Komunikaty PR

Wola Park zaprasza dzieci na wspólne zabawy i bajkową wystawę

2021-10-13  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Hanna de Bruijn
Havas PR Warsaw

ul. J. P. Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
hdeb|havas.com| |hdeb|havas.com
+48 516 146 318
https://pl.havas.com/havas-pr/

Już w najbliższy czwartek 14 października w Wola Parku rozpocznie się weekend pełen atrakcji pod hasłem „Jesień w Szwedzkiej Wiosce”. Na placu zabaw będzie można spotkać łosie i renifery, a na dzieci czekać będzie także stanowisko z malowaniem buziek i tatuaży oraz kolorowankami z najpopularniejszą bohaterką szwedzkich bajek – Pippi Pończoszanką. Dzięki współpracy Wola Parku z Ambasadą Szwecji, 1 listopada w Szwedzkiej Wiosce pojawi się również wystawa „Niech żyje Pippi”, która przez cały miesiąc będzie prezentować odwiedzającym niezwykłą historię tej dziewczynki.

Szwedzka Wioska to wyjątkowy plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci z różnymi niepełnosprawnościami – wzroku, słuchu, ruchu - i wyzwaniami neurorozwojowymi. Wykonany jest z naturalnych materiałów, głównie drewna i lin, a swoją budową przypomina drzewo. Atrakcje zaplanowane na najbliższy weekend w Szwedzkiej Wiosce to m.in. tropienie śladów szwedzkich zwierząt, malowanie liści, czy robienie ludzików z kasztanów. Poza tym, przed placem zabaw na wszystkie dzieci czekać będzie stanowisko z malowaniem buziek i tatuaży we wzory z leśnymi mieszkańcami Szwedzkiej Wioski. Wspólna zabawa rozpocznie się już w czwartek 14 października, by wszyscy uczniowie, którzy tego dnia z okazji Dnia Nauczyciela nie mają lekcji, mogli kreatywnie spędzić czas. Animacje w Szwedzkiej Wiosce odbędą się w czwartek i piątek w godzinach od 14:00 do 19:00 oraz w sobotę w godzinach od 12:00 do 19:00.

- Szwedzka Wioska to wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich dzieci – w różnym wieku i z różnymi niepełnosprawnościami. Tak, jak Wola Park, tak i ona jest miejscem spotkań, które rozwija wyobraźnię i pozwala rodzinom na wartościowe spędzenie wolnego czasu. W najbliższy weekend postanowiliśmy zaoferować najmłodszym aktywności nawiązujące do szwedzkiego charakteru placu, by mogli poprzez zabawę poznać leśnych mieszkańców Szwecji. mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Manager w Wola Park.

Atrakcje zaplanowane na najbliższy weekend to nie wszystko, co Wola Park przygotował na nadchodzące tygodnie. Dzięki wyjątkowej współpracy z Ambasadą Szwecji, 1 listopada w okolicy Szwedzkiej Wioski pojawi się wystawa pt. „Niech żyje Pippi”. Została przygotowana przez Astrid Lindgren Company, Instytut Szwedzki i Ambasadę Szwecji w Polsce z okazji 75. urodzin Pippi i w Wola Parku będzie dostępna do oglądania przez cały miesiąc. Wystawa jest wykonana ze specjalnych ekologicznych płyt kartonowych, a jej celem jest przybliżenie historii przygód Pippi – od momentu, w którym Astrid Lindgren pisała pierwszą książkę, a świat pogrążony był w wojnie, aż do ważnej roli, jaką Pippi ma do odegrania także dzisiaj.

- By jak najlepiej wykorzystywać potencjał Szwedzkiej, nawiązaliśmy współpracę z Ambasadą Szwecji, której efektem będzie miesięczna ekspozycja wystawy o Pippi Pończoszance. Mamy nadzieję, że przybliży ona naszym odwiedzającym historię przygód bohaterki uwielbianej przez kilka pokoleń dzieci i młodzieży i zainspiruje do poznania szwedzkiego świata bajek. dodaje Kamila Popławska-Bernatowicz.

 

***

Więcej informacji:

Nina Wadowska

e-mail: nina.wadowska@havas.com

nr tel.: 508 346 821

O Wola Parku:

Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA, Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.

Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy.

W lutym 2020 roku ogłoszone zostały plany związane z projektem rewitalizacji Ogrodów Ulricha. Włączone w proces inwestycyjny zostaną zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Projekt ma na celu przywrócenie temu miejscu dawnego blasku. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, docelowo stworzy na tym terenie miejsce, które będzie wpisywało się w potrzeby całych rodzin. Przestrzeń będzie łączyła społeczną użyteczność przestrzeni – przeznaczoną na warsztaty, zajęcia edukacyjne i spotkania – z funkcją handlowo-gastronomiczną.

Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa. Od kilku lat priorytetowe dla Wola Parku są tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zmianami klimatu oraz zero waste.

O Ingka Centres Polska:

Ingka Centres Polska należy do Grupy INGKA i od ponad 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi, w tym Wola Parkiem. Obecnie posiada 47  obiektów w 15 krajach, które co roku odwiedza 480 milionów osób. Do 2025 roku spółka planuje, że w jej portfolio będzie łącznie 70 lokalizacji, które będą w stanie przyjąć 1 miliard odwiedzających. Ingka Centres Polska stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1 600 marek prowadzących 7 000 sklepów.

W Polsce Ingka Centres Polska zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Wyczekuj Świąt tak, jak lubisz – kilka słów o tym, dlaczego warto mieć (własny) Biuro prasowe
2021-12-03 | 12:40

Wyczekuj Świąt tak, jak lubisz – kilka słów o tym, dlaczego warto mieć (własny)

Święta Bożego Narodzenia należą do najbardziej wyczekiwanych chwil w roku. Niezwykle przyjemny sposób na odliczanie dni i wprowadzanie się w świąteczny nastrój stanowi
Dziecko Psycholog odpowiada: Czego dzieci uczą się z bajek?
2021-12-03 | 08:00

Psycholog odpowiada: Czego dzieci uczą się z bajek?

Julia Malicka, psycholog, psychoterapeuta dziecięcy, ekspert współpracujący z BoboVita Już w okresie niemowlęcym dziecko nieustannie odbiera wiele wrażeń zmysłowych. Wrażenia te
Dziecko Jak wybrać oczyszczacz powietrza do dziecięcego pokoju? Oto 6 ważnych cech
2021-12-02 | 13:00

Jak wybrać oczyszczacz powietrza do dziecięcego pokoju? Oto 6 ważnych cech

Jesienią i zimą smog nie daje nam wszystkim żyć, szczególnie w dużych miastach. Trujące powietrze szkodzi zdrowiu zwłaszcza dzieci, które muszą wdychać je nawet w swoim

Więcej ważnych informacji

Media

Finanse

Ponad 70 proc. Polaków najbardziej obawia się braku dostępu do opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada już 3,5 mln osób

Po I połowie tego roku prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym było objętych już 3,5 mln Polaków. To 15-proc. wzrost rok do roku – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Do tego wzrostu popularności przyczyniła się pandemia COVID-19, która dodatkowo spotęgowała obawy Polaków związane z utratą zdrowia i brakiem dostępu do opieki lekarskiej. Pakiety medyczne to dziś najpopularniejszy benefit w polskich firmach – korzysta z niego ponad 70 proc. pracowników.

Infrastruktura

70 proc. budynków mieszkalnych w Polsce jest nieefektywnych energetycznie. Ich kompleksowa renowacja może napędzić gospodarkę i stworzyć kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy

W Polsce aż 70 proc. spośród 5 mln domów jednorodzinnych nie spełnia standardów efektywności energetycznej. W rezultacie roczne koszty ogrzewania typowego domu o powierzchni 118 mkw., wyposażonego w kocioł węglowy oraz stare drzwi i okna, sięgają w tej chwili ok. 6,5 tys. zł. Po modernizacji, ociepleniu i wymianie stolarki ten koszt mógłby spaść nawet do 1,8 tys. zł rocznie – oszacowali analitycy w raporcie „Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii”. Wynika z niego także, że w Polsce powszechna termomodernizacja budynków mieszkalnych – wymuszona unijną strategią – mogłaby się stać motorem napędowym krajowej gospodarki po pandemii i stworzyć nawet kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy.