Komunikaty PR

Odkryj sportową pasję swojego dziecka. Wakacje to idealny czas!

2021-07-28  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marcin Pietraszek
Core PR

Genewska 18
03-963 Warszawa Warszawa
marcin.pietraszek|core.ppl| |marcin.pietraszek|core.ppl
530 979 039
https://corepr.pl/

Pokazując dziecku różne formy aktywności, jesteśmy w stanie zaszczepić w nim pasję do sportu. Oczywiście, czym wcześniej, tym lepiej. Jednak, w praktyce bywa to różnie. Obecne statystyki są niepokojące. Według danych SWPS 67% dzieci w pandemii jest zdecydowanie mniej aktywnych sportowo, a co 16 dziecko z tej grupy przestało uprawiać jakikolwiek sport. W dobie pandemii aktywność fizyczna została zdominowana przez godziny spędzone przed komputerem i telewizorem. Najwyższy czas, to zmienić i zadbać o kondycję naszych pociech.

Jakie aktywności dadzą dzieciom wiele frajdy?

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się hulajnogi. Jak podkreśla Karolina Boryczko Marketing Manager w Barel Poland, firmie będącej dystrybutorem akcesoriów dla dzieci Ferrari - „Jazda na hulajnodze jest dla dzieci doskonałą zabawą i przynosi wiele frajdy. To jedna z lepszych form aktywności i może być traktowana jako trening wysiłkowy. Co ciekawe, podczas jazdy na hulajnodze wykorzystujemy więcej mięśni, niż podczas przemierzania kilometrów na rowerze. Sport ten pobudza do pracy mięśnie grzbietu, nóg, brzucha, bez wątpienia wpływa na zwiększenie formy, poprawienie kondycji fizycznej i pomaga w spalaniu tłuszczu. Co więcej, kształtuje w dziecku poczucie równowagi. Warto pamiętać, by tego typu sprzęt odpowiednio dobrać do wzrostu i wieku dziecka. Dla starszych dzieci polecam szczególnie model hulajnogi Ferrari FXK30, natomiast w przypadku młodszych dzieciaków świetnie sprawdzi się hulajnoga trójkołowa FXK28, która jest ze specjalnym składanym siodełkiem. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie, i tu pojawiają się niezawodne ochraniacze oraz  Kask  Aero FAH35 wszystko oczywiście z serii Ferrari”.

 

Innymi ciekawymi formami spędzenia czasu na świeżym powietrzu, szczególnie dla chłopców, jest gra w piłkę nożną, a także jazda na deskorolce. W domu nie może zabraknąć dobrej jakości piłki, która umili czas niejednemu urwisowi. Nawet 30 minut takiej aktywności fizycznej dobroczynnie wpłynie nie tylko na kondycję fizyczną, ale również rozładuje napięcie psychiczne. Nasze dzieci będą znacznie lepiej radzić sobie ze stresującymi sytuacjami i uczuciem wewnętrznego napięcia. Co więcej, jest to idealny sport, który integruje rodzinę.

Aktywnością, która równie dobrze wspiera kondycję fizyczną, a także niweluje napięcie, dodaje energii oraz uwalnia endorfiny jest jazda na deskorolce np. Ferrari. Niektórzy mówią, że to coś więcej niż sport, to styl życia. Warto wiedzieć, że regularna jazda na deskorolce wzmacnia mięśnie tułowia, poprawiając tym samym równowagę. Dzieje się tak dzięki różnym pozycjom podczas jazdy i ruchom, których zwykle nie wykonujemy na co dzień.

 

Poznaj gadżety, które umilą czas Twojemu dziecku:

1. Ferrari Hulajnoga trójkołowa dla dzieci FXK28 czarna

Cena 349 zł

2. Ferrari Hulajnoga dwukołowa dla dzieci FXK30 czarna

Cena 179 zł

3. Ferrari Piłka nożna F658 Rozmiar 2 czarna

Cena 49 zł

4. Ferrari Deskorolka

Cena 99 zł

5. Ferrari Kask Aero FAH35 Czarny

Cena 89 zł

6. Ferrari ochraniacze czarne rozmiar S

Cena: 79 zł

7. Ferrari Worek Treningowy OBF68 poliester

Cena 39 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Dzieci z Dąbrówki pomagają syryjskiemu chłopcu otrzymać protezę nogi Biuro prasowe
2021-09-27 | 11:00

