Newsy

Igor Herbut: Moje życie zmieniło się na takie, o jakim marzyłem. Syn jest moją wielką miłością i inspiracją

2020-02-25  |  06:45

Wokalista nie ma wątpliwości, że narodziny syna były najszczęśliwszym momentem w jego życiu. Zdaje sobie sprawę z tego, że bycie ojcem to wielka odpowiedzialność, ale chce jak najlepiej sprostać temu zadaniu. Tłumaczy, że otworzył się nowy rozdział zarówno w jego życiu prywatnym, jak i artystycznym. W marcu bowiem ukaże się jego pierwsza solowa płyta, a zwiastuje ją utwór „Jasny” dedykowany właśnie kilkumiesięcznemu potomkowi.

Igor Herbut zapewnia, że w tej chwili czuje się spełniony jako artysta i jako mężczyzna. Spore zmiany nastały w jego życiu w lipcu ubiegłego roku, kiedy on i jego partnerka Małgorzata Dacko powitali na świecie swoje pierwsze dziecko.

– Jestem w bardzo ciekawym miejscu w życiu, ponieważ urodził mi się syn, który jest miłością mojego życia i wszechświata oraz jest dla mnie wielką inspiracją. W roli ojca czuję się po prostu wspaniale. Jest to najlepsze, co wydarzyło się w moim życiu. Grałem naprawdę wielkie koncerty, różne, ważne, wspaniałe, ale to jest inna, wielka emocja, miłość i genialne uczucie. Polecam – mówi agencji Newseria Lifestyle Igor Herbut.

Wokalista podkreśla, że syn, który otrzymał oryginalne imię Kai, skradł jego serce i stał się sensem życia. O tej wyjątkowej miłości napisał specjalną piosenkę. W opisie pod klipem zawarta została dedykacja: „Wszystkie moje utwory są w pewien sposób o miłości, ale jeszcze nigdy nie napisałem o takiej miłości – jak ta. Dla Kaia. Kocham Cię, tata”.

– Jest to utwór pod tytułem „Jasny”, który nota bene promuje i zapowiada moją pierwszą solową płytę, która jest inna niż LemON i myślę, że to będzie słychać. Krążek ukaże się w marcu. Cały czas rozwijam się jako człowiek i muzyk i mam nadzieję, że nadal będzie dokładnie tak samo – mówi Igor Herbut.

Poza solowym krążkiem wokalista szykuje także długo wyczekiwaną niespodziankę dla fanów zespołu.

– Z LemON cały czas gramy, jesteśmy w akustycznej trasie, ja też jestem w solowej trasie. W następnym roku wydajemy płytę z LemON, więc naprawdę dużo się dzieje i wszystko to jest szczere, prawdziwe. Nigdy siebie nie zatraciłem i bardzo się cieszę, że tak jest. Moje życie się zmieniło na takie, o którym marzyłem. Mogę robić muzykę, współpracować z genialnymi muzykami, tworzyć ją, komponować – mówi Igor Herbut.

Wokalista ma na koncie wiele nagród, złotych i platynowych płyt, a także trzy nominacje do Fryderyka. Grupa LemON, którą stworzył w 2012 roku, jest jednym z najpopularniejszych zespołów w kraju. Niespotykaną barwę głosu, wrażliwość i sceniczną charyzmę docenili nie tylko słuchacze, ale także największe muzyczne autorytety w kraju. Artysta współpracował już m.in. z Katarzyną Nosowską, Agnieszką Chylińską, Janem Borysewiczem i Adamem Sztabą.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.