Komunikaty PR

Oklaskiwani w The Globe, teraz wystąpią w Gdańsku

2019-08-07  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dawid Bartkowski
PR Expert

Wita Stwosza
50-448 Wrocław
dbartkowski|prexpert.com.pl| |dbartkowski|prexpert.com.pl
512 036 303
www.prexpert.com.pl

„Pieśni Leara” Teatru Pieśń Kozła właśnie podbiły londyńską scenę The Globe. Ten legendarny już spektakl oraz „Hamlet-komentarz” dwukrotnie zobaczymy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim pod koniec sierpnia.

 

The Globe to najbardziej prestiżowa szekspirowska scena na świecie. Grupy zewnętrzne prezentują się tam niezwykle rzadko. Teatr Pieśń Kozła wystąpił w Londynie na początku lipca ze swoim flagowym przedstawieniem „Pieśni Leara”.

The Globe ma swoją specyfikę, do której należy dyskusja z widownią po przedstawieniu. Nasz spektakl został przyjęty bardzo żywo i, nie boję się użyć tego słowa, entuzjastycznie. To dla nas tym ważniejsze, że w The Globe zasiada publiczność, dla której tradycja szekspirowska jest naturalnym kodem kulturowym. Tym razem „Pieśni Leara” niosły jeszcze dodatkowy ładunek emocji. Tragiczne wizje upadającego królestwa wpisują się w obecny klimat w Wielkiej Brytanii – opowiada Grzegorz Bral, twórca i dyrektor Teatru Pieśń Kozła.

„Pieśni Leara” miały swoją międzynarodową premierę podczas Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Przez krytyków i publiczność przedstawienie zostało wtedy uznane za odkrycie, odnosząc ogromny sukces. Zostało uhonorowane aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award.

Spektakl „Hamlet-komentarz” (premiera w lipcu 2017 roku) jest interpretacją i swego rodzaju autorskim uzupełnieniem najbardziej znanego dzieła Szekspira. Przedstawienie muzycznie intensywne, wypełnione polifonicznymi pieśniami, niezwykle ekspresyjne, bez linearnej narracji, koncentruje się przede wszystkim na tym, czego Szekspir nie wypowiedział. 

Oba te spektakle będzie można obejrzeć i posłuchać w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim – 25 sierpnia „Hamlet-komentarz”, a 27 sierpnia „Pieśni Leara”. Każdy spektakl zostanie zaprezentowany dwa razy tego samego dnia (o godz.18.00 i 21.00). Po uczcie, jakim był Festiwal Szekspirowski, czeka nas więc niezwykły, intrygujący deser. Bilety w sprzedaży.

Tydzień przed przyjazdem do Gdańska Teatr Pieśń Kozła wystąpi na jeszcze jednej niezwykle ważnej scenie szekspirowskiej, tym razem w ramach Shakespeare Festival na Zamku Kronborg w Helsingor. Pewnie nie trzeba dodawać, że to właśnie tam (w „Elsynor”) Szekspir umieścił akcję „Hamleta”. Wywodzący się z Wrocławia teatr regularnie występuje na najbardziej znaczących scenach na całym świecie. W tym roku zaprezentował się już m.in. w CalPerformances w Berkeley.

 

Więcej o Teatrze Pieśń Kozła: http://piesnkozla.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr Opera Wrocławska wychodzi do publiczności Biuro prasowe
2020-09-10 | 13:02

Opera Wrocławska wychodzi do publiczności

Zespoły artystyczne działające w Operze Wrocławskiej – chór, balet oraz śpiewacy-soliści, w najbliższy piątek już po raz drugi wyjdą przed gmach opery,
Teatr Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia
2020-08-26 | 12:00

Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia

Plenerowe wydarzenia artystyczne, przygotowane przez dzieci i młodzież, zaplanowano aż w 15 miejscach we Wrocławiu. Odbędą się równolegle, jednego dnia. W takiej formule finał Brave
Teatr Opera Wrocławska otwiera drzwi i zaprasza na wyjątkowy koncert
2020-08-21 | 13:30

Opera Wrocławska otwiera drzwi i zaprasza na wyjątkowy koncert

Po półrocznej przerwie do życia wraca Opera Wrocławska. – Sezon otworzy cykl 5 koncertów galowych, podczas których na scenie zaprezentuje się dziesięcioro

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Biogen
Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Muzyka

Paula Tumala: Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i jestem mu dozgonnie wdzięczna, że wybrał mnie jako Słowiankę

To właśnie Donatanowi Paula Tumala zawdzięcza swoją popularność. Muzyk dostrzegł w niej potencjał i niewątpliwie jest ojcem jej sukcesu. Modelka wzięła udział w kilku jego teledyskach, ale największy rozgłos przyniosła jej rola Słowianki w klipie do utworu „My, Słowianie” nagranym wspólnie z Cleo. Tę współpracę wspomina jako jeden z najlepszych momentów w swoim życiu. Zapewnia też, że gdyby padła kolejna taka propozycja, na pewno by nie odmówiła.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Kinga Sawczuk: Ekologia zawsze była mi bliska, ponieważ byłam harcerką. Żyjemy na tej planecie wspólnie i każdy powinien dbać o środowisko

Influencerka wzięła udział w akcji  Clean Up The World polegającej na wspólnym sprzątaniu świata przez osoby rozpoznawalne. Towarzyszył jej dziennikarz Kuba Adamiak, z którym współprowadzi e-lekcje przyrody w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio Electro-System. Tłumaczy, że kontakt z przyrodą od zawsze był dla niej niezwykle ważny. Kinga Sawczuk zaznacza, że współczesne media powinny poszerzać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami, które zagrażają środowisku przyrodniczemu.

Ochrona środowiska

Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

– W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.