Dzieci z Dąbrówki pomagają syryjskiemu chłopcu otrzymać protezę nogi

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce postanowiły pomóc swojemu rówieśnikowi z Syrii i zebrać środki potrzebne na zakup protezy. W tym celu wraz
Dziecko Bebiko 2 NUTRIflor Expert – zainspirowane mlekiem mamy
2021-09-24 | 07:00

Bebiko 2 NUTRIflor Expert – zainspirowane mlekiem mamy

Gdy kobieta zostaje mamą, w szczególny sposób dotyka natury. Odkrywa zachwycającą moc swojego ciała, naturalny instynkt i mądrość. Marka Bebiko 2 – zainspirowana
Dziecko Maluch odporny na jesienne infekcje
2021-09-23 | 12:03

Maluch odporny na jesienne infekcje

Pierwsze chłodniejsze dni, ulewne deszcze, wzmożony kontakt z przeziębionymi dorosłymi i innymi dziećmi – jesień to trudny czas dla wszystkich rodziców maluchów.

Więcej ważnych informacji

Media

Marcin Prokop: Janek Kliment jako juror wniósł do „Mam talent!” dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym, a jego łamana polszczyzna czasami brzmi kontrowersyjnie

Prezenter zauważa, że dzięki Michałowi Kempie i Janowi Klimentowi program wzbogacił się o dwie wyraziste osobowości. Czeski tancerz i choreograf doskonale sprawdza się w charakterze jurora, bo jest niezwykle spontaniczny, a jednocześnie poddaje uczestników bardzo wnikliwej ocenie. Z kolei sam Jan Kliment cieszy się, że dzięki temu programowi może poznawać utalentowanych i wybitnie uzdolnionych ludzi. Zdążył się już jednak przekonać, że porównywanie ich i wystawianie stosownej oceny jest niezwykle trudne.

Muzyka

Zespół Kombii: Nie rozważamy koncertów w internecie. Granie do widza w domyśle, kiedy nie ma odpowiedniej interakcji, to dla muzyków jest katastrofa

Artyści promują obecnie swój najnowszy album zatytułowany „5” i mają nadzieję, że zarówno premierowe utwory, jak i dobrze znane przeboje uda się im zaprezentować podczas specjalnej trasy koncertowej. Na razie jednak trudno coś precyzyjnie zaplanować, rezerwować jakiekolwiek terminy czy podejmować wiążące decyzje, bo nie wiadomo, kiedy nadejdzie czwarta fala koronawirusa. Członkowie zespołu Kombii podkreślają też, że nie są zwolennikami występów online. Dla nich koncert to spotkanie z publicznością, odpowiednia oprawa, nagłośnienie i energia płynąca ze sceny.

Farmacja

Biodruk 3D może zrewolucjonizować badania kliniczne i transplantologię. Już za kilka lat będzie można wydrukować z komórek zdrowe narządy do przeszczepu

Od początku 2021 roku pacjenci odzyskują wzrok dzięki biodrukowanym rogówkom oka. Tymczasem już za kilka lat możliwe będzie wydrukowanie w podobny sposób trzustki czy wątroby, które będą się nadawać do przeszczepów. Biodruk 3D pozwala również tworzyć z tkanek modele nowotworów i testować na nich działanie terapii celowanych. Wydrukowane modele tkankowe zastępują coraz częściej żywe zwierzęta w procesie badań klinicznych czy testowania kosmetyków.

Motoryzacja

Kamery w samochodach coraz powszechniejsze. Do Polski wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń

Polscy kierowcy coraz częściej montują w samochodach kamery, które rejestrują, co się dzieje w trakcie jazdy przed samochodem i w jego pobliżu. Taki sprzęt okazuje się przydatny np. w razie stłuczki, kiedy trzeba udowodnić czyjąś winę, a nagraniami – o ile są wysokiej jakości – często posiłkują się też policja i sądy. Na polski rynek wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń. Brytyjski Nextbase, który w Europie ma już ponad 60-proc. udział w sprzedaży, wprowadzi do Polski serię urządzeń naszpikowanych zaawansowanymi, inteligentnymi technologiami i dodatkowymi opcjami, które wspierają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.