Newsy

Laura Breszka: Gdyby ktoś mnie zaprosił do żużla, to chętnie spróbowałabym. Pociągają mnie sporty ekstremalne

2024-01-17  |  06:21

Każdy projekt zawodowy aktorka traktuje nie tylko jako zadanie do wykonania, ale też zawsze stara się maksymalnie zgłębić temat i wynieść z niego coś dla siebie. Tak było chociażby w przypadku nagrań scenek komediowych na potrzeby żużlowej Gali PGE Ekstraligi 2023. Od tego momentu Laura Breszka zaczęła coraz bardziej interesować się tym sportem i nie wyklucza, że kiedyś weźmie udział w takim wyścigu motocyklowym.

Po nagraniach aktorka pochwaliła się na Instagramie zakulisowym kadrem. Tym razem wcieliła się w rolę – jak sama określiła: „trochę nieogarniętej dziennikarki z wachlarzem min”.

– Właśnie skończyłam galę żużlową dla Canal+, z Meyerem zostaliśmy zaproszeni do nagrania śmiesznych scenek. Wcześniej co prawda nie interesowałam się żużlem, ale poznałam wszystkich mistrzów świata, więc trochę się już interesuję tym sportem – mówi agencji Newseria Lifestyle Laura Breszka.

Aktorka przyznaje, że lubi podejmować nowe wyzwania, szybko też łapie bakcyla, możliwe więc, że kiedyś pojawi się na torze żużlowym i spróbuje swoich sił właśnie w tej dyscyplinie sportu.

– Gdyby ktoś mnie na przykład zaprosił do żużla, tobym chętnie spróbowała. A to też jest pomysł na program „Laura próbuje różnych sportów ekstremalnych” – żartuje.

Laura Breszka nie może teraz narzekać na brak propozycji zawodowych. Można ją oglądać m.in. w komedii „Cały ten seks” w reżyserii Tomasza Mandesa na platformie Amazon Prime Video. Z ekscytacją czeka też na efekt kolejnych projektów, które właśnie są w trakcie realizacji.

– Nagrywałam teraz audiobooka, poza tym mam mnóstwo różnych planów. Piszą się scenariusze, jakieś programy, ale nie mogę na razie nic konkretnie powiedzieć – dodaje aktorka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.