Komunikaty PR

Solar Impulse 2 - lot dookoła świata zostanie wznowiony w kwietniu

2016-03-31  |  14:30
Biuro prasowe

Ze względu na poważne uszkodzenia słonecznego samolotu, drużyna Solar Impulse 2 musiała zakończyć na Hawajach swoją epicką podróż dookoła świata. Po dłuższej przerwie pomyślnie zainstalowano nowe baterie, a pierwsze loty prowadzone przez pilota testowego zakończyły się powodzeniem. Seria lotów próbnych będzie kontynuowana w celu potwierdzenia, że zarówno samolot, jak i piloci są gotowi do wznowienia misji. Pierwsza możliwa próba ponownego startu Solar Impulse 2 z Hawajów w kierunku Stanów Zjednoczonych została zaplanowana na 15 kwietnia 2016.

Centrum Kontroli Misji (MCC)

Punkt kontrolny w Monako został ponownie postawiony w tryb pełnej gotowości. MCC jest kluczowym ogniwem, zapewniającym powodzenie lotu dookoła świata. To właśnie tam  podejmowane są decyzje o starcie oraz ustalane satrasy dla każdego etapu misji.  Martin Pfister z firmy Schindler – głównego partnera misji, ponownie będzie wspierał Solar Impulse jako główny inżynier elektryk.

Ustalanie trasy

Na podstawie doświadczeń zdobytych podczas pierwszych lotów aż do Hawajów, drużyna Solar Impulse zdecydowała nie ustalać z wyprzedzeniem proszę o inne słowo planu całej trasy, aby pozostawić ją elastyczną i otwartą na zmiany, tak daleko jak to możliwe. Ma to służyć jak najlepszemu dostosowaniu kierunków lotu do panujących warunków atmosferycznych.

Ostateczny termin lotu oraz trasa może zostać potwierdzona maksymalnie z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Miejsca docelowe

Ze względu na nie ustaloną z góry trasę lotu, współrzędne lądowania samolotu będą komunikowane z krótkim wyprzedzeniem. Niemniej jednak, wszystkie możliwe miejsca docelowe pozostają w kontakcie z ekipą, a dla każdego z nich zostanie opracowany indywidualny plan lądowania.

Wyjątkiem jest Nowy Jork, gdzie miejsce lądowania jest potwierdzone, a także Abu Dhabi, gdzie zakończy się misja Solar Impulse.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby BRAK ZDJĘCIA
2021-01-26 | 01:00

Old Perth – drugie życie wskrzeszonej marki

  Szkocka whisky blended malt przebojem wdarła się na rynek alkoholi Premium. Marka Old Perth, bo o niej mowa, podąża za maksymą swojego nowego właściciela - „value for money”. Kilka lat temu ten nieco zapomniany przez
Hobby BRAK ZDJĘCIA
2021-01-22 | 01:00

Nagłe uderzenie zimy a sprzedaż sprzętu sportowego na Allegro Lokalnie

Ostatnie kilka dni na pewno cieszyły amatorów zimowych aktywności. Według danych Allegro Lokalnie, zaraz po pierwszych opadach śniegu, kupujący na platformie zdecydowanie bardziej zainteresowali się sprzętem do sportów
Hobby Live Motion Games w lutym przeprowadzi publiczną emisję akcji
2021-01-20 | 13:30

Live Motion Games w lutym przeprowadzi publiczną emisję akcji

  W drugiej połowie lutego br. Live Motion Games – producent gier wideo na PC, którego większościowym akcjonariuszem jest PlayWay – przeprowadzi publiczną emisję

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Alicja Węgorzewska: W tym roku Warszawska Opera Kameralna świętuje swoje 60-lecie. Wierzę, że artyści będą mogli wrócić na scenę i wszystkie projekty dojdą do skutku

W związku z jubileuszem 60-lecia Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska zaplanowała wiele ważnych projektów. Wśród nich premierę opery „Kastor i Polluks” w reżyserii Dedy Cristiny Colonny. To wydarzenie miało się odbyć w marcu 2020 roku, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Twórcy mają jednak nadzieję, że teraz wszystko odbędzie się już bez przeszkód. Z kolei w Basenie Artystycznym poza uroczystą galą będzie można zobaczyć premierę dramatu „Kwartet” Ronalda Harwooda. Śpiewaczka nie ukrywa, że jej największym marzeniem jest powrót na scenę i możliwość spotkania się z dużą publicznością.

Farmacja

Komórki CAR-T: szansa dla chorych na nowotwory krwi. Rozmowy o refundacji w Polsce mają ruszyć w tym roku

Terapia CAR-T wykorzystuje własny układ odpornościowy pacjenta i zaawansowaną inżynierię genetyczną do walki z nowotworem. Potrafi całkowicie wyleczyć część chorych na ostrą białaczkę limfoblastyczną, jest też skuteczna u około połowy pacjentów chorych na chłoniaka rozlanego. Na razie stosuje się ją w określonych wskazaniach opornych lub nawrotowych nowotworów krwi, ale na całym świecie trwają badania kliniczne, które mają sprawdzić skuteczność tej metody w innych chorobach nowotworowych. Lekarze i eksperci określają ją mianem przełomu w leczeniu nowotworów. Terapie CAR-T  są już zarejestrowane i refundowane w co najmniej kilkunastu krajach Europy, a w Polsce w tym roku mają ruszyć rozmowy Ministerstwa Zdrowia z firmami farmaceutycznymi dotyczące jej finansowania.

 

Problemy społeczne

Izolacja i niepewność pogorszyły kondycję psychiczną Polaków. Ponad 70 proc. badanych odczuwa lęk, smutek, bezsilność i inne negatywne skutki pandemii

Ponad 70 proc. Polaków zmaga się z negatywnymi skutkami pandemii, a 46 proc. odczuwa obciążenie psychiczne przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badania „Kondycja psychiczna Polaków” przeprowadzonego przez Instytut LB Medical i SW Research. Specjaliści alarmują, że jedną z długotrwałych konsekwencji pandemii będzie pogorszenie zdrowia psychicznego Polaków, a najbardziej odczują to osoby starsze i samotne. Tym bardziej że w dobie COVID-19 mają one utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów. – Liczba osób w potrzebie jest tak duża, że nasza społeczność może w końcu zaakceptować fakt, że pójście do psychiatry nie jest niczym złym – prognozuje psycholog Krzysztof Tokarski.