Komunikaty PR

„Kolacja w Ciemno” zwróci uwagę na problemy osób niewidomych

2018-10-12  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Zębik
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl
Do pobrania 10 ( 0.09 MB )

15 października obchodzone jest międzynarodowe święto osób niewidomych i słabowidzących – „Dzień Białej Laski”. Z tej okazji w łódzkiej restauracji Farina Bianco odbędzie się specjalne wydarzenie – „Kolacja w ciemno”, która przybliży jej uczestnikom codzienne wyzwania osób z problemami wzrokowymi. Udział w kolacji potwierdzili przedstawiciele Urzędu Miasta i Kuratorium Oświaty.

Jak radzić sobie podczas posiłku, kiedy nie widać co jemy i zupełnie nie można polegać na zmyśle wzroku? To tylko jeden z problemów, z którymi na co dzień muszą się mierzyć osoby niewidome. W ich sytuację na krótką chwilę wczują się uczestnicy kolacji, która odbędzie się w całkowitej ciemności. Event ma na celu zwrócić uwagę na problemy nieznane osobom widzącym, zwiększyć empatię w stosunku do osób cierpiących na schorzenia wzrokowe, ale też nauczyć podstawowych zasad savoir-vivre'u w kontaktach z nimi.

Pomysłodawcą wydarzenia oraz jego współprowadzącym jest Andrzej Jakubowski - tyflopedagog, nauczyciel rehabilitant w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 6 mieszczącym się przy ul. Dziewanny 24 w Łodzi. Podczas „Kolacji w Ciemno” wprowadzi on uczestników w świat osób niewidomych oraz postawi przed nimi zadania, których wykonanie będzie musiało się odbyć bez udziału wzroku. Dzięki temu goście lepiej zrozumieją jak wygląda życie osoby niewidomej oraz jakie problemy pojawiają się, gdy nie można polegać na własnych oczach.

„Kolacja w Ciemno” to rozwinięcie pomysłu, który w restauracji Farina Bianco jest realizowany od kilku lat przez firmę Wyjątkowy Prezent. Mowa o „Kolacji w Ciemności” cieszącej się popularnością na całym świecie dzięki całkowicie odmiennemu podejściu do degustacji posiłków. Spożywane bez udziału wzroku nabierają one zupełnie innego wymiaru, zwłaszcza gdy panująca wokół ciemność wyostrza pozostałe zmysły, ze smakiem i zapachem na czele.

- Event organizowany w święto osób niewidomych ma nieco odmienną koncepcję – będzie to wydarzenie równie emocjonujące, ale skupione bardziej na aspekcie edukacyjnym. W trakcie przerw między kolejnymi trzema daniami pojawią się zadania dla uczestników, będzie trochę muzyki, animacji, a nawet tańca – mówi Małgorzata Dróżdż z firmy Wyjątkowy Prezent.

Projekt jest realizowany przez Centrum Kultury Młodych w ramach inicjatywy „Włącz się – Generator Twórczej Energii” i dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018.  Celem inicjatywy jest poprawa relacji międzyludzkich mieszkańców dzielnicy Łódź – Górna. Projekt, którego pełna nazwa brzmi „Kolacja w Ciemno + Dotykamy Sztukę” jest jednym z siedmiu, które zostały wybrane do realizacji przez łódzkie Centrum Kultury Młodych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Jak bezpiecznie korzystać z różnych rodzajów fajerwerków? Biuro prasowe
2019-12-04 | 11:00

Jak bezpiecznie korzystać z różnych rodzajów fajerwerków?

  Sztuczne ognie kojarzą się przede wszystkim z sylwestrową nocą. To właśnie wtedy odpalanych jest więcej wyrobów pirotechnicznych niż łącznie przez cały rok.
Zdrowie Sprawdzone sposoby na dopłatę do okularów korekcyjnych
2019-12-04 | 11:00

Sprawdzone sposoby na dopłatę do okularów korekcyjnych

Podstawę dbania o wzrok stanowią przede wszystkim regularne badania. Ważne też, by w przypadkach, gdy podczas wizyty u specjalisty zostaje zalecona odpowiednia korekcja była ona konsekwentnie
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2019-12-03 | 12:00

Niedostępne miejsca publiczne – przeszkoda dla osób z niepełnosprawnościami.

  3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – dobry moment, aby zwrócić uwagę na codzienne problemy tej grupy: osób z niepełnosprawnością ruchową, niedowidzących, niesłyszących czy

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Media

Mister Polski 2019: Instagram to podstawa istnienia w show-biznesie. Bardzo ważna w dzisiejszych czasach jest osobowość

Daniel Borzewski, Mister Polski 2019, otrzymał także tytuł Mistera Social Mediów. Choć przyznaje, że wcześniej nie był wyjątkowo aktywnym użytkownikiem Instagrama, na rzecz konkursu postanowił to zmienić. Po wygranej chce wykorzystać swój profil, by pokazywać obserwatorom, jak wygląda codzienne życie tancerza. Mężczyzna uważa, że tytuł Mistera Polski 2019 to dopiero początek jego kariery medialnej. W przyszłości pragnie wykazać się nie tylko urodą, lecz także osobowością i charakterem.

Robotyka i SI

Marek Kamiński wyrusza w podróż w towarzystwie robota. Chce promować zdobycze nowoczesnej techniki oraz lokalną kryptowalutę

Podróżnik zabierze w wyprawę dookoła świata robota-asystenta, który pomoże przybliżyć człowiekowi sztuczną inteligencję. Społeczny eksperyment będzie naszpikowany nowymi technologiami. Oprócz elektrycznego auta z czujnikami do mierzenia jakości powietrza i humanoidalnego robota, potrafiącego m.in. zawiadomić służby ratownicze o wypadku, Marek Kamiński w trakcie wyprawy przetestuje społeczną kryptowalutę Power of Change. To kolejne, innowacyjne wykorzystanie technologii blockchain.

 

CES Las Vegas 2020

Uroda

Polki zapominają o właściwej pielęgnacji skóry. Wzorem Koreanek – jej podstawą powinno być regularne oczyszczanie

Praca przy stanowisku komputerowym, które nie spełnia wymogów ergonomii, może powodować bóle układu mięśniowo-szkieletowego, a w konsekwencji prowadzić do poważnych chorób. Na takie dolegliwości coraz częściej skarżą się młodzi ludzie. Z badań wynika, że zaledwie 5 proc. studentów ma warunki dostosowane do swoich potrzeb – ekran komputera jest ustawiony na wysokości wzroku, krzesło ma funkcję regulacji, a na biurku jest miejsce na lampkę i podstawkę pod dokumenty.