Komunikaty PR

Matematyka nocą i na wesoło

2014-12-08  |  20:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl

O tym, że matematyka nie musi być nudna uczniowie liceum i gimnazjum STO przekonywali się przez całą mikołajkową noc. Przez ten czas dobrze się bawili, a przy okazji przyswajali matematyczną wiedzę - na różne, odmienne od tradycyjnych sposoby. Rozwiązywali zadania matematyczne, rebusy, brali udział grach, turniejach i konkursach, a także tańczyli i oglądali filmy.  

- To nasz autorski projekt, wspierany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, które zasponsorowało konkursowe nagrody i dyplomy - mówi Mirosława Pypczyńska, nauczycielka matematyki. -  Cały program zawiera sporą dawkę humoru, zapewnia uczniom rozrywkę, jednocześnie ucząc i wzbogacając ich wiedzę matematyczną.

Podstawowym założeniem projektu jest kształcenie intelektu młodego człowieka, bogacenie jego osobowości, zainteresowań matematyką i wszelkimi rozrywkami umysłowymi.

- Na lekcjach przedmiotu trudno znaleźć wystarczającą ilość czasu, by pokazać uczniom piękno matematyki, różnorodność jej zastosowań i znaczenie w życiu codziennym – dodaje nauczycielka.

Takie spotkanie to też skuteczny sposób, by zainteresować młodzież historią tej dziedziny wiedzy i ciekawymi postaciami ze świata matematyki.

- A przy okazji rozstrzygamy ciekawe matematyczne problemy i uczymy się używać mózgu w sposób konstruktywny, rozwijamy samodzielne i logiczne myślenie – mówi Diana Tyburczy. -  Na noc matematyczną wybrałam się z ciekawości, bo to wyjątkowa forma nauki. Rozwiązywanie zadań czy łamigłówek w nocy jest szansą na sprawdzenie siebie samego i swojej wytrzymałości. A poza tym nigdy nie byłam w szkole w nocy! Zmagałam się z matematycznymi wyzwaniami, a w przerwach oglądałam filmy.

Podczas zajeć uczniowie mogli np. ocenić „matematyczność” swojej duszy i sprawdzić, czy bliżej im do Talesa czy do Banacha w konkursie „W matematycznym labiryncie”. Przeszli trening przed egzaminem gimnazjalnym i maturalnym, a poza tym wykonali prezentację, opisującą życie i odkrycia wybranego matematyka w dowolnej formie – albumu, wiersza, prezentacji multimedialnej czy rebusu.

- W naszej szkole jest wielu ambitnych uczniów- nie kujonów, ale tych, którzy chcą poszerzać wiedzę na różne sposoby - mówi Zuzanna Rzemek, prezydent szkoły i pomysłodawczyni projektu. - Razem z koleżankami i kolegami bierzemy kanapki i wspólnie pracujemy. To sposób na wzajemną motywację i przyjemną naukę. Ta noc jest po to, aby pokazać uczniom, że matematyka nie musi być ciężką harówą, ale pożytecznym spędzaniem czasu. Ja na przykład zamierzam porządnie przygotować się do wtorkowego sprawdzianu. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media Archiwum Wspomnień Stoczniowca - ruszyła wyjątkowa platforma wspomnień Biuro prasowe
2020-08-19 | 09:25

Archiwum Wspomnień Stoczniowca - ruszyła wyjątkowa platforma wspomnień

Chcesz opowiedzieć historię związaną ze Stocznią Gdańską? Twórcy Archiwum Wspomnień Stoczniowca przyjadą do Ciebie, zarejestrują i zaprezentują ją w formie filmu, tekstu i
Media Smartney odpowiada na trendy i zaczyna nową promocję dla konsumentów
2020-08-11 | 08:00

Smartney odpowiada na trendy i zaczyna nową promocję dla konsumentów

Smartney -  instytucja finansowa należąca do francuskiej Grupy Oney Bank, wystartowała z nową akcją promocyjną. Wszyscy konsumenci, którzy zdecydują się na pożyczkę w
Media BRAK ZDJĘCIA
2020-08-03 | 11:00

Losy Jana Wedla i Fabryki Czekolady podczas Powstania Warszawskiego

Rodzina Wedlów mieszkała w Warszawie od połowy XIX wieku. W tym czasie nie tylko wprowadziła mieszkańców stolicy do świata czekolady, ale również przyczyniła się do rozwoju gospodarczego miasta. Brała też czynny

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Robert Korzeniowski: Walking nie obciąża stawów, a nasze mięśnie pracują. Efekty widać już po sześciu tygodniach

Sportowiec tłumaczy, że walking to idealny sposób, żeby poprawić kondycję fizyczną, zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić cały organizm. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które szukają sportu uzupełniającego o charakterze cardio, jak i tych, które chcą stać się bardziej aktywne. Justyna Korzeniowska, żona chodziarza, dodaje, że walking jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ nie obciąża stawów. W konsekwencji można uprawiać go nawet w czasie kontuzji biegowych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Styl życia

Zasoby wody pitnej w Polsce jedne z najniższych w Europie. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu można zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów litrów dziennie

Wystarczy zmiana podstawowych zachowań, aby znacząco zredukować dzienne zużycie wody w Polsce. Nawykiem powinno stać się zakręcanie wody podczas mycia rąk czy zębów, podlewanie roślin deszczówką, zrezygnowanie z kąpieli na rzecz szybkiego prysznica czy też wlewanie mniejszej ilości wody do czajnika. Zdaniem ekspertów konieczna jest troska o środowisko, bo natura wysyła nam coraz bardziej niepokojące sygnały. Wzrost temperatur, bezśnieżne zimy, topniejące lodowce i płonące lasy – to tylko niektóre skutki zmian klimatycznych.

Robotyka i SI

Polski start-up zrewolucjonizuje leczenie astmy. Inteligentna nakładka na inhalator pomoże przewidzieć zbliżający się atak duszności

Opracowana przez polskich studentów inteligentna nakładka na inhalator dla astmatyków diametralnie zmieni podejście do terapii astmy i POChP. Dzięki niej leczenie tych przewlekłych chorób stanie się dużo skuteczniejsze. Nakładka, w połączeniu z aplikacją mobilną i platformą dla lekarza, pomoże ustalić przyczyny wywołujące u konkretnego pacjenta zaostrzenia, dzięki czemu łatwiej będzie zapobiegać występowaniu ataków duszności. Urządzenie jest już dostępne na rynku.