Komunikaty PR

Pracownicy Prologis Wzięli Udział w Drugim Światowym Dniu Prac Społecznych

2014-05-19  |  12:47
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

WARSZAWA – 19 maja 2014 r. – Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper nieruchomości przemysłowych, poinformował, że w ubiegły piątek, pracownicy firmy w Europie Środkowo-Wschodniej jako wolontariusze wzięli udział w corocznym dniu prac społecznych.

 

Pracownicy Prologis z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii zaangażowali się w wiele projektów realizowanych przez lokalne organizacje charytatywne i non-profit – od przycinania drzew w parku, przez budowę placu zabaw, po remont domu.

 

W Polsce Prologis buduje dla Helenowa

Pracownicy polskiego oddziału firmy kontynuowali rozpoczęty w ubiegłym roku projekt pomocy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów. W ramach prowadzonych prac wolontariusze zbudowali na placu zabaw huśtawki dla podopiecznych ośrodka, a także pomalowali ogrodzenie padoku dla koni, biorących udział w zajęciach hipoterapii.

 

Czechy zadbają o skarb UNESCO

Zespół z Czech pracował w Parku Průhonice, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wolontariusze przycinali drzewa, skosili trawniki, pielęgnowali roślinność i wykonywali inne prace ogrodnicze. Ponadto kupilii dostarczyli worki z karmą dla zwierząt do jednego z praskich schronisk dla bezdomnych psów, a także przekazali pieniądze, na wspieraną od 2011 roku, szkołę dla dzieci niepełnosprawnych „Slunce”.

 

Słowacja remontuje przedszkole dla dzieci

Słowacki zespół pracował w przedszkolu dla dzieci w Stupavie, w pobliżu Bratysławy. Pracownicy naprawili stare drewniane domki zabaw, odświeżyli małpi gaj, posadzili nowy trawnik i kwiaty, a także zadbali o stary ogród. Zespół dostarczył także karmę  dla bezdomnych psów do schroniska w Bratysławie.

 

Węgry i Rumunia dla Habitat for Humanity

Połączony zespół węgiersko-rumuński ponownie zaangażował się w pomoc fundacji Habitat for Humanity. W tym roku pracownicy wyremontowali schronisko dla osób bezdomnych położone niedaleko Budapesztu.

 

To już druga edycja IMPACT DAY – globalnego dnia prac społecznych, podczas którego 1 400 pracowników Prologis na całym świecie zgłosiło chęć zaangażowania się w rolę wolontariuszy, co daje łącznie ponad 7 000 godzin pracy na rzecz lokalnych społeczności. Prologis IMPACT DAY podkreśla podstawowe wartości spółki takie jak uczciwość, pełnienie roli mentora, pasja, odpowiedzialność, odwaga i praca zespołowa.

 

„IMPACT DAY to jedyna w swoim rodzaju akcja, dzięki której pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej angażują się, by wspólnie pomagać potrzebującym– powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. „Ta pomoc przynosi korzyści nie tylko społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy, ale także uczy nas pracy w zespole i odpowiedzialności społecznej”.

 

Zaangażowanie spółki Prologis w społeczną odpowiedzialność biznesu wykracza znacznie poza IMPACT DAY. Prologis umożliwia pracownikom wykorzystanie 24 dodatkowych płatnych godzin na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Eko: Made in China | Księgarnia Empik Biuro prasowe
2019-12-04 | 01:00

Eko: Made in China | Księgarnia Empik

  7 grudnia, godz. 16:00 Księgarnia Empik, Kraków, Rynek Główny 23   Ponad 90% zabawek obecnie sprzedawanych w Europie jest produkowane w Chinach. Czy
Styl życia Złoty deser
2019-12-03 | 18:00

Złoty deser

Crumble jabłkowe to wersja szarlotki w nieco innym wydaniu. W podstawowym przepisie występują 2 główne składniki: jabłko oraz granola. Jabłka najlepiej wybierz kwaśne,
Styl życia Czystość otoczenia jest gwarancją szczęścia
2019-12-03 | 12:30

Czystość otoczenia jest gwarancją szczęścia

Szczęście jest sumą składową wielu czynników, bez których osiągnięcie wewnętrznego spokoju byłoby wyzwaniem. Należy pamiętać, że można mu pomóc poprzez

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Maja Frykowska: Nie domagam się odszkodowania od Quentina Tarantino. Jego film mnie wzruszył

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się informacje, jakoby Maja Frykowska miała się domagać odszkodowania od Quentina Tarantino, za przedstawienie postaci jej dziadka – Wojciecha Frykowskiego – w sposób niezgodny z prawdą. Maja Frykowska jednak dementuje plotki. Uważa, że amerykański reżyser ukazał historię morderstwa z 1969 roku w ciekawy i nieoczywisty sposób. Wyznaje również, że film „Pewnego razu w Hollywood” bardzo ją wzruszył.

Gwiazdy

Marta Wiśniewska: Taniec jest dla mnie wszystkim. Bez niego nie żyję

Mandaryna przyznaje, że taniec jest jej największą życiową pasją i motorem napędowym. Sama czerpie z niego przyjemność, a dodatkowo zaszczepia tę miłość w innych. Marta Wiśniewska od wielu lat z powodzeniem prowadzi szkołę tańca i dzieli się swoim doświadczeniem z ludźmi w różnym wieku.

Teatr

Małgorzata Kozłowska: Na planie filmowym czuję się jak ryba w wodzie. Jestem otwarta na wszystkie propozycje

Zdaniem Małgorzaty Kozłowskiej w zawodzie aktora ekscytujące jest zarówno występowanie w filmach i serialach, jak i gra na deskach teatru. Chce więc spełniać się na każdej z tych płaszczyzn, bo wie, że niosą one ze sobą zupełnie inne emocje i wyzwania, ale kluczową kwestią jest intrygujący scenariusz.

 

CES Las Vegas 2020

Farmacja

75 proc. chorób rzadkich dotyka dzieci. Pacjentom brakuje systemowego wsparcia w leczeniu oraz dostępu do nowoczesnych leków

Co roku w Polsce ponad 200 tys. osób dowiaduje się, że choruje na chorobę rzadką. Pacjenci znajdują się w trudnej sytuacji, przede wszystkim dlatego, że schorzenia te często są uwarunkowane genetycznie, mają zazwyczaj ciężki przebieg i przewlekły charakter, a ich diagnostyka jest czasochłonna i utrudniona. To jednak nie są jedyne bariery. Brakuje ośrodków referencyjnych dla pacjentów z chorobami rzadkimi, a dostęp do nowoczesnych terapii i rehabilitacji jest mocno ograniczony. Dużym wyzwaniem dla polskiego systemu ochrony zdrowia jest też zapewnienie ciągłości opieki nad dorastającym pacjentem z chorobą rzadką.