Newsy

Rafał Maślak: Krzysztof Gojdź to świetny gość. Pomógł mi, jak nie miałem gdzie mieszkać po przyjeździe do Warszawy

2017-06-28  |  06:47

Trzymamy sztamę – mówi model o swojej przyjaźni z Krzysztofem Gojdziem. Twierdzi, że słynny lekarz był pierwszą osobą, która pomogła mu w Warszawie – pozwolił mieszkać w swoim domu i jeździć swoim samochodem. Rafał Maślak zapewnia, że nigdy nie zawiódł się na Gojdziu oraz że obaj do dziś się wspierają wzajemnie.

Rafał Maślak wkroczył do świata polskiego show-biznesu w 2014 roku, gdy zdobył tytuł Mistera Polski. Dalsza kariera wymagała od niego przeprowadzki z rodzinnego miasteczka Międzyrzecz w województwie lubuskim do Warszawy. Model nie ukrywa, że początki jego nowego życia w stolicy nie należały do łatwych, głównie z powodów finansowych.

Nie miałem gdzie mieszkać, spałem w hostelach, które kosztowały, a ja nie miałem pieniędzy, przyjechałem z tysiącem złotych do Warszawy – mówi Rafał Maślak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Model mógł jednak liczyć na wsparcie. Jedną z pierwszych osób, jakie poznał po przeprowadzce, był Krzysztof Gojdź, wówczas już znany lekarz medycyny estetycznej. Udostępnił on początkującemu modelowi swoje warszawskie mieszkanie oraz luksusowy samochód. Rafał Maślak przyznaje, że był pozytywnie zaskoczony otwartością i ufnością nowego znajomego.

Swoim fajnym, amerykańskim podejściem pomógł chłopakowi, którego w ogóle nie znał. Na początku byłem troszeczkę przerażony, ale stwierdziłem, że zaryzykowałem, przyjeżdżając do Warszawy, więc skorzystam z pomocy – mówi model.

Rafał Maślak zapewnia, że słynny lekarz jest wspaniałym człowiekiem i nigdy w ciągu trzyletniej znajomości nie zawiódł się na nim. Twierdzi, że do dziś pomagają sobie nawzajem i liczy, że będzie tak jeszcze przez wiele lat.

Trzymamy sztamę. On wie, że zawsze może do mnie zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, ja to również wiem – mówi Rafał Maślak.

Model był gościem imprezy z okazji otwarcia nowej warszawskiej kliniki Krzysztofa Gojdzia, która miała miejsce na początku czerwca.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Zdrowie

Julia Kamińska: Nie zawsze badałam się regularnie. Ale kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne, to się przestraszyłam

Aktorka przyznaje, że był w jej życiu taki moment, kiedy mocno zaniepokoił ją stan jej zdrowia. Najadła się wtedy sporo strachu, ale z tego przykrego doświadczenia wyciągnęła też ważne wnioski na przyszłość. Od tamtego czasu nie zaniedbuje więc regularnych badań kontrolnych.

Sport

Trening siłowy może mieć umiarkowane działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy rekomendują jego włączenie do procesu leczenia

Aktywność fizyczna może zwiększać skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Santo Amaro wykazali jednak, że szczególnie dobre efekty udaje się osiągnąć, stosując trening siłowy. Jak podkreślają, nie oznacza to, że ćwiczenia powinny zastępować konwencjonalną terapię przeciwdepresyjną. Mogą natomiast ją wspomóc i być wsparciem dla chorych na postać lekooporną choroby, która jest główną przyczyną samobójstw na świecie. Według WHO z depresją zmaga się 350 mln ludzi i 4 mln Polaków. To ponad 10 proc. populacji naszego kraju.