Komunikaty PR

Pracownicy Prologis Wzięli Udział w Drugim Światowym Dniu Prac Społecznych

2014-05-19  |  12:47
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

WARSZAWA – 19 maja 2014 r. – Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper nieruchomości przemysłowych, poinformował, że w ubiegły piątek, pracownicy firmy w Europie Środkowo-Wschodniej jako wolontariusze wzięli udział w corocznym dniu prac społecznych.

 

Pracownicy Prologis z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii zaangażowali się w wiele projektów realizowanych przez lokalne organizacje charytatywne i non-profit – od przycinania drzew w parku, przez budowę placu zabaw, po remont domu.

 

W Polsce Prologis buduje dla Helenowa

Pracownicy polskiego oddziału firmy kontynuowali rozpoczęty w ubiegłym roku projekt pomocy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów. W ramach prowadzonych prac wolontariusze zbudowali na placu zabaw huśtawki dla podopiecznych ośrodka, a także pomalowali ogrodzenie padoku dla koni, biorących udział w zajęciach hipoterapii.

 

Czechy zadbają o skarb UNESCO

Zespół z Czech pracował w Parku Průhonice, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wolontariusze przycinali drzewa, skosili trawniki, pielęgnowali roślinność i wykonywali inne prace ogrodnicze. Ponadto kupilii dostarczyli worki z karmą dla zwierząt do jednego z praskich schronisk dla bezdomnych psów, a także przekazali pieniądze, na wspieraną od 2011 roku, szkołę dla dzieci niepełnosprawnych „Slunce”.

 

Słowacja remontuje przedszkole dla dzieci

Słowacki zespół pracował w przedszkolu dla dzieci w Stupavie, w pobliżu Bratysławy. Pracownicy naprawili stare drewniane domki zabaw, odświeżyli małpi gaj, posadzili nowy trawnik i kwiaty, a także zadbali o stary ogród. Zespół dostarczył także karmę  dla bezdomnych psów do schroniska w Bratysławie.

 

Węgry i Rumunia dla Habitat for Humanity

Połączony zespół węgiersko-rumuński ponownie zaangażował się w pomoc fundacji Habitat for Humanity. W tym roku pracownicy wyremontowali schronisko dla osób bezdomnych położone niedaleko Budapesztu.

 

To już druga edycja IMPACT DAY – globalnego dnia prac społecznych, podczas którego 1 400 pracowników Prologis na całym świecie zgłosiło chęć zaangażowania się w rolę wolontariuszy, co daje łącznie ponad 7 000 godzin pracy na rzecz lokalnych społeczności. Prologis IMPACT DAY podkreśla podstawowe wartości spółki takie jak uczciwość, pełnienie roli mentora, pasja, odpowiedzialność, odwaga i praca zespołowa.

 

„IMPACT DAY to jedyna w swoim rodzaju akcja, dzięki której pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej angażują się, by wspólnie pomagać potrzebującym– powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. „Ta pomoc przynosi korzyści nie tylko społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy, ale także uczy nas pracy w zespole i odpowiedzialności społecznej”.

 

Zaangażowanie spółki Prologis w społeczną odpowiedzialność biznesu wykracza znacznie poza IMPACT DAY. Prologis umożliwia pracownikom wykorzystanie 24 dodatkowych płatnych godzin na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Od szkolnej ławki do wspólnego stołu – finał programu Akademia Uwielbiam Biuro prasowe
2020-07-07 | 17:00

Od szkolnej ławki do wspólnego stołu – finał programu Akademia Uwielbiam

Dobiegła końca kolejna edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam. Ponad 185 tysięcy uczniów klas VI-VIII poznało w niej zasady prawidłowego komponowania
Styl życia Women in Coffee: wsparcie z Polski
2020-07-07 | 13:00

Women in Coffee: wsparcie z Polski

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kobiety odgrywają fundamentalną rolę w łańcuchu produkcji kawy. W krajach rozwijających się stanowią 70% siły roboczej na plantacjach. W całym
Styl życia Czekolada o smaku czosnku, wyprawy polarne i KitKat w niebieskim opakowaniu
2020-07-07 | 11:00

Czekolada o smaku czosnku, wyprawy polarne i KitKat w niebieskim opakowaniu

Różowa czy w całości z owocu kakao? Nestlé tworzy czekoladę już od ponad 100 lat, a wciąż potrafi zaskakiwać. Także w Polsce, w fabryce w Kargowej w woj. lubuskim, powstają

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Michał Piróg: Nienawidziłem kręconych włosów, więc przez 20 lat prostowałem je keratyną. Teraz stwierdziłem, że zaryzykuję

Tancerz przyznaje, że zmianę fryzury wymusiła na nim pandemia koronawirusa i związane z nią zawieszenie działalności zakładów fryzjerskich. Przez większość życia nie przepadał bowiem za swoimi naturalnymi, kręconymi włosami, więc najczęściej je prostował lub ścinał. Michał Piróg tłumaczy również, że okres kwarantanny starał się wykorzystywać produktywnie, nadrabiając zaległości kulturalne. Choreograf cieszy się jednak, że rzeczywistość powoli wraca do normalności, ponieważ tęsknił za spotkaniami z przyjaciółmi i aktywnością na świeżym powietrzu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Medycyna

Pierwsze latające taksówki już za dwa lata. Rozładują zakorkowane miasta i przyspieszą krótkie podróże

Systemy autonomizujące pracę pojazdów transportowych pozwolą stworzyć inteligentne latające taksówki. Dzięki zastosowaniu technologii dronowych możliwe będzie wdrożenie do służby ekologicznych taksówek elektrycznych pionowego startu i lądowania z systemem autopilota na pokładzie. Sztuczna inteligencja przejmie w nich rolę kierowcy-oblatywacza, umożliwiając szybkie i sprawne przemieszczanie się po aglomeracji. Rynek podchodzi jednak dość sceptycznie do autonomicznych latających taksówek.

Medycyna

Światło UV-C zabija 99,9 proc. koronawirusa w ciągu kilku sekund. Badania wykazały, że wirusy zabija także rodzaj światła bezpiecznego dla ludzi [DEPESZA]

Nawet 99,9 proc. koronawirusów może zostać zabitych pod wpływem światła UV-C. Dotyczy to także wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19. Dotychczas wirusy mogły być zabijane przez konwencjonalne bakteriobójcze światło UV-C o długości fali 254 nm, niebezpiecznej dla ludzi. Badania Signify i Uniwersytetu Bostońskiego wykazały jednak, że dla koronawirusa zabójcze jest także światło UV-C o długości fali 222 nm, które nie uszkadza ludzkich komórek. – Udostępnimy technologię innym firmom oświetleniowym, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na dezynfekcję – zapowiada Eric Rondolat, prezes Signify.