Komunikaty PR

Mobilna aplikacja będzie nawigować niewidomych uczestników pełnomorskiego rejsu

2016-09-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Wyprawa, która zakończy się pod koniec października w Skradinie, organizowana jest w ramach projektu „Zobaczyć Morze”, realizowanego przez fundację Gniazdo Piratów od 2006 roku. W rejsach tych załogę w połowie stanowią osoby niewidome lub słabowidzące. Do tej pory w 10 edycjach programu udział wzięło już 864 osoby. W tym roku uczestnikom rejsu w dotarciu do portu docelowego pomoże opracowana przez firmę Transition Technolgies aplikacja Seeing Assistant: Zobaczyć Morze, która przez jej twórców nazywana jest  „mobilnym sterem na morzu”. Rozwiązanie jest dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych panujących na wodzie, a proste gesty (np. potrząśnięcie) spowodują podanie informacji o aktualnych parametrach kursu lub pozwolą ustanowić nowy.

- Do utrzymywania stałego kursu na morzu wykorzystuje się zwykle tradycyjne, nieudźwiękowione  narzędzia, takie jak kompas czy busola. Dzięki aplikacji Seeing Assistant: Zobaczyć Morze uczestnicy wyprawy, której połowę stanowią osoby niewidome i słabowidzące, mogą na bieżąco otrzymywać kompleksowe informacje o aktualnym położeniu i za pomocą dosłownie dwóch gestów zmieniać kurs żeglugi – mówi Robert Krzemiński, Wiceprezes Fundacji Gniazdo Piratów.

Ocean możliwości w jednej aplikacji

Głównym zadaniem aplikacji Seeing Assistant: Zobaczyć Morze jest ułatwienie osobom z dysfunkcją wzroku utrzymania zadanego kursu nawigowania w trakcie żeglugi jachtami po oceanach, morzach, jeziorach i innych akwenach wodnych. Dzięki niej, osoby niewidome będą  ze znacznie większą samodzielnością mogły wykonywać zadania sterników. Dzięki intuicyjnej obsłudze narzędzie mobilne jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niewidomych i płynnie współpracuje z popularnymi programami odczytu ekranu.. Aplikacja korzysta z satelitarnych systemów nawigacyjnych (GPS lub Glonas), dzięki czemu uzyskane pomiary są znacznie dokładniejsze niż w przypadku popularnej funkcji kompasu dostępnego w smartfonie.

Transition Technologies już od kilku lat angażuje się w działania na rzecz osób niewidomych. Decyzja o wsparciu uczestników wyprawy „Zobaczyć morze” była dla nas kolejnym krokiem w realizacji tej misji.  mówi Sławomir Strugarek, ekspert ds. dostępności w Transition Technologies.  Podczas tworzenia aplikacji dla uczestników rejsu główny nacisk położyliśmy

 

na jej intuicyjność, prostotę oraz skuteczność. Zależało nam, aby ustawienie i zmiana kursu odbywała się przy pomocy systemu do rozpoznawania mowy, informacje o aktualnym kursie pojawiały się na bieżąco, a zużycie baterii zostało ograniczone do minimum. Dlatego, aplikacja działa również w trybie samolotowym, bez połączenia z siecią GSM oraz WI-FI oraz na zablokowanym ekranie.  

Aplikacja powstała w oparciu o wcześniejsze doświadczenia firmy w tworzeniu rozwiązań szerokiej palety mobilnych poprawiających komfort życia osób niewidomych i słabowidzących. Z myślą o tej grupie społecznej Transition Technologies opracowało rodzinę aplikacji Seeing Assistant – zestaw siedmiu mobilnych asystentów ułatwiających wykonywanie codziennych czynności.

 

Aplikacja Seeing Assistant: Zobaczyć Morze jest darmowa i można ją pobrać na system iOS oraz Android. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Icy Dock EZConvert Ex MB987M2P-B - adapter M.2 NVMe SSD do PCIe 3.0 x4 Biuro prasowe
2021-02-26 | 01:00

Icy Dock EZConvert Ex MB987M2P-B - adapter M.2 NVMe SSD do PCIe 3.0 x4

EZConvert Ex MB987M2P-B to nowe rozwiązanie od firmy Icy Dock pozwalające dodać zatokę M.2 PCIe NVMe do dowolnego komputera posiadającego slot PCIe 3.0 x4/x8/x16. Adapter umożliwia
IT i technologie Vishal Gupta obejmuje stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora ds.IT Lexmark
2021-02-24 | 15:00

Vishal Gupta obejmuje stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora ds.IT Lexmark

Firma Lexmark, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, ogłosiła, że Vishal Gupta dołączył do jej zespołu wykonawczego jako starszy wiceprezes i dyrektor ds.
IT i technologie Lumix S5 wyróżniony w plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska
2021-02-24 | 12:30

Lumix S5 wyróżniony w plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska

W plebiscycie organizowanym przez serwis fotopolis.pl oraz magazyn Digital Camera Polska, aparat Lumix S5 został wyróżniony jako jeden z najlepszych filmujących aparatów minionego

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Media

Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.

Finanse

Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.