Newsy

Anna Głogowska: W samym środku lata wyjechałam na wakacje do Egiptu. Temperatura powietrza sięgała 43, a wody 38 stopni

2024-09-18  |  06:21

Aktorka cieszy się z tegorocznego urlopu i uważa go za niezwykle udany, bo po długim czasie wreszcie udało jej się polecieć do Egiptu. Tym razem postawiła na błogi wypoczynek w wodzie i pod palmami, a pogoda niezwykle jej sprzyjała.

Anna Głogowska podkreśla, że zawsze stara się zaplanować urlop w miesiącach letnich, bo wtedy ma najwięcej czasu wolnego.

– W zawodzie, który uprawiam, wakacje są czasem na wypoczynek oraz na przygotowywanie nowych projektów. W tym roku, pierwszy raz od kilku lat, bo od pandemii nie miałam takiej możliwości, w samym środku lata wyjechałam na wakacje do Egiptu i bardzo wypoczęłam – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Głogowska.

Aktorka przekonuje, że żadna temperatura jej niestraszna i nie boi się upałów. Potrafi się dostosować do różnych warunków i stara się jak najlepiej wykorzystać czas wakacji.

– Były wysokie temperatury, 43 stopnie w ciągu dnia, a woda miała około 38 stopni. Siedziałam więc w wodzie mniej więcej 28 godzin na dobę i oglądałam rybki. Miałam nawet wrażenie, że niektóre się ze mną zaprzyjaźniły i podpływały do mnie – mówi.

Anna Głogowska podkreśla, że latem, gdy panują wysokie temperatury, robi wszystko, by chronić skórę przed szkodliwymi promieniami. Na wakacjach zawsze miała więc pod ręką dobre kremy z odpowiednim filtrem.

– Ja używam tylko pięćdziesiątki, podobno jest setka, ale akurat w normalnych sklepach można kupować tylko pięćdziesiątkę, więc byłam wysmarowana na maksa. Nie wiem, czy to jest ekologiczne, by wchodzić do wody taka wykremowana, ale tym rybom to nie przeszkadzało, podpływały do mnie, były zaciekawione. Staram się jednak dbać o skórę, nie muszę się opalać – dodaje.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.