Przegląd mediów

grudzień 2018

Odpowiedni mop ułatwi utrzymanie czystości

2018-12-12  |  07:48
Przegląd mediów

Niezbędny do czyszczenia mop to narzędzie, bez którego żadne gospodarstwo domowe nie może być utrzymane w czystości, a co dopiero ma powiedzieć profesjonalny serwis sprzątający. Poniżej mamy dla Was pokrótce przygotowane informacje na temat rodzajów i zastosowań mopa w codziennej pracy.

 

Mop – rodzaje i zastosowanie

• Bawełniany mop (sznurkowy) – ten mop składa się z kilku lub kilkunastu bawełnianych sznurków, często z taśmą zwiększającą żywotność oraz z zakończeniem umożliwiającym zamocowanie do stelażu. Używany jest głównie do oczyszczania powierzchni z płynów i wycieków. Może wchłonąć duże ilości brudu i wody.

• Płaski mop bawełniany – przeznaczony do mycia na mokro i wilgotno, doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu posadzek podłogowych. Idealnie nadaje się do mycia terakoty, ceramiki, PCV czy linoleum. Bardzo dobre właściwości chłonne.

 

• Płaski mop z mikrofibry — świetnie nadaje się do czyszczenia wszystkich płaskich rodzajów podłóg, najbardziej jest skuteczny zwłaszcza w czyszczeniu płytek gresowych i ceramicznych. Dzięki mikrofibrze czyszczenie staje się jeszcze bardziej skuteczne.

• Mop paskowy (bawełniany) – przeznaczony do codziennych prac porządkowych w małych i średnich pomieszczeniach oraz w mieszkaniach i domach. Do mycia na mokro i wilgotno.

Aby żywotność naszego mopa była jak najdłuższa musimy o niego dbać. Zawsze po skończonej pracy musimy dokładnie wypłukać i go umyć. Jeszcze przed wypłukaniem usuwamy wszelkie zabrudzenia stałe spomiędzy włókien jak np. kawałki plastiku, włosy czy inne stałe zabrudzenia.

 

Kodowanie kolorami

Tak jak w przypadku kodowania kolorami ściereczek postępujemy dokładnie, tak samo z mopami. Można to uzyskać poprzez kupno mopów w odpowiednich kolorach lub owinąć kolorowe paski wokół uchwytów. Standardowy schemat kodowania kolorami to: czerwony dla toalet i sanitariatów, zielony dla kuchni i obszarów spożywczych, niebieski do ogólnego utrzymania czystości w pomieszczeniach i np. kolor czarny do pomieszczeń o specjalnych zastosowaniu.

Oczywiście podany przez nas system kodowania kolorami to tylko standardowa reguła, możecie określić kolory we własnym zakresie i pod względem upodobań. Ważne jest to, aby mop używany do czyszczenia toalet nie znalazł zastosowania w kuchniach i na odwrót.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 12 grudnia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Izabella Krzan: Prowadzenie „Pytania na śniadanie” zawsze było moim marzeniem. Natomiast jest mi trochę przykro, że w taki sposób się to wszystko potoczyło

Prezenterka nie ukrywa, że poprowadzenie pierwszego w jej karierze „Pytania na śniadanie” wiązało się z ogromnymi emocjami. O nominacji do tej roli dowiedziała się zaledwie kilkanaście godzin przed programem. I choć na początku pojawiły się wątpliwości, czy poradzi sobie z tym wzywaniem, to po chwili namysłu uznała, że warto iść za ciosem. Miała za sobą nieprzespaną noc i czuła się mocno zestresowana, jednak na wizji poradziła sobie doskonale. Jak podkreśla, jest też bardzo wdzięczna za pomoc i wsparcie Tomaszowi Kammelowi, natomiast Marzenie Rogalskiej kibicuje w dalszej karierze zawodowej.

Zdrowie

Tadeusz Drozda: System szczepień jest organizowany na chybcika. Urzędnicy kombinują, co zrobić, żeby wszystko skomplikować

Temat szczepienia przeciwko wirusowi COVID-19 nadal wywołuje spore kontrowersje. Osoby, które chcą się zaszczepić, najczęściej muszą czekać w bardzo długich kolejkach. Tadeusz Drozda tłumaczy, że gdy chciał się zarejestrować, wielokrotnie słyszał informacje o braku wolnych terminów w poszczególnych województwach. Chociaż satyrykowi udało się zaszczepić, to było to trudne logistycznie.

Transport

W czasie pandemii Polacy zaczęli korzystać z carsharingu na dłuższe dystanse. Na krótkoterminowy wynajem aut stawia też coraz więcej firm

W czasie kolejnych lockdownów mobilność Polaków była mniejsza, ale z drugiej strony własny samochód stał się jedynym pewnym i bezpiecznym środkiem transportu. Za zmianami wynikającymi z obostrzeń pandemicznych szybko nadążyły też firmy carsharingowe, które wprowadziły do oferty usługę dezynfekcji pojazdu, tak żeby ich użytkowanie było bezpieczne dla zdrowia. Po chwilowym zahamowaniu popytu w ubiegłym roku w kolejnych miesiącach klienci chętniej sięgali po auta na minuty. I to nie tylko na krótkich dystansach, lecz również na dłuższe podróże. – Musieliśmy rozszerzyć naszą ofertę o pakiety dobowe czy tygodniowe i weszliśmy do 100 kolejnych miast – mówi Maciej Panek z PANEK Carsharing. Wynajem aut na minuty – zamiast własnej floty – rozważa też coraz więcej firm.

Problemy społeczne

Efektem pandemii może być fala samobójstw wśród nastolatków. Prawie 40 proc. zmaga się z objawami depresji, a co piąty z nich ma myśli samobójcze

Polska jeszcze przed pandemią COVID-19 była w niechlubnej czołówce państw z najwyższym odsetkiem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. W 2019 roku w grupie wiekowej 13–18 lat odnotowano blisko tysiąc prób samobójczych. W ubiegłym roku było ich nieco mniej, ale specjaliści od zdrowia psychicznego obawiają się, że długotrwałym skutkiem pandemii może być fala samobójstw wśród nastolatków. – W grupie nastolatków z objawami depresji, potrzebującej natychmiastowej pomocy psychologa i psychiatry, ok. 18 proc. zmaga się z myślami samobójczymi – alarmuje psycholog dr Beata Rajba. – Nie oznacza to, że te nastolatki popełnią samobójstwo, ale że są w grupie wysokiego ryzyka i potrzebują natychmiastowej pomocy – dodaje.