Newsy

Pędzle do makijażu powinno się czyścić raz w tygodniu. Zanieczyszczenia mogą wpływać na stan skóry

2016-11-24  |  06:00

Podczas codziennego makijażu pędzle ulegają zabrudzeniu, mogą być więc źródłem wielu zanieczyszczeń, które sprzyjają namnażaniu bakterii i nie pozostają bez wpływu na stan skóry. Dlatego trzeba zachować zasady higieny i odpowiednio czyścić oraz dezynfekować akcesoria, najlepiej używając specjalnego mydła antybakteryjnego.

Niezależnie od tego, czy pędzel zrobiony jest z naturalnego, mieszanego czy sztucznego włosia, po wykonaniu makijażu zostaje na nim martwy naskórek, łój oraz resztki kosmetyków. A to sprzyja namnażaniu się bakterii.

Regularne czyszczenie pędzli do makijażu jest niezwykle istotną rzeczą, które ma wpływ na stan skóry. Jeśli nie czyścimy regularnie pędzli do makijażu, to często zdarzają się na naszej skórze wypryski prowadzące do stanów zapalnych skóry, niejednokrotnie nie wiemy, co ma na to wpływ, szukamy rozwiązań pielęgnacyjnych czy dermatologicznych, nie zastanawiając się nad tym, czy regularnie czyścimy pędzle do makijażu – mówi agencji Newseria Lifestyle Magdalena Bulińska, regionalny ekspert ds. pielęgnacji Douglas.

Akcesoria te trzeba czyścić raz w tygodniu, najlepiej z użyciem wody i mydła antybakteryjnego. Ważne jest także, aby w trakcie mycia zamaczać samo włosie, nie należy natomiast polewać wodą czy innymi płynami miejsca stycznej skuwki z trzonkiem pędzla, bo może to doprowadzić do jego rozszczelnienia i poluzowania. Pędzle trzeba też odpowiednio wysuszyć.

– Kładziemy pędzle zawsze poziomo, nigdy nie stawiamy ich pionowo z tego względu, żeby nam nie gniły i żeby jak najdłużej trzymały swoją formę. Czyli po wypraniu pędzla kładziemy pędzel na chusteczce, najlepiej higienicznej, w pozycji poziomej i czekamy na ich pełne wyschnięcie – tłumaczy Magdalena Bulińska.

Jeśli nie mamy pewności, czy zwykłe antybakteryjne mydło nie zniszczy nam włosia, to lepiej użyć mydła antybakteryjnego przeznaczonego wyłącznie do mycia pędzli do makijażu.

Nigdy nie powinno się myć pędzli w gorącej wodzie, ani też suszyć suszarką, na grzejniku czy na słońcu, ponieważ struktura włosa szybko się zniszczy i może się okazać, że pędzel szybko straci swoją miękkość i kształt.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.