Przegląd mediów

grudzień 2018

Odpowiedni mop ułatwi utrzymanie czystości

2018-12-12  |  07:48
Przegląd mediów

Niezbędny do czyszczenia mop to narzędzie, bez którego żadne gospodarstwo domowe nie może być utrzymane w czystości, a co dopiero ma powiedzieć profesjonalny serwis sprzątający. Poniżej mamy dla Was pokrótce przygotowane informacje na temat rodzajów i zastosowań mopa w codziennej pracy.

 

Mop – rodzaje i zastosowanie

• Bawełniany mop (sznurkowy) – ten mop składa się z kilku lub kilkunastu bawełnianych sznurków, często z taśmą zwiększającą żywotność oraz z zakończeniem umożliwiającym zamocowanie do stelażu. Używany jest głównie do oczyszczania powierzchni z płynów i wycieków. Może wchłonąć duże ilości brudu i wody.

• Płaski mop bawełniany – przeznaczony do mycia na mokro i wilgotno, doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu posadzek podłogowych. Idealnie nadaje się do mycia terakoty, ceramiki, PCV czy linoleum. Bardzo dobre właściwości chłonne.

 

• Płaski mop z mikrofibry — świetnie nadaje się do czyszczenia wszystkich płaskich rodzajów podłóg, najbardziej jest skuteczny zwłaszcza w czyszczeniu płytek gresowych i ceramicznych. Dzięki mikrofibrze czyszczenie staje się jeszcze bardziej skuteczne.

• Mop paskowy (bawełniany) – przeznaczony do codziennych prac porządkowych w małych i średnich pomieszczeniach oraz w mieszkaniach i domach. Do mycia na mokro i wilgotno.

Aby żywotność naszego mopa była jak najdłuższa musimy o niego dbać. Zawsze po skończonej pracy musimy dokładnie wypłukać i go umyć. Jeszcze przed wypłukaniem usuwamy wszelkie zabrudzenia stałe spomiędzy włókien jak np. kawałki plastiku, włosy czy inne stałe zabrudzenia.

 

Kodowanie kolorami

Tak jak w przypadku kodowania kolorami ściereczek postępujemy dokładnie, tak samo z mopami. Można to uzyskać poprzez kupno mopów w odpowiednich kolorach lub owinąć kolorowe paski wokół uchwytów. Standardowy schemat kodowania kolorami to: czerwony dla toalet i sanitariatów, zielony dla kuchni i obszarów spożywczych, niebieski do ogólnego utrzymania czystości w pomieszczeniach i np. kolor czarny do pomieszczeń o specjalnych zastosowaniu.

Oczywiście podany przez nas system kodowania kolorami to tylko standardowa reguła, możecie określić kolory we własnym zakresie i pod względem upodobań. Ważne jest to, aby mop używany do czyszczenia toalet nie znalazł zastosowania w kuchniach i na odwrót.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 12 grudnia

Gwiazdy

Baron: Dbam o siebie. To żaden wstyd dla faceta

Muzyk wypracował receptę na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jego zdaniem wszystko to zapewnia połączenie aktywności fizycznej, odpowiedniej diety oraz otaczanie się pozytywnymi ludźmi. Podkreśla też, że w dbaniu o siebie, zwłaszcza w kwestii zdrowia, a nie urody, nie ma nic niemęskiego.

Gwiazdy

Rafał Maślak: Synek jest dla mnie teraz najważniejszy. Kamila też jest stuprocentową mamą

Chyba dobrze spełniam swoje obowiązki ojca – mówi model. Podkreśla, że niespełna trzymiesięczny synek jest dla niego obecnie najważniejszy i stara się aktywnie uczestniczyć w jego dorastaniu. Także jego żona, Kamila, świetnie odnalazła się w roli młodej mamy.

Ochrona środowiska

WWF Polska: Za 20 lat w niektórych miejscach w Polsce może zabraknąć wody. Konieczna jest większa oszczędność energii, ciepła i zużycia wody

Na jednego Polaka przypada średnio 1,6 tys. mwody w ciągu roku. Przeciętny Europejczyk ma do dyspozycji ponad 4,5 tys. m3. W Polsce zaopatrzenie opiera się przede wszystkim na wodach powierzchniowych, praktycznie nie wykorzystujemy potencjału wód podziemnych. W połączeniu z coraz większym zanieczyszczeniem wód powierzchniowych przez przemysł czy hodowle bydła oznacza to, że za 20 lat może nam zabraknąć wody. To, co może nas uratować, to oszczędzanie energii, ciepła i wody – wskazuje Mirosław Proppé, prezes Fundacji WWF Polska.

Żywienie

Dieta Polaków jest mało odżywcza. Chorują z powodu niedoborów poszczególnych witamin i składników mineralnych

Dietetycy alarmują, kiepskie jedzenie, mała aktywność fizyczna, stres, niedobór snu i zanieczyszczone powietrze przyczyniają się do nadwagi i otyłości, spadku kondycji, a w konsekwencji – do rozwoju chorób zagrażających życiu. Dlatego warto wnikliwie przeanalizować swoje codzienne menu i jak najszybciej wykluczyć z niego większość produktów zawierających nasycone kwasy tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego. W zamian tego warto systematycznie włączać do diety na przykład komosę ryżową, warzywa sezonowe i superfoods.