Newsy

Do białej koszuli najlepiej sprawdza się bielizna w kolorze beżowym, a nie białym

2014-04-24  |  06:40
Biustonosz towarzyszy kobietom przez 2/3 doby i ważne jest, aby był idealnie dopasowany i komfortowy. Jednak przy wyborze bielizny istotnym elementem jest nie tylko rodzaj biustonosza, lecz także jego kolor. Wbrew obiegowej opinii do białej koszuli najlepiej będzie pasować bielizna nie biała, a w kolorze ciała.

W przypadku strojów biznesowych, gdzie najczęściej wybiera się białe koszule, należy wybrać biustonosz, który nie będzie przebijać się swoim kolorem przez materiał koszuli. Najbardziej polecana jest bielizna beżowa, która jest najbardziej dyskretna.

Kobiety biznesu powinny zwracać uwagę na bieliznę, jaką zakładają pod strój. Najlepiej, żeby była to bielizna gładka, która nie odznacza się pod białą odzieżą. Należy również zwrócić uwagę na miski, żeby były idealnie dobrane oraz żeby obwód był idealnie dopasowany – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Beata Marek, brafitterka firmy Dalia.

Ważne jest również, aby dobrać odpowiedni rodzaj biustonosza do ubrania. Przy bluzkach z odkrytymi plecami najodpowiedniejszy będzie biustonosz, który obniży stan całego obwodu poniżej linii łopatek. Takie biustonosze nie są jednak polecane dla kobiet z dużym biustem, ponieważ model ten nie utrzyma ciężaru piersi. Do bluzek z odkrytymi ramionami najlepszym wyborem będzie bardotka.

Specyfika bardotki polega na tym, że do obwodu wszyta jest guma silikonowa, która utrzymuje biust bez udziału ramiączek. Właśnie za sprawą gumy silikonowej obwód utrzymany jest w jednej linii, nie przesuwa nam się ani do góry, ani na dół – tłumaczy Beata Marek.

Podstawą w doborze bielizny jest poznanie swoich wymiarów. Dobrze dobrany biustonosz spełnia nie tylko walory estetyczne, lecz także zdrowotne. Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety przy zakupie biustonosza jest źle dobrany obwód.

Musimy pamiętać o tym, że 80% ciężaru biustu spoczywa właśnie na obwodzie i to on powinien być dobrze dopasowany. Nie może być zbyt luźny, bo wtedy kark nam ucieka do góry. Nie może być też za ciasny, ponieważ wtedy wychodzą tłuszczyki mniejsze lub większe  radzi brafitterka.

Drugi błąd popełniany przez kobiety to źle dobrana miseczka. Pierś powinna znaleźć się w niej w całości. Prawidłowe włożenie piersi do biustonosza wymaga pochylenia się, a następnie wyciągnięcia piersi spod pachy do środka miseczki.  Poprzez odpowiednią regulację ramiączek miseczka będzie lepiej przylegać do piersi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.