Komunikaty PR

Matematyka nocą i na wesoło

2014-12-08  |  20:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl

O tym, że matematyka nie musi być nudna uczniowie liceum i gimnazjum STO przekonywali się przez całą mikołajkową noc. Przez ten czas dobrze się bawili, a przy okazji przyswajali matematyczną wiedzę - na różne, odmienne od tradycyjnych sposoby. Rozwiązywali zadania matematyczne, rebusy, brali udział grach, turniejach i konkursach, a także tańczyli i oglądali filmy.  

- To nasz autorski projekt, wspierany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, które zasponsorowało konkursowe nagrody i dyplomy - mówi Mirosława Pypczyńska, nauczycielka matematyki. -  Cały program zawiera sporą dawkę humoru, zapewnia uczniom rozrywkę, jednocześnie ucząc i wzbogacając ich wiedzę matematyczną.

Podstawowym założeniem projektu jest kształcenie intelektu młodego człowieka, bogacenie jego osobowości, zainteresowań matematyką i wszelkimi rozrywkami umysłowymi.

- Na lekcjach przedmiotu trudno znaleźć wystarczającą ilość czasu, by pokazać uczniom piękno matematyki, różnorodność jej zastosowań i znaczenie w życiu codziennym – dodaje nauczycielka.

Takie spotkanie to też skuteczny sposób, by zainteresować młodzież historią tej dziedziny wiedzy i ciekawymi postaciami ze świata matematyki.

- A przy okazji rozstrzygamy ciekawe matematyczne problemy i uczymy się używać mózgu w sposób konstruktywny, rozwijamy samodzielne i logiczne myślenie – mówi Diana Tyburczy. -  Na noc matematyczną wybrałam się z ciekawości, bo to wyjątkowa forma nauki. Rozwiązywanie zadań czy łamigłówek w nocy jest szansą na sprawdzenie siebie samego i swojej wytrzymałości. A poza tym nigdy nie byłam w szkole w nocy! Zmagałam się z matematycznymi wyzwaniami, a w przerwach oglądałam filmy.

Podczas zajeć uczniowie mogli np. ocenić „matematyczność” swojej duszy i sprawdzić, czy bliżej im do Talesa czy do Banacha w konkursie „W matematycznym labiryncie”. Przeszli trening przed egzaminem gimnazjalnym i maturalnym, a poza tym wykonali prezentację, opisującą życie i odkrycia wybranego matematyka w dowolnej formie – albumu, wiersza, prezentacji multimedialnej czy rebusu.

- W naszej szkole jest wielu ambitnych uczniów- nie kujonów, ale tych, którzy chcą poszerzać wiedzę na różne sposoby - mówi Zuzanna Rzemek, prezydent szkoły i pomysłodawczyni projektu. - Razem z koleżankami i kolegami bierzemy kanapki i wspólnie pracujemy. To sposób na wzajemną motywację i przyjemną naukę. Ta noc jest po to, aby pokazać uczniom, że matematyka nie musi być ciężką harówą, ale pożytecznym spędzaniem czasu. Ja na przykład zamierzam porządnie przygotować się do wtorkowego sprawdzianu. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media TikTok w 2019 roku pokonał Facebooka i Massengera Biuro prasowe
2020-01-21 | 09:00

TikTok w 2019 roku pokonał Facebooka i Massengera

Popularna wśród nastolatków aplikacja TikTok w 2019 roku została zainstalowana ponad 700 mln razy. Pod tym względem platforma wyprzedziła Massengera i Facebooka. Jak wynika z
Media Konkurs konsumencki w Biedronce w ramach kampanii „Milka. Sercem z Naszymi”
2020-01-17 | 17:26

Konkurs konsumencki w Biedronce w ramach kampanii „Milka. Sercem z Naszymi”

Trwa 41. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich,  a równolegle z nim, prowadzona jest druga odsłona kampanii „Milka. Sercem z Naszymi”.  W ramach
Media Wyjątkowa kolekcja MTV dostępna tylko na stacjach Circle K
2019-12-18 | 17:00

Wyjątkowa kolekcja MTV dostępna tylko na stacjach Circle K

Od 13 grudnia na klientów stacji Circle K w Polsce czeka unikalna oferta produktów audio sygnowanych marką MTV. To oferta skierowana do wszystkich fanów jednej z najbardziej

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Julia Kamińska: Jeżeli da się ze sobą pracować i mieszkać, to oznacza, że jest się dobrze dopasowanym

Zdaniem Julii Kamińskiej partnerzy w życiu prywatnym mogą być również dobrymi wspólnikami w pracy. Wszystko zależy od odpowiedniego ustalenia priorytetów i  dopasowania charakterów. Taki zgrany duet aktorka tworzy właśnie z Piotrem Jaskiem, który napisał scenariusz między innymi do serialu „BrzydUla”, gdzie zagrała główną rolę.

Media

Ewa Wachowicz: Gdy zaczynałam, nie było wielu programów gastronomicznych, więc czuję się pionierką

Dziennikarka przyznaje, że z gastronomią związana jest już od dziecka. Gdy była nastolatką, uczęszczała na różnorodne kursy kulinarne. Gotowanie traktowała wówczas jako rozrywkę. Później, głównie dzięki wsparciu rodziny, zdecydowała się podjąć edukację w tym zakresie. Kiedy rozpoczynała przygodę z telewizją, programy gastronomiczne dopiero zaczynały się pojawiać. Wachowicz cieszy się, że jej pasja przerodziła się w zawód.

 

Turystyka

Ferie zimowe najchętniej spędzamy w górach. Ceny noclegów są wyższe niż rok temu

Ceny noclegów w popularnych kurortach w okresie ferii zimowych przewyższają ubiegłoroczne stawki. Najdrożej zapłacimy w Kościelisku, Szklarskiej Porębie i Białce Tatrzańskiej, średnio ponad 100 zł za osobę. Nieco taniej wyjdzie nas pobyt w mniej znanych górskich miejscowościach – około 60 zł za osobę. W ten weekend wypoczynek kończą uczniowie z pierwszych pięciu województw,  ale do wyjazdów szykują się kolejni. Ci, którzy nie mają jeszcze wykupionych noclegów, powinni się spieszyć, bo im bliżej terminu, tym wyższe ceny.