Strona główna

styczeń 2021

Rusza pierwszy portal informacyjny poświęcony medycynie estetycznej

2021-01-15  |  10:51

Przez blisko dwa lata w wersji papierowej od 14 stycznia 2021 roku dostępny on-line. Aesthetic Business jeszcze niedawno dwumiesięcznik poświęcony kosmetologii i medycynie estetycznej zmienia swoją formułę i staje się portalem internetowym. Będzie to największe na rynku kompendium wiedzy dla osób zajmujących się wykonywaniem zabiegów estetycznych i prowadzących gabinety medycyny estetycznej – lekarzy, stomatologów, pielęgniarek, kosmetologów i kosmetyczek.

Portal ma na celu wspieranie specjalistów, wskazywanie nowych kierunków rozwoju zawodowego, wymiany doświadczeń oraz prezentowanie innowacji z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Twórcy portalu stawiają sobie za cel, aby stał się on największym i najlepszym na rynku źródłem wiedzy poświęconym branży medycyny estetycznej.

Aesthetic Business to źródło profesjonalnej wiedzy z zakresu m.in.: prowadzenia gabinetów medycyny estetycznej (prawne aspekty prowadzenia działalności i zatrudniania pracowników, ubezpieczenia, BHP, odpady medyczne, itp.), holistycznego podejścia do zabiegów estetycznych (odżywianie, psychologia, gospodarka hormonalna, seksuologia, aktywność fizyczna, itp.), profilaktyki anti-aging. Chcemy, aby aestheticbusiness.pl stał najważniejszym źródłem wiedzy w codziennej pracy lekarzy, stomatologów, pielęgniarek i kosmetyczek – mówi Andrzej Szymczak współzałożyciel portalu i dwumiesięcznika Aesthetic Business.

Na łamach portalu swoje prace i komentarze będą publikować polscy i zagraniczni eksperci w dziedzinie zabiegów estetycznych. Nie zabraknie też porad i wskazówek dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w branży.

Rok 2020 przyniósł nam wiele nieoczekiwanych i chwilami trudnych momentów, skłonił do innego spojrzenia na rzeczywistość i innego niż dotychczas otwarcia na świat. To zdecydowanie refleksyjny rok, który wszystkich nas wiele nauczył i pokazał nowe drogi, ścieżki i rozwiązania, które w wielu przypadkach okazują się być lepszymi, łatwiejszymi czy pozwalającymi na bardziej efektywną pracę. Tak też stało się w przypadku Aesthetic Business, to dzięki pewnym oczywistym trudnościom zrozumieliśmy, że na platformie internetowej będziemy bliżej Was, jesteśmy w stanie dotrzeć do Was lepiej i bez żadnych ograniczeńIzabela Załęska, redaktor naczelna portalu, doktor nauk medyczny z zakresu kosmetologii.  

Portal podzielony jest na działy: aktualności, wywiady, firma/prawo, holistyka, zabiegi estetyczne, produkty testowe. Na stronie www.aesthetic.business prezentowane będą także materiały video z konferencji i szkoleń ze specjalistami z branży.

Zespół portalu tworzą doświadczeni dziennikarze i specjaliści z branży. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 15 stycznia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dr Krzysztof Gojdź: Apeluję do młodych ludzi: jeżeli macie okazję to wyjeżdżajcie z tego kraju. Cieszę się, że tu nie mieszkam

Znany lekarz medycyny estetycznej nie ukrywa, że jest zbulwersowany wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jak podkreśla, jest mu wstyd też przed swoimi znajomymi z zagranicy, że takie kontrowersyjne decyzje zapadają w kraju członkowskim UE. Jego zdaniem to powrót do średniowiecza. Lekarz solidaryzuje się więc z kobietami, które straciły poczucie bezpieczeństwa, i całym sercem wspiera te, które mają odwagę wyjść na ulicę i walczyć o swoje prawa.

Gwiazdy

Sylwester Wilk: Wiem, jak ważna jest aktywność fizyczna. Nie popieram więc zamknięcia klubów fitness i siłowni

Znany trener przyznaje, że jako człowiek sportu dość sceptycznie podchodzi do obowiązującego zakazu ćwiczeń na siłowniach i w klubach fitness. Jego zdaniem nie ma najmniejszego problemu, by stosując się do reżimu sanitarnego, organizować treningi w ten sposób, żeby ludzie nie tłoczyli się w jednym miejscu i czasie, a zatem byli bezpieczni i nie narażali się na zakażenie. Z kolei brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia przyczyniają się do rozwoju chorób cywilizacyjnych i obniżenia odporności organizmu. Trener zdradza też, że prywatnie dość umiejętnie udało mu się obejść ten absurdalny jego zdaniem zakaz.

Sport

Pandemia nie przeszkodzi w promocji tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży. Rozwój dyscypliny będzie wspierać jeden z największych koncernów energetycznych w kraju

Ponad 2 tys. dzieci na treningach tenisa stołowego, 70 tys. godzin zajęć sportowych, 200 trenerów i sprzęt sportowy o wartości 75 tys. zł to dotychczasowy efekt Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego na lata 2018–2033. Promocja tenisa stołowego, który jest szóstą najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie, będzie kontynuowana mimo pandemii, a wsparcie otrzymają także czołowi polscy zawodnicy, którzy przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Tokio. To efekt podpisanej właśnie umowy między koncernem energetycznym Enea i Polskim Związkiem Tenisa Stołowego.

Konsument

Prawie dwie trzecie Polaków stara się nie marnować żywności. Nadal jednak przeciętna polska rodzina wyrzuca co roku jedzenie warte ok. 3 tys. zł

Co czwarty Polak zmienił zwyczaje zakupowe artykułów spożywczych w trakcie pandemii. Podczas izolacji zakupy robiliśmy rzadziej, ale były one znacznie bardziej obfite, coraz częściej także zaczęliśmy gotować w domu – wynika z raportu „Gospodarowanie żywnością w trakcie pandemii”. Jednocześnie o 12 pkt proc. wzrósł odsetek osób, które świadomie starają się nie dopuścić do zepsucia się czy zmarnowania produktów spożywczych. Deklaruje to 62 proc. badanych. Wciąż jednak przeciętna czteroosobowa rodzina wyrzuca do kosza jedzenie warte ok. 3 tys. zł rocznie.