Przegląd mediów

wrzesień 2014

Pranie i prasowanie - wskazówki od MeskieInspiracje.com

2014-09-12  |  16:27
Przegląd mediów

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek wyjąć z pralki pranie które skurczyło się lub zmieniło kolor? A może pralka jest dla Was czymś tajemniczym? Skomplikowaną maszyną, którą umieją obsługiwać mama i dziewczyna. Jeżeli na któreś z pytań odpowiadacie twierdząco to przeczytajcie koniecznie nasze wskazówki jak prać i prasować, dowiecie się również co oznaczają symbole na metkach.


Za pewne już wiecie, że zazwyczaj dzielimy pranie na białe i kolorowe. Kolorowe warto podzielić dodatkowo na jasne i ciemne. Do każdej z tych kategorii prania używamy innego środka – odpowiednio: proszku do białych tkanin, kolorowych i płynu do ciemnych kolorów, chroniącego przed wyblaknięciem.

I wszystko byłoby proste gdyby każda część naszej garderoby powstawała z tego samego materiału. Tak niestety nie jest… bawełna, wełna, len, kaszmir, poliester – każdy z materiałów należy prać i prasować w odpowiedniej temperaturze, do tego dochodzi długość prania i prędkość wirowania. Zaczyna się robić skomplikowanie, nieprawdaż? Na szczęście współczesny świat zbudowany jest tak, że wszystko ma swoją instrukcję obsługi. Takową znajdziemy również na metkach. Polecam ich nie obcinać przez kilka pierwszych prań – ułatwi nam to na początku dopasowanie programu do wyprania danej rzeczy.
 

Bawełna – jest stosunkowo wytrzymałą tkaniną. Nie kurczy się. Temperatura prania od 30-60 st. Celsjusza. Kolorowe koszule i koszulki powinniśmy prać w temperaturze 30 st. Białe rzeczy z pewnością wytrzymają temperaturę 40 st. Ręczniki zalecam prać w 60 stopniach.
Wirowanie może być ustawione na 800/1000 obrotów. Pamiętajmy, że im wyższe obroty tym trudniej będzie nam wyprasować ubranie.
Dżinsy możemy spokojnie prasować w temperaturze 200 stopni. Koszule i swetry w temperturach 110-170st.

Wełna – tkanina delikatna. Kurczy się ale również rozciąga. Temperatura prania 30 st. Wirowanie, nie przekraczające 400 obrotów. W przypadku delikatnej wełny (np. kaszmir) polecamy włączyć tryb prania ręcznego. Niskie obroty lub ich brak powodują, że pranie jest mokre. Dlatego po wyjęciu należy je wysuszyć w pozycji poziomej (np. na ręczniku), w innym wypadku ciężar wody i grawitacja zrobią swoje.
Wełnę prasujemy na możliwie niskiej temperaturze (nieprzekraczającą 110st.).
Uwaga! Wełnę pierzemy w specjalnym płynie.

czytaj więcej na: www.meskieinspiracje.com
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 12 września

Medium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Bardzo chciałabym ważyć 50 kg. Mam jednak problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i często nawet jak mało jem, to wyglądam jak balon

Wokalistka postanowiła wykorzystać ostatnie tygodnie na to, żeby zadbać o formę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i z gracją zaprezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Założyła sobie, że chce osiągnąć wagę 50 kg. Dlatego też stosuje oczyszczającą dietę dr Dąbrowskiej i całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa. Piosenkarka przyznaje też, że niezwykle uciążliwe jest dla niej zatrzymywanie się wody w organizmie. Przez to czuje się bardzo niekomfortowo.

Media

Piotr Gruszka: Cierpliwość przydała się w programie „Power Couple”. Pierwszy raz byliśmy tak długo bez dzieci i to był dla nas test

Nowy program TVN „Power Couple” był sprawdzianem zaufania dla par, które wzięły w nim udział. Uczestnicy, aby potwierdzić siłę związku, wykonują ciekawe, a niekiedy czasami nawet ekstremalne zadania. Wśród par, które walczą w pierwszej edycji show, znaleźli się siatkarz Piotr Gruszka wraz z żoną Aleksandrą Szettel-Gruszką. Małżeństwo bardzo dobrze się bawiło na planie programu. Sportowiec zaznacza, że dzięki trudnym konkurencjom jeszcze lepiej poznał swoją żonę i docenił jej wytrwałość.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Według szacunków 30–35 proc. bramek podczas meczów piłki nożnej pada w wyniku stałych fragmentów gry. Dogłębna analiza działań ma kluczowe znaczenie, aby móc je maksymalnie zoptymalizować, a tym samym uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki sztucznej inteligencji można łatwo zanalizować wybrane fragmenty gry poszczególnych zawodników czy sprawdzić taktykę. Kamery wspierane przez SI pozwalają mierzyć prędkość podań, rotację piłki czy śledzić pozycje zawodników. Co równie ważne, sztuczna inteligencja może przewidywać szanse powodzenia dla różnych taktyk gry. Takie rozwiązania są już dostępne w polskiej piłce.