O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne perspektywy inspirowane literaturą Young Adults. Transmisja debaty z Big Book Cafe na antenie radiowej Czwórki, streaming video na Facebooku stacji. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Start o godz. 18.00!
- Literatura Young Adult wciąż jest jednym z najgorętszych tematów, a jej popularność jest ogromna. W trzeciej debacie chcemy skierować naszą uwagę na powody, skąd jest tam tyle agresji, zważywszy na wiek czytelniczek/czytelników, które/którzy po nie sięgają – zwraca uwagę Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Czwórki.
Dramy, toksyczne relacje, psychiczne turbulencje. Gdzie leżą granice opisów przemocy w literaturze Young Adult i kto powinien brać odpowiedzialność za brutalne treści? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będą autorki, ekspertki i eksperci oraz publiczność zgromadzona w Big Book Cafe. Wśród gości m.in. pisarka Katarzyna Barlińska [P.S. Herytiera Pizgacz], urzędnik i działacz Konrad Ciesiołkiewicz, edukatorka i specjalistka pomocy dzieciom Lucyna Kicińska oraz pedagog społeczny Filip Jach.
Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy do Big Book Cafe, ul. Jarosława Dąbrowskiego 81 w Warszawie 19 listopada o godz. 18.00. Jeśli nie możesz pojawić się osobiście, by móc wyrazić swoje zdanie na żywo podczas audycji, to możesz to zrobić poprzez media społecznościowe Czwórki. Zapraszamy do wspólnej dyskusji!
- Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
- Partnerem serii debat „Młode głosy” jest m.st. Warszawa, które dofinansowuje je w Stałym Programie Kulturalnym.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.