Przegląd mediów

grudzień 2018

Odpowiedni mop ułatwi utrzymanie czystości

2018-12-12  |  07:48
Przegląd mediów

Niezbędny do czyszczenia mop to narzędzie, bez którego żadne gospodarstwo domowe nie może być utrzymane w czystości, a co dopiero ma powiedzieć profesjonalny serwis sprzątający. Poniżej mamy dla Was pokrótce przygotowane informacje na temat rodzajów i zastosowań mopa w codziennej pracy.

 

Mop – rodzaje i zastosowanie

• Bawełniany mop (sznurkowy) – ten mop składa się z kilku lub kilkunastu bawełnianych sznurków, często z taśmą zwiększającą żywotność oraz z zakończeniem umożliwiającym zamocowanie do stelażu. Używany jest głównie do oczyszczania powierzchni z płynów i wycieków. Może wchłonąć duże ilości brudu i wody.

• Płaski mop bawełniany – przeznaczony do mycia na mokro i wilgotno, doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu posadzek podłogowych. Idealnie nadaje się do mycia terakoty, ceramiki, PCV czy linoleum. Bardzo dobre właściwości chłonne.

 

• Płaski mop z mikrofibry — świetnie nadaje się do czyszczenia wszystkich płaskich rodzajów podłóg, najbardziej jest skuteczny zwłaszcza w czyszczeniu płytek gresowych i ceramicznych. Dzięki mikrofibrze czyszczenie staje się jeszcze bardziej skuteczne.

• Mop paskowy (bawełniany) – przeznaczony do codziennych prac porządkowych w małych i średnich pomieszczeniach oraz w mieszkaniach i domach. Do mycia na mokro i wilgotno.

Aby żywotność naszego mopa była jak najdłuższa musimy o niego dbać. Zawsze po skończonej pracy musimy dokładnie wypłukać i go umyć. Jeszcze przed wypłukaniem usuwamy wszelkie zabrudzenia stałe spomiędzy włókien jak np. kawałki plastiku, włosy czy inne stałe zabrudzenia.

 

Kodowanie kolorami

Tak jak w przypadku kodowania kolorami ściereczek postępujemy dokładnie, tak samo z mopami. Można to uzyskać poprzez kupno mopów w odpowiednich kolorach lub owinąć kolorowe paski wokół uchwytów. Standardowy schemat kodowania kolorami to: czerwony dla toalet i sanitariatów, zielony dla kuchni i obszarów spożywczych, niebieski do ogólnego utrzymania czystości w pomieszczeniach i np. kolor czarny do pomieszczeń o specjalnych zastosowaniu.

Oczywiście podany przez nas system kodowania kolorami to tylko standardowa reguła, możecie określić kolory we własnym zakresie i pod względem upodobań. Ważne jest to, aby mop używany do czyszczenia toalet nie znalazł zastosowania w kuchniach i na odwrót.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 12 grudnia

Gwiazdy

Paulina Młynarska: Mam ogromny problem z mową nienawiści. Codziennie trafia do mnie cała masa gróźb karalnych

Dziennikarka podkreśla, że spiralę nienawiści wobec znanych osób systematycznie nakręcają media. Publikowane przez nie artykuły bowiem często redagowane są w taki sposób, by ukazać kogoś w najgorszym świetle, a co za tym idzie – sprowokować internautów do obraźliwych komentarzy, wulgaryzmów, a nawet gróźb. Bliscy dziennikarki, jak również ona sama niejednokrotnie padali ofiarą hejterów, którzy nie powstrzymali się nawet wtedy, kiedy jej ojciec leżał ciężko chory w szpitalu.

Problemy społeczne

Ponad połowa osób z autyzmem boi się wychodzić z domu. Problemem jest brak akceptacji i nieprzystosowanie przestrzeni publicznych

Mimo że w ostatnich latach wzrosła świadomość na temat autyzmu, to osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny oceniają, że w społeczeństwie nadal brakuje zrozumienia. 69 proc. z nich spotkało się z dyskryminacją w miejscach publicznych. 77 proc. odczuwa stres związany z opuszczeniem domu, a dla 52 proc. jest on na tyle duży, że w ogóle unikają wychodzenia. Co dziesiąty rodzic dziecka z ASD spotkał się z bezpośrednią, słowną agresją albo groźbami – wynika z badań Fundacji JiM. Aby zwiększyć społeczną świadomość dotyczącą autyzmu, fundacja zapoczątkowała kampanię Polska na niebiesko pod hasłem „Autyzm. Wystarczy zrozumieć”. 

Zdrowie

Z kina do medycyny. Nowoczesne techniki wizualizacji rewolucjonizują chirurgię i diagnostykę

Nowoczesne wizualizacje umożliwiają tworzenie niezwykle precyzyjnego obrazu wnętrza ludzkiego ciała. Ułatwia to stawianie diagnozy oraz zwiększa precyzję wykonywania zabiegów chirurgicznych. Stanowi też istotną pomoc w nauce anatomii dla studentów medycyny. Technologia ta wykorzystuje metody stosowane przez twórców animacji filmowych.

 

Medycyna

Endoprotezy wkrótce zastąpią każdy niesprawny staw. Dzięki biomateriałom nowej generacji pomogą odbudować kości i będą stymulować organizm do lepszej pracy

Już niedługo niemal każdą zużytą część ciała będzie można wymienić. Od lat funkcjonują już endoprotezy, które z sukcesem zastępują stawy, czy kości z nowotworem. Dzięki nowym biomateriałom endoprotezy są coraz wytrzymalsze, a nowa powłoka sprawia, że lepiej współpracują z organizmem człowieka i środowiskiem. W efekcie nie trzeba będzie ich wszczepiać w ostateczności, ale będzie można reagować już przy pierwszych zmianach. Przy zwykłych złamaniach mogą zaś stymulować kości do szybszego wzrostu.