Mówi: | Rafał Maślak |
Funkcja: | Mister Polski 2014 |
Rafał Maślak: przystąpienie do Ochotniczej Straży Pożarnej to powód do dumy i sposób na wykazanie się
Dla chłopaka ze wsi praca w Ochotniczej Straży Pożarnej to powód do dumy – mówi Rafał Maślak. Zdobywca tytułu Mistera Polski przyznaje, że w szeregi OSP w swojej rodzinnej wsi wstąpił już jako nastolatek. Z mundurem nie rozstaje się także w Warszawie.
Rafał Maślak pochodzi ze wsi Gorzyca pod Międzyrzeczem. Od blisko 10 lat pracuje w tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Decyzję o wstąpieniu w jej szeregi podjął już w szkole podstawowej. Najprzystojniejszy Polak wyznaje, że praca w OSP to bardzo ważna część jego życia.
– To już taka mała tradycja, bo tata był, wujek, bracia. Na wioskach to jest jedyny sposób, żeby się wykazać, pomóc. Dla faceta, wydaje mi się, przystąpienie do Ochotniczej Straży Pożarnej to jest powód do dumy – uważa Rafał Maślak.
Mister Polski przyznaje, że od czasu przeprowadzki do Warszawy zaniedbał pracę w charakterze strażaka. Zamierza jednak wesprzeć kolegów z drużyny OSP na corocznych lokalnych zawodach strażackich.
– Chłopaki tęsknią. Moja ochotnicza straż dostała się do następnego etapu i we wrześniu będą zawody, więc postaram się tam przyjechać, wspomóc chłopaków. Jeszcze jestem sprawny fizycznie, więc może jakoś ich wesprę – mówi Rafał Maślak agencji Newseria Lifestyle.
Mimo przerwy w pracy strażaka Mister Polski nie rozstaje się z mundurem. Na swoim profilu na Facebooku opublikował dwa zdjęcia z najnowszej sesji w mundurze strażaka. Rafał Maślak zapewnia, że zdjęcia stanowią tylko część większego projektu.
– Będzie znacznie więcej, więc zachęcam do wejścia na moją stronę. W przeciągu paru dni, może tygodnia, pojawi się coś znacznie lepszego - namawia najprzystojniejszy Polak.
Rafał Maślak ma 25 lat, z wykształcenia jest technikiem ekonomistą. Pracuje jako model, niedawno podpisał kontrakt na sesję zdjęciową reklamującą internetowy sklep Big Star. Prowadzi też blog, na którym dzieli się z czytelnikami szczegółami ze swojego życia oraz radami dotyczącymi zdrowego i aktywnego trybu życia. Ma na swoim koncie tytuł Mistera Wielkopolski oraz Mistera Polski.

Mister Polski Rafał Maślak: dziewczyny podchodźcie, ja nie gryzę

Anna Bałon o przygotowaniach do sesji: trzeba odrzucić spotkania ze znajomymi i wszystkie bzdurki i głupotki, którymi się zajmowaliśmy cały rok
Czytaj także
- 2025-05-13: Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku
- 2025-05-12: Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
- 2025-04-28: Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
- 2025-04-18: Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem
- 2025-04-23: Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
- 2025-04-07: Księża zgłaszają duże poczucie zagrożenia. Połowa badanych doświadczyła agresji w ostatnim roku
- 2025-05-08: Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze
- 2025-04-07: Duże zmiany w globalnym handlu. Polska może stracić nawet 0,43 proc. PKB
- 2025-04-02: Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag
- 2025-03-05: Sztuczna inteligencja usprawni załatwianie spraw urzędowych. Polski model językowy PLLuM zadebiutuje w mObywatelu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.