Mówi: | Qczaj |
Funkcja: | trener personalny |
Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Qczaj jest niezwykle podekscytowany tym, że wreszcie stał się pełnoprawnym uczestnikiem dróg.
– Od sześciu miesięcy mam prawo jazdy i teraz mam frajdę z tego, że jeżdżę samochodem. Lubię też rower i wcześniej dużo na nim jeździłem, a teraz mniej, bo po prostu, jak małe dziecko, cieszę się tym, że wsiadam i prowadzę samochód – mówi agencji Newseria Qczaj.
W poprzednim wywiadzie udzielonym agencji Newseria trener zaznaczył, że nie zamierza oszczędzać na zakupie samochodu i gdy tylko zda pomyślnie egzamin, to kupi sobie wymarzony model. – Będę jeździł fajnym samochodem „na bogato”, bo zapracowałem na porządne auto – mówił. Tak też zrobił.
– Mam BMW M2, sportowe, podobno ten samochód, który wziąłem, to jest samochód dla wariatów, więc chyba dobrze trafiłem – mówi.
Qczaj nie ukrywa, że czerpie z jazdy dużą przyjemność i ma do tego dryg. Przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy, szybko opanował technikę i żaden manewr nie sprawiał mu problemu. Jak zaznacza, pewnie czuje się za kierownicą i wykazuje się dużą wyobraźnią.
– Jeżdżę bezpiecznie, ale nie ukrywam, że jak jadę sobie już w dłuższe trasy, jak wyjeżdżam na A2 albo S7, to troszkę lubię tam docisnąć. I nawet piszą mi potem ludzie: „Qczajku, widziałam, że to ty jechałeś – bo zielony listek mam jeszcze – i troszkę chyba szybko zasuwałeś”. Ale generalnie jeżdżę bezpiecznie, rozważnie, mało tego, nawet już chcę się zapisać na jakieś jazdy po torze – mówi.
Trener przyznaje, że zależało mu też na tym, by samochód był w idealnym stanie i jako początkujący kierowca nie musiał się martwić, że nieoczekiwanie coś się zepsuje na środku drogi.
– Nie będę teraz tutaj udawał jakiegoś zapalonego fascynata samochodów i motoryzacji, bo dopiero kiedy zrobiłem prawo jazdy, to zacząłem się tym interesować – mówi.
Qczaj nie ukrywa też, że ma apetyt na więcej i już niebawem zapisze się na kolejny kurs. Tym samym zachęca wszystkich niezdecydowanych i jeszcze nieprzekonanych do tego, by odważnie sięgali po swoje marzenia.
– Nie ukrywam, że chciałbym też już zrobić prawo jazdy na motocykl, bo po prostu lubię tę adrenalinę. Trzydzieści osiem lat czekałem na to, żeby to poczuć, więc jestem strasznie zadowolony, że zrobiłem to prawko. Zachęcam, wszyscy róbcie prawko, bo nie ma się czego bać, zwłaszcza dziewczyny, bo dziewczyny się boją. Moja mama zawsze powtarzała: baba musi mieć prawo jazdy, bo jak trzeba uciekać, to dzieci pod pachę, wsiąść do auta i jechać – mówi.
Czytaj także
- 2025-06-13: Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała
- 2025-06-24: Qczaj: Po miesiącu w Tajlandii przeżywam jakieś przebudzenie. Ostatnio miałem w życiu dużo różnych trudności
- 2025-06-16: Qczaj: Mam dłuższe włosy i w życiu nie słyszałem tylu komplementów na temat swojego wyglądu. Dziewczyny mnie porównują do Massimo z „365 dni”
- 2025-06-06: Qczaj: Moja siostra przeszła załamanie psychiczne. Dźwigamy na swoich barkach bardzo dużo i czasami po prostu nie mamy już siły
- 2025-06-03: Zaufanie do UE deklaruje 58 proc. Polaków. Większość Europejczyków postrzega ją jako stabilne miejsce na tle niespokojnego świata
- 2025-05-07: Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
- 2025-04-07: Różnice w prawodawstwie państw UE hamują eksport i rozwój firm. Biznes apeluje o ujednolicenie przepisów
- 2025-04-15: Obciążenia regulacyjne uderzają w branżę nowych technologii i start-upy. To może hamować innowacje
- 2025-03-25: Polityka powrotów nielegalnych imigrantów do ich krajów pochodzenia jest nieskuteczna. Trwają prace nad zmianami w prawie
- 2025-03-21: KE chce uznawania rodzicielstwa we wszystkich krajach. Europosłanka PiS nazywa to de facto legalizacją surogacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.