Przegląd mediów

styczeń 2021

Rusza pierwszy portal informacyjny poświęcony medycynie estetycznej

2021-01-15  |  10:51
Przegląd mediów

Przez blisko dwa lata w wersji papierowej od 14 stycznia 2021 roku dostępny on-line. Aesthetic Business jeszcze niedawno dwumiesięcznik poświęcony kosmetologii i medycynie estetycznej zmienia swoją formułę i staje się portalem internetowym. Będzie to największe na rynku kompendium wiedzy dla osób zajmujących się wykonywaniem zabiegów estetycznych i prowadzących gabinety medycyny estetycznej – lekarzy, stomatologów, pielęgniarek, kosmetologów i kosmetyczek.

Portal ma na celu wspieranie specjalistów, wskazywanie nowych kierunków rozwoju zawodowego, wymiany doświadczeń oraz prezentowanie innowacji z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Twórcy portalu stawiają sobie za cel, aby stał się on największym i najlepszym na rynku źródłem wiedzy poświęconym branży medycyny estetycznej.

Aesthetic Business to źródło profesjonalnej wiedzy z zakresu m.in.: prowadzenia gabinetów medycyny estetycznej (prawne aspekty prowadzenia działalności i zatrudniania pracowników, ubezpieczenia, BHP, odpady medyczne, itp.), holistycznego podejścia do zabiegów estetycznych (odżywianie, psychologia, gospodarka hormonalna, seksuologia, aktywność fizyczna, itp.), profilaktyki anti-aging. Chcemy, aby aestheticbusiness.pl stał najważniejszym źródłem wiedzy w codziennej pracy lekarzy, stomatologów, pielęgniarek i kosmetyczek – mówi Andrzej Szymczak współzałożyciel portalu i dwumiesięcznika Aesthetic Business.

Na łamach portalu swoje prace i komentarze będą publikować polscy i zagraniczni eksperci w dziedzinie zabiegów estetycznych. Nie zabraknie też porad i wskazówek dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w branży.

Rok 2020 przyniósł nam wiele nieoczekiwanych i chwilami trudnych momentów, skłonił do innego spojrzenia na rzeczywistość i innego niż dotychczas otwarcia na świat. To zdecydowanie refleksyjny rok, który wszystkich nas wiele nauczył i pokazał nowe drogi, ścieżki i rozwiązania, które w wielu przypadkach okazują się być lepszymi, łatwiejszymi czy pozwalającymi na bardziej efektywną pracę. Tak też stało się w przypadku Aesthetic Business, to dzięki pewnym oczywistym trudnościom zrozumieliśmy, że na platformie internetowej będziemy bliżej Was, jesteśmy w stanie dotrzeć do Was lepiej i bez żadnych ograniczeńIzabela Załęska, redaktor naczelna portalu, doktor nauk medyczny z zakresu kosmetologii.  

Portal podzielony jest na działy: aktualności, wywiady, firma/prawo, holistyka, zabiegi estetyczne, produkty testowe. Na stronie www.aesthetic.business prezentowane będą także materiały video z konferencji i szkoleń ze specjalistami z branży.

Zespół portalu tworzą doświadczeni dziennikarze i specjaliści z branży. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 15 stycznia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Sport

Ponad 60 proc. Polaków odczuwa negatywne skutki pracy zdalnej. Skuteczniej radzą sobie z nimi pracownicy aktywni fizycznie

Prawie 2/3 Polaków pracujących zdalnie w pandemii odczuwa negatywne skutki home office. Są to przede wszystkim stres, problemy ze zdrowym odżywianiem oraz spadek efektywności – wynika z badania MultiSport Index 2020. Znacznie rzadziej z negatywnymi konsekwencjami pracy zdalnej zmagają się pracownicy, którzy mimo pandemii i ograniczeń pozostają aktywni fizycznie – już 4 na 10 zatrudnionych deklaruje, że sport  łagodzi stres związany z pandemią. W obecnej sytuacji wsparcie aktywności fizycznej pracowników przez firmę jest skutecznym rozwiązaniem, umożliwiającym zachowanie dobrego samopoczucia i wyższej efektywności.

 
 
 

Problemy społeczne

dr Michał Sutkowski: Jesteśmy w trudnym momencie pandemii. Musimy wytrzymać jeszcze kilka miesięcy

Rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski podkreśla, że Polska jest w tej chwili w trudnym momencie pandemii i społeczeństwo musi utrzymać reżim sanitarny jeszcze przez kilka miesięcy, aż akcja masowych szczepień nabierze tempa. Wskaźniki zakażeń i rozwój sytuacji epidemiologicznej w kolejnych tygodniach będą też w dużej mierze uzależnione od powrotu uczniów do szkół. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało ponad 1,39 mln osób, a prawie 31,3 tys. chorych zmarło.