólnego utrzymania czystości w pomieszczeniach i np. kolor czarny do pomieszczeń o specjalnych zastosowaniu.

Oczywiście podany przez nas system kodowania kolorami to tylko standardowa reguła, możecie określić kolory we własnym zakresie i pod względem upodobań. Ważne jest to, aby mop używany do czyszczenia toalet nie znalazł zastosowania w kuchniach i na odwrót.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)

Informacje z dnia: 12 grudnia

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek: odczarowałam mit matki Polki, który przez wiele lat towarzyszył kobietom w Polsce

Aktorka podkreśla, że dzięki programowi „Sexy mama” blisko sto kobiet podjęło wyzwanie, przeszło metamorfozę i stawiło czoła przeciwnościom losu. Na swoim przykładzie aktorka między innymi udowadniała im, że ciąża i macierzyństwo nie muszą wykluczać ich z aktywności zawodowej, bo jeśli dobrze zorganizuje się czas, można wszystko ze sobą pogodzić. Najważniejszym przesłaniem programu było jednak zmotywowanie pań do tego, by zadbały o swoje zdrowie i kondycję.

 

Gwiazdy

Katarzyna Zielińska: Mam w środku radość z tego, że mogę zawalczyć o siebie i swoje marzenia. Mamy jedno życie, żeby się spełniać

Aktorka podkreśla, że w jej przypadku połączenie macierzyństwa i pracy zawodowej nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony bliskich osób. Katarzyna Zielińska jest mamą dwóch synów: Henryka i Aleksandra. Nie ukrywa, że są oni dla niej największą motywacją do działania. Po przerwie wróciła do pracy i działa na pełnych obrotach. W ostatnim czasie skupiła się na tworzeniu spektaklu muzycznego w Teatrze Roma, bo jak przyznaje – z przyjemnością podejmuje nowe wyzwania, a przy tym stara się, by nie ucierpiały na tym jej relacje z dziećmi.

Media i PR

Ponad 50 proc. firm w Polsce stara się budować pozytywny wizerunek w oczach pracowników. W obecnej sytuacji na rynku pracy to konieczność

Ponad połowa pracodawców twierdzi, że ma strategię employer brandingową, a co czwarty nad nią pracuje – wynika z badania HRM Institute. Wiele firm prowadzi takie działania z doskoku. Ma to duże znaczenie na dzisiejszym trudnym rynku pracy. Zdaniem ekspertów negatywne opinie o firmie jako pracodawcy oraz brak odpowiednich działań w zakresie employer brandingu mogą oznaczać problemy w rekrutacji, ponieważ dla pracowników – poza wynagrodzeniem i benefitami – coraz bardziej liczą się wartości reprezentowane przez daną firmę i jej prestiż. Ponad 60 proc. śledzi informacje publikowane o ich pracodawcy przez osoby trzecie.

 

Teatr

Rafał Królikowski i Kacper Kruszewski w nowym spektaklu muzycznym Teatru Roma

Na małej scenie Teatru Roma odbyła się premiera spektaklu "Nowy Jork. Prohibicja". Jest to muzyczna opowieść o amerykańskiej metropolii z lat 20., która pod pozorem lekkiej rozrywki kryje aktualne do dziś przesłanie na temat wolności.  W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Katarzyna Zielińska, Rafał Królikowski i Kacper Kruszewski